Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek a kommunizmus...

A magyar emberek a kommunizmustól lettek ilyen sültgalambot várók?

Figyelt kérdés
Elsosorban a munkához valo hozzaallasban veszem ezt eszre. Az emberek egesz életükben munkaadot keresnek. Valakit, aki megmondja, hogy mit kellene csinálniuk. A vállalkozókat akiket ismerek, felepitenek egy vállalkozást, aztan "belefekszenek" a jóba es csodálkoznak, hogy egy idő utan kezdenek rosszabbul elni. Mintha az emberek fejében nem lenne meg a kapitalizmusban elengedhetetlen ösztön a sikerre, szorgalomra, állandó elore nyomulasra az élet minden területén. Megszerzik a kis munkahelyet es kesz, nincs tovabb. Ezt a kommunizmus hagyta ránk vagy előtte is ilyenek voltunk?

2014. okt. 18. 06:27
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez ugy kapcsolódik a politikához, hogy mindegyik partnak az a stratégiája, hogy "jajj, szegeny emberek,szavazz ránk,mi megvedunk a gonosz vilagtol, csinálunk munkahelyet,penzt,ingyen lakást,ingyen TV-t...".
2014. okt. 18. 06:36
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
A magyar emberek mindig ilyenek voltak, amikor a Ganz, Goldberger, Weiss Manfréd idehozták az ipart, munkásokat is kellett hozniuk.
2014. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
A Duna TV-n szokott lenni a Belépési nyilatkozat című sorozat. Abban történész professzoroktól is elhangzott az, hogy Magyarországon az 50-es évek padlássöpréseitől kezdődően szinte eltört valami. Teljesen ki lettek irtva a háztáji gazdálkodók és az önállóságra képes emberek. Többé nem önmaguk főnökei, akik bárhol megélnének önállóan is. Elhitették azt a társadalommal, hogy a kulák a nép ellensége, meg hogy kizsákmányol, stb. A valóság az volt, hogy legtöbbször olyat is kuláknak bélyegeztek aki önmaga dolgozott kert méretű földjén. A bűne az volt hogy önállóan meg tudott élni. És ha ezt láthatta más, még "rossz" példát mutatott volna a cselédgyártásra szakosodott kommunista diktatúrának. A sok évtizedes diktatúra valóban munkavállalók gyártásából, arra neveléséből állt. A különös az, hogy a lakosság a mai napig még elő is segíti ezt a cselédgyártási szemléletet. Például ha valaki önálló megélhetési lehetőséget emleget, azt egyből lecsapja a többi hogy az nem fog működni. A volt szocialista országok közül Magyarország abban különleges, hogy itt folyamatosan azok átnevelése történik, akik nem munkavállalók akarnak lenni. Mert a társadalomban az 50-es évektől a mai napig él az a téveszme, hogy aki önállóan megél valami tisztességes módon a saját otthonában, az a többség szerint valami rossz, az kilóg a sorból, az napi 16 óra munka esetén is szerintük naplopó, stb.
2014. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

A cselédgyártó vagy ha úgy tetszik biorobot gyártó szemlélet a mai napig él. A híradóban naponta elhangzik az, hogy azt szeretnék ha Magyarországon minél több ember dolgozna. A helyes szemlélet az lenne, ha arra törekednénk hogy minél több ember legyen képes önállóan gondoskodni magáról.

Az oktatás is biorobot képzésen alapul. Nincs arra való törekvés hogy angolul minél jobban megtanulhassanak az emberek. Hátha jobb állást tölt be vagy kimegy külföldre. KRESZ, számítógépes és informatikai ismeretek, vagy netán háztáji gazdasági ismeretek helyett van pl. testnevelés, hittan, költők és írók műveinek és életrajzának bemagoltatása, stb. Mert napi legalább 1 óra testnevelés esetén kevesebb lesz a közlekedési baleset, hisz akkor korán elsajátítják a KRESZ-t, minél több vers fejből történő ismerete meg azért fontos mert a Nobel-díjas Szentgyörgyi Albert azt mondta hogy az agy gondolkodásra való és nem adattárolásra. Meg aztán aki sok költő életrajzát tudja, azt nem verik át a bankok uzsorakamattal. A hittan meg azért fontos, mert egykor még azt tanították az iskolákban hogy a vallások a szegények elnyomásának eszközei voltak, például annak hirdetésével hogy légy szegény, tűrd elnyomóid sanyargatásait, mert akkor a mennybe jutsz. (És könnyebben elhiszel olyan sületlenséget is, hogy add ide sok millió Ft-odat és leveszem róla a rontást).

2014. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

Abban az időben NEM sültgalambot várták az emberek, hanem dolgoztak és gyarapodtak.

Ma viszont a többségnek csak a rabszolga munka marad.

Hiába akarna valaki ma vállalkozni, ha nincs ehhez elég induló tőkéje, és a legtöbb embernek nincs. Akinek van, azok közül is nagyon sokan mennek csődbe a kereslet hiánya és a magas adók miatt. Hiába van meg benne az ösztön a sikerre, ha a körülmények nem engedik előre jutni.

Lassan már a szegényebb rétegnek arra sem lesz (vagy már nincs is) módja, hogy a gyerekét taníttassa.

Szép dolog az elmélet, de a valóság egészen más.

Nem véletlen, hogy egyre több fiatal megy külföldre, hogy megvalósítsa az álmait.

2014. okt. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Külföldre is dolgozni megy a többség es nem azert, hogy legyen tőkéje az önálló élethez, tehat ez nem állja meg a helyet. Első ketto, köszönöm a valaszt(segitseget).
2014. okt. 18. 08:01
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
" munkához való hozzáállás". Van értelme szerinted a lét minimumért ? Ez az amit kiöltek az emberekből. Bezzeg aki nem dolgozik, negyed éves, meg minden fajta prémiumot kap. Amikor bemondják a tv, rádióba hogy melyik bp.-i állami, önkormányzati intézményeknél !!! 5000000 ft !!!! a prémium. Meg azt is hogy 47000 ft-ból meg lehet élni. Aki végig dolgoz egy életet és vagy kap nyugdíjat vagy nem. A magán nyugdíjak is oda lettek. Gyárakat , vállalatokat eladták . Nincs helyette más csak bedolgozás, minimál bérért. Meg közmunka. Van értelme , a siker ösztönöz???
2014. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Egy foci stadion árából tudod hány magán vállalkozást el lehetne indítani, esetleg megsegíteni? Szerinted ezeket kinek a pénzéből , adójából építik?
2014. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Tharos ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, kedves kérdező.


Amit már előttem leírtak, tényleg nincsen tőkéje az embereknek, amivel elindíthatná a vállalkozását és nincs kereslet, ami felszívná a megtermelt árucikkeket vagy igénybe venné a szolgáltatásait.


Aztán a szemlélet is más itt, mint például az USA-ban. Ott sokkal lazábban veszik a dolgokat, ha például elkezdesz ott egy vállalkozást és buksz vele, akkor csak egy kicsit megilletődsz és megpróbálod újra vagy másba kezdesz. Addig próbálkozol, míg össze nem jön és az emberek tisztelnek a kitartásodért.

Ezzel ellentétben Magyarországon nagyon szigorúan veszik az emberek magukat és egymást, ha itt bukik valaki (mert bukik, sokkal többen buknak, mint akiknek bejön), akkor egyből rászállnak, mert "hülye vagy, szerencsétlen vagy, mondtam, hogy nem sikerül, ne álmodozz, semmirekellő vagy, hogy nem mécc dógozni, helyette ilyesmivel foglalkozol, biztos csak azért csinálod, hogy ne kejjen dógoznod, stb."


Aztán ott van persze az is, hogy itt rohadt nagy az állami elvonás és a papírmunka is nagyon bonyolult a vállalkozások körül, ez nem megy úgy, hogy valaki teljesen újoncként belekezd és simán megy neki. Nem ért hozzá, ezért fél tőle, ráadásul csak egyetlen egy lehetősége van a fentebb leírt okok miatt, tehát tuti bukta lenne belőle, mert elsőre szinte semmi nem megy, még az USA-ban sem, főleg ha ennyire bonyolult (pedig ott annyira nem bonyolult az adózás és az adórendszer, mint itt).

Még az öreg rókák közül is sokan csalnak és kiskapukat keresnek, különben nem maradtak volna fenn.

2014. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

Éppen a szocializmusban volt lehetőségük az embereknek megvalósítani az álmaikat.

Igaz, hogy nem 8 órás munkával, hanem 16-tal.

A 70-es évek után egyre több ház épült. Akinek ehhez kapcsolódó szakmája volt, az maszekolt munka után, és tudott magának házat, nyaralót építeni, de akár még a gyerekének is.

A gyárakban megalakultak a GMK-k, a többségükből a rendszerváltás után kisvállalkozás lett. Volt, amelyik talpon tudott maradni, de soknak ez nem sikerült.

Vagy akkor már a parasztok nem csak a TSZ-ben dolgoztak, hanem a háztájiban is. Sokuknak több volt az év4es jövedelme, mit egy kisvárosi párttitkárnak.

Ma hiába akar valaki előrejutni, ha nincs elég pénze, összeköttetése, és nincs a termékeire fizetőképes kereslet.

Nem véletlen, hogy évről-évre egyre több KKV megy csődbe.

Nem az emberekkel van baj, hanem a mai kormánypolitikával.

2014. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!