Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellett eltörölni a...

Miért kellett eltörölni a földfelszíni analóg televíziósugárzást? Most kábel tv nélkül nem tudok TV-zni, pedig nem is vagyok falusi.

Figyelt kérdés

Budapest külvárosában élek. Nem tévézek gyakran és nem vet fel a pénz, ezért beérem az ingyen csatornákkal. Amíg volt analóg műsorszórás, addig egy sima, TV tetejére állított kétágú szobaantennával bejött az M1,M2,TV2,RTL KLUB tökéletesen, meg két helyi és egy kereskedelmi csatorna kicsit szemcsésen. Az antennát a gyár egyik irodájának lomtalanításakor szereztem, a TV-met a szüleimtől örököltem a 80-as években. Ennyi felszerelés elég volt hozzá, hogy pusztán a villanyszámla fizetésével 7 csatornát nézhessek.


Bejött a digitális átállás. A Videoton TV-men nem volt olyan széles a keresősáv, hogy bekeressem rajta a set-top boxot, és nincs rajta AV-port. Remek.


Egy völgyben éltek, ezért a szobaantennával bejön a TV2 meg az RTL KLUB, úgy, hogy azt mondja a TV-bemondó, hogy "Mukk!", a kép elkockásodik, 3 másodpercre eltűnik, majd bejön, azt mondja "Mikk!" és megismétlődik. Több csatornát be sem tudott keresni a set-top box.


Nagyszüleim vidéken tetőantennával rendelkeznek, bejöttek nekik az M1,M2,TV2,RTL, plusz egy szlovák, egy román és egy ukrán csatorna.


Most elvileg a tetőantennával bejönne nekik a 7 digitális ingyenes adás, ha lenne pénzük set-top-boxra és új TV-re. Az őket 70-es évek óta hűségesen kiszolgáló fekete-fehér Videoton gondolom szintén túl kevés frekvenciát ismer ahhoz, hogy bejöjjön rajta a set-top-box.


Megérte emberek tömegét kizárni az ingyenes TV-zés lehetőségéből és előnyben részesíteni azokat akik részletre vesznek "lapostévét", mert valami EU-s marha kitalálta, hogy mától így kell tévézni? Luxemburgban meg Brüsszelben ahol "havi kétszáz pengő fixszel, ma ez ember könnyen viccel"-stílusú élet van, lehet, hogy könnyű megvenni a legújabb kütyüket, de itt más a helyzet a legtöbb ember számára.



#analóg #antenna #analog TV
2014. nov. 3. 16:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
XD Na ez rohadt vicces már bocsi. Még jó hogy nem fekete-fehér TV-vel akarsz TV-t nézni. 21. században élünk nem a honfoglalás idejében. Ahogy írták vegyél a set-top-box-ot és egy régebbi TV-t, meg egy szobaabtennát és bejön vele minden esetben az M1, M2/Ptőfi, Duna, M4 Sport, Duna World, M5, RTL Klub, TV2, FEM3, Spektrum Home, Zenebutik, Izaura TV, a helyi TV-k, ha szerencséd van akár még szlovák csatorna is. Ha egy kicsit spórolsz akár még egy kevés pénzért alap csomagra még előfizethetsz és minden olyan "lényegesebb" csatornát nézhetsz. Ez a TV jó lesz emléknek de nem lesz jó semmi képpen sem használni.
2020. febr. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok. Sajnos ma már nem adnak nem hogy set-top-boxot hanem ételt sem a rászorulóknak a mocsok kapitalizmus, és imperializmus miatt.
2020. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!