Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem normáli...

Magyarország miért nem normális munkahelyeket vonz be?

Figyelt kérdés

Munkahelyek vannak, csak az a baj, hogy a legtöbb végzettséget, szaktudást nem igénylő betanított sori munka.


Viszont, középfokú, felsőfokú végzettségű embereknek nincs elég munka.


Egy informatikus barátom több év tapasztalattal is alig tudott elhelyezkedni a környéken, több hónap volt, mire talált a végzettségének megfelelő munkát, méghozzá nem is itt, hanem 60 kilométerrel odébb.

De, hasonló baja van egy közgazdász ismerősömnek.


Én pedig logisztika szakirányos műszaki menedzser vagyok, pályakezdőként én is úgy találtam állást, hogy volt ismerős az cégnél.


Csak szerintem kiábrándító amikor,Gyurcsány/Orbán/Bajnai büszkén átad valami új összeszerelőgyárat, hogy nesztek itt a munkahely?


Inkább olyan külföldi cégeket kellene idecsábítani, mint például a Google, Microsoft.

Az IT, üzleti gazdasági szektort kellene növelni és nem összeszerelő telepet csinálni az országból.


Én szoktam látni, amikor mennek be szegény sori munkások, kb olyan arckifejezésük van, mint akiket épp most visznek a gulágra.

Vannak köztük magasabb végzettségűek sőt, állítom, hogy többségüknek van középfokú végzettsége.



2014. okt. 27. 09:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma itthon az adózási rendszer és az a helyzet, amiből a legutóbbi balhé is kirobbant. Egyszerűen legális és szabályos keretek között Magyarországon normális céget lehetetlen működtetni. Egyedül csak a nagy multiknak van esélyük, akik meg rendszerint szereldéket üzemeltetnek.


Mindemellett persze a másik nagy probléma a magyarok hozzáállása a munkához. Végzős mérnök hallgató vagyok (munkalehetőséget én nem nagyon találtam, de nem is ez a lényeg) és dolgoztam diákmunkásként egy autógyárban itthon. Hát, mit ne mondjak, én is láttam ezt az arckifejezést és én mint diákmunkás kétszer annyit dolgoztam mint a rendes dolgozók harmad-negyed annyi bérért. Ráadásul a cég maga igencsak kulturált, a német vezetők normálisnak tűntek (voltam irodán is) és a normális környezet is adott.


Nem ritka régi dolgozónál, hogy a havi bér eléri a 300k-t (nem szereldében voltam, mondjuk) és a munkamorál nevetséges. Éjszaka többen alszanak élükön a műszakvezetővel, gépek között cigiznek, fél óránként kávészünet, ha valami meg elbaszódik, akkor másfél-két óra elhárítani a hibát (ami az alvó műszakvezetőnek 10 perc, ha éppen ott van). Nagyon ritkán előfordul, ha valaki már nagyon pofátlan, hogy elveszik a 13. havi bért és akkor még persze ő van felháborodva.


Mondjuk azt is megértem, hogy nem félnek egy kirúgástól, mert már így is olyan minimális a környéken a munkanélküliség, hogy egyszerűen nincs kit felvenni. Csak az nem dolgozik, aki nem akar.

2014. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Csak megjegyzés:

Az informatikus nem egyenlő a programozóval. "


mejegyzem, senki nem is állította.


"Nem ritka régi dolgozónál, hogy a havi bér eléri a 300k-t (nem szereldében voltam, mondjuk) és a munkamorál nevetséges. Éjszaka többen alszanak élükön a műszakvezetővel, gépek között cigiznek, fél óránként kávészünet, ha valami meg elbaszódik, akkor másfél-két óra elhárítani a hibát (ami az alvó műszakvezetőnek 10 perc, ha éppen ott van). Nagyon ritkán előfordul, ha valaki már nagyon pofátlan, hogy elveszik a 13. havi bért és akkor még persze ő van felháborodva. "


mert a tisztességes szerény szorgos ember nincs megbecsülve, ezért sikeres sem lehet. majd ha dolgozol pár évet, lehet rájössz miért.

2014. okt. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Melyek azok a "normális munkahelyek" szerinted?


Egyébként pedig rengeteg betöltetlen állás van Magyarországon. Keresnek hegesztőket ácsokat STB... és persze segédmunkásokat is.


Viszont az is igaz, hogy aki párhónapos tanfolyamon kapta például a "szakképesítést" hegesztőként azoknak jelentős része igazából hegeszteni nem tud. Aki pedig jól a szakmáját azok nagy része már külföldön van.



[link]



[link]


[link]



STB....

2014. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

""Aki pedig jól a szakmáját azok nagy része már külföldön van.""


Aki pedig jól végzi a szakmáját azok nagy része már külföldön van.



Bocsi.

2014. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!