Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarország most...

Szerintetek Magyarország most már Putyin Trójai falovaként hogyan tudja teljesen leigázni és tönkretenni Európát, majd lehet, hogy az egész világot?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Putyin trójai falova"

Ezt gondold át még egyszer.


Putyinnak, meg úgy az oroszoknak általában, nincs olyan nagy nagy befolyása Magyarországon.

Üzleti érdekeltségeik vannak, de nem úgy tűnik, hogy leakarnak mindent igázni.

2014. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés úgy értelmezhető, h Magyarország le fogja igázni a világot, mert Putyin trójai falova lett belőle. Ha nem így értetted, javítsd ki, ha így, akkor vedd be a gyógyszereid vagy nemtudom...
2014. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdezőt: Napokban illette Magyarországot ezzel a jelzővel az egyik nyugati médium.
2014. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nyugati médium? Micsoda??? Mi van?
2014. okt. 15. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Tartok egy latin-magyar nyelvórát :D

Medium latinul több mindet jelenthet, azt is hogy közvetítő. Ezért a mai magyar nyelv átvette ezt a szót, és a médium lehet persze egy szellemekkel társaldó látnok, de "közvetítő" a sajtó, a TV, internetes hírpotrtálok stb. Talán ha azt mondom hogy "média", akkor ismerős :) Azonban latinul a "media" a többesszám, a "medium" az egyes szám Ezért ha csak egy újságról van szó (mint jelen esetben), akkor nyelvtanilag helyesen nem "azt írta rólunk egy média", hanem "azt írta rólunk egy médium":

2014. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh! Köszönöm a kedvességedet! Igazán leköteleztél! Köszönöm, de tényleg ám! Tényleg! Mondtam már, hogy köszönöm?
2014. okt. 18. 19:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves nyelvoktató talentum!

Közlöm azt a tényt veled, hogy nem egy nyugati médiumban volt szerencsém ezt olvasni. Egyébként is, hogy gondolod, hogy akár egy újságíró, akár egy médiaszemélyiség is ilyen messze menő következtetésekre jutna, és ilyen vehemenciával tenne fel viszonylag együgyű kérdéseket?

2014. okt. 18. 19:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen! Lehülyéztem magam. Csak azért, hogy örülj! Kiörülted magad? :-D
2014. okt. 20. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!