Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Internetfüggő vagyok, mit tegyek?

Internetfüggő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy több teszt kitöltése és több erről szóló cikk átolvasása során kijelenthetem, hogy abszolút internetfüggő vagyok. Az összes tünet illik rám.

Elég szánalmasnak érzem emiatt magam, de ez van és segítséget szeretnék kérni, hogy oldhatnám meg ezt, mivel tulajdonképp szeretek a számitógép előtt ülni A szülőket hagyjuk ki az érvek közül, rendben?



2013. dec. 22. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Keress valami hobbit,

Keress barátokat/barátnőket,

Keress párkapcsolatot,

Menj szórakozni,

Menj moziba,

Rajzolj,

Fess,

Hallgass zenét,

Táncolj,

Aludj,

Varrj vagy hímezz vagy akármi,

Sportolj,tornázz,nyújts,

Szexelj(védekezéssel,szerelemből,1 állandó partnerrel),

Jógázz,

Vegyél fel egy nem szektás vallást,és menj vallásgyakorlatra(nem szégyen,reményt is adhat bármilyen problémádban,és megnyugtathat)-én buddhista-katolikus nézeteket vallok a saját elképzeléseim alapján,

Írj,olvass,számolj!


Legyél kreatív,na!:D


18/L

2013. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
és akkor mivan ha internet vagy számítógép függő vagy?
2013. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van valami függősége szóval ha azt vesszük ezzel nincs akkora baj.

Baj akkor van ha a függőséged kihat az életed más részeire is.

Ha van egy hobbid akkor célszerű inkább azzal foglalkoznod, és mellőzni az internetet.

Manapság az internet már elég elterjedt dolog és szükséges is szinte mindenhol. Tehát valamilyen szinten szüksége van az embernek most nem sorolom fel miért.

De a lényeg az ha kimozdulsz vagy felállsz a gép elől és csinálsz valami mást már nincs akkora baj. Ha csak tényleg az egész életed a gép előtt töltöd akkor már gond van. De nincs baj minden függőséget le lehet győzni azzal ha az ember kitalál magának valamit és leköti magát valamivel. Tehát nem vagy orvosi eset csak akarás kérdése az egész.

Döntsd el mit akarsz.

Emeld fel a segged.

És valósítsd meg amit eldöntöttél.

2013. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magával a függőség ezen részével és a függőséggel összegzésképp nincs gond, csak azzal, hogy ha nem tudok aludni, akkor vagy próbálkozom és mérges leszek mivel nem megy vagy csinálok valamit a gép előtt és másnap zombi vagyok, tehát kihat.
2013. dec. 22. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

1., Élvezd!

2., Ha nem tudsz aludni, akkor ezt szopogass lefekvés előtt: SEDATIV PC (de éhgyomorra)!

vagy ezt szedjél (nyeld le): Wörishofener NERVENPFLEGE (2-3 db-ot bevenni elalvás előtt)

és soha ne igyál kávét, energiaitalt, kólát, jeges teát, (fekete) teát, mert lehet, hogy hat rád! Reggel sem szabad ilyet innod! Tehát pl. vizet igyál vagy valódi gyümölcsteát vagy gyümölcslét.

Ui.: internetfüggőnek jó lenni, de aludni nem tudni: az már betegség! Szép álmokat, jobbulást!

2013. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Internetfüggőnek jó lenni?! Persze, ha az ember nem vágyik valódi, létező élményekre, akkor tökéletes. Azért ilyet leírni egy kicsit durva.
2013. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%

Mond le az előfizetést, tépd le a kábelt, szerelj fel gsm blokkolót.


Csak így meg halálra unod majd magad...

2014. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!