Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyilasok, akik később...

A nyilasok, akik később kommunisták lettek, azért tudtak azok lenni, mert a két ideológia között nem volt sok különbség?

Figyelt kérdés

Magyarországon a többség sosem volt nyilas vagy kommunista.

Mindkét rendszer úgy lett ráerőltetve a népre.

A nyilasok és a kommunisták szavazótábora között nagy volt az átmenet.Mindegyikük a "proletárokra" építkezett.


Olvastam a nyilasokról, ugyanaz az osztályharcos, egyenlősítő micsoda volt, mint a marxistáké, csak belevették a zsidókat.

De, tulajdonképpen nacionalista sem volt, mint például Horthy , hanem "konnacionalista" volt (megbékélés a szomszéd népekkel...stb)


Amitől csak 2-3 lépés az internacionalizmus.


Akkor azoknak az embereknek igazából nem is számított az ideológia, csak az, hogy Ávósok és besúgók lehessek, osztályharcolhassanak.



2014. nov. 5. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

További kérdések:

A legnagyobb véresszájú kommunistákból hogyan lettek templomba járó KDNP-sek?

A jelenleg hatalmon lévő, egykor liberális fideszesekből hogyan lettek mára neofasiszták?

Megmondom:

Aljas gerinctelen emberekszabásúak számára semmiféle becsület, semmiféle elv nem létezik, csakis a hatalom megszerzése!

2014. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nyilas szavazók nagy része a szegényparasztság közül került ki, akik természetes módon lettek később kommunisták.
2014. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szélsőjobbot a szélsőbaltól csak egy hajszál választja el,szóval hasonló identitásuk.Bizony én is sok olyan embert ismertem aki nyilasból átvedlett kommunistába.
2014. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el úgy mint egy kört, amin akármelyik irányba is indulsz el, de körbeér.
2014. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Akkor most kérdezzük meg morvai krisztinát, hogy a múltját tekintve, hogy lett a homofóbiát leginkább támogató párt oszlopos tagja?

Ezek csak erőszakos, pszichopaták voltak. Sok ilyen van, mindegy a körítés csak lehessen zúzni.

2014. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

19:50!

Akkor a fidesz-buzy Pataki Attilát azért vitték el az Ufók, mert a kör közepén állt? Ugyan már!

(Remélem cenzorka, hogy leginkább ypszilonnal le szabad írni, mert nem tetszik jottistának lenni, ezért pontos i-vel nem sikerült. Bocs!)

2014. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Patakit azért viszik a csufok, mert skizofrén és súlyos téveszmei vannak. :D

A skizofrénia nem pártállástól függ. Ahogy magyaráz, látszik, hogy ő el is hiszi amit mond.

Persze lehet csak nagyon jó színész, bár nem tudom miért találna ki valaki ilyesmit. Szerintem csak a korábbi rocker életmódja előhozott valami lappangó elmebetegséget.

2014. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pedig egyre jobban meg vagyok győződve arról, hogy a skizofrénia pártállásfüggő, sőt ragályos! Egy bizonyos párt terjeszti, de már nagyon lassacskán kifejlődni látszik az ellenszer!
2014. nov. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!