Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a keményvonalas...

Mi a baj a keményvonalas politikával?

Figyelt kérdés

Aki ma azt mondja hogy Magyarországon diktatúra van az csak komolytalan tényezőnek tekinthető!


A nagyhatalmak pl.mind keményvonalas politikát folytatnak. De nézzük csak mi lenne ha nem ezt tennék:


Oroszország egy jelcini nyalizós politikával azóta is csak hanyatlana, sőt idegen kézen lenne.


Kína már régen darabjaira hullott volna és ivóvízkészleteinek és nyersanyaglelőhelyeinek elvesztésével ellehetetlenítette volna magát.


Az USA súlyos kőolajhiánnyal küzdene, ami belső zavargások és káoszt idézett volna elő.


Ha valaki ma érvényesülni akar annak keményen ki kell állni az érdekeiért.



2014. nov. 9. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében egyetlen baj van vele, a többi nem probléma. És ez az egyetlen a kemény vonal.


Természetesen feltéve, hogy valaki következetesen akarja képviselni, amit így kigondolt.


A hivatkozott példák egyszerűen hibásak, semmi közük a kemény vonal következményeihez. Oroszország most is hanyatlik önmagához képest, és ennek elsősorban a (jelcini és putyini) rossz gazdaságpolitikához van köze. Kína természetesen nem hullott volna, és ott szó sincs kommunizmushoz, mindössze a kommunista párt ilyen lózungokkal való kormányoz. És fokozatosan csökkenti a kemény vonalat, különben összeomlik. Ezt a kínai vezetőknél jobban senki nem tudja. Az USA kemény vonala pedig egyes esetekben nem is értelmezhető, máskor pedig szintén a hatalomhoz van köze. Akár diktatórikus, akár demokratikus az a hatalom.

2014. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


haha


erre reagálni sem érdemes annyira komolytalan! Na jó piros pacsit azért nem kapsz rá. (legalábbis tőlem nem)

2014. nov. 9. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:

1-nek válasz:


Az USA keményvonalassága nem értelmezhető?


Hol élsz te? A Marson?

A hidegháború óta szinte csak az USA kezdeményezett komolyabb háborúkat. De ők viszont egyfolytában! Mi ez ha nem kemény vonal?

2014. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Te vagy komolytalan! Ha éltél volna a Rákosi vagy a Kádár rendszerben, akkor nem éltetnéd a diktatúrát, és tudnád, hogy Magyarországon ma eléggé diktatórikus a kormányzás.
2014. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz nacionalistának gondolt etatista nézeted van. (Az etatista jelentését googlézd ki.)


1. Nincs szükség semmilyen nagyhatalomra. Az Állam elnyomó rendszer. És a saját polgárait nyomja el, ha tetszik, ha nem. Semmi nem ölt még annyi embert, mint az állam, és semmi nem rabolt még tőled annyi pénzt, mint az állam. Minél erősebb a feletted lévő hatalom, annál jobban kizsákmányol téged.


2, Ha ezek a nagyhatalmak darabjaikra hullottak volna, az maga lett volna az isteni megváltás. Sokkal jobban élnénk, és a világ is biztonságosabb hely lenne.


3, Magyarországon pedig diktatúra van, 25 éve. Csak azért nem érezzük, mert mindenki annyira agyhalott, hogy senki nem kel fel komolyan a rendszer ellen. A fidesz és az mszp ellen kimennek tüntetni, de a kapitalizmus ellen nem.

2014. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem diktatúra, hanem korrupció van, aminek az érdekében leépítették a demokrácia egyes résztvevőit. Aki ezt nem látja be az komolytalan tényező.


Az a baj hogy ma Magyarországon nem a mi érdekeinkért állnak ki, hanem egy elit slepp érdekeiért.

2014. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4


Miért? Vastapsolni kell és közben kiabálni hogy ORBÁN! ORBÁN! ???


majd 4 év múlva megint mindenki el mehet szavazni és akkor nem muszáj a Fideszhez tenni az x-et!


De ez enm diktatúra!

2014. nov. 9. 17:24
 8/10 A kérdező kommentje:

#6


ebben igazad van de akkor a probléma ellen kell harcolni és nem szélmalmokkal!

2014. nov. 9. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Oroszország azért van ilyen jó helyzetben, mert a területén található nyersanyagok ára az elmúlt évtizedekben megsokszorozódott. Ha örökölsz (még csak nem is veszed!) egy olcsó széket, és másnap becsöngetnek hozzád, hogy mára az a szék tízbillió forintot ér és nem akarod-e eladni, akkor te is elég jó helyzetben leszel.

Kínában sokáig keményvonalas kormányzás volt. Aztán egyszer csak felengedtek, beengedték a kapitalizmust, és most virágzik a rendszer.

Az USA nem folytat keményvonalas politikát. Belpolitikájában teljesül pl a hatalmi ágak megosztása, a civil szervezetek figyelembevétele, a demokratikus választási rendszer, az alkotmányosság megőrzése, stb. Külpolitikája pedig általában összhangban van a nemzetközi joggal és a nemzetközi szervezetekkel.

Szóval háromból nulla. Bár nem tudom, te mit értesz keményvonalasság alatt? Azt, hogy hatalmas a GDP-jük és rengeteg nyersanyag van az ország területén?


"Ha valaki ma érvényesülni akar annak keményen ki kell állni az érdekeiért."


Például lecserélnie minden alkotmánybírót a saját embereire, vagy arra gondolsz, hogy a médiában jól meg kell sarcolni mindenkit, aki ellenük beszél? Vagy esetleg a közelebbi érdekeikre gondolsz, hogy a saját haverjaiknak kell kiosztani a földeket, kaszinókat, boltokat, meg ami épp eszükbe jut. Vagy csak akkor vagy elég keményvonalas, ha visszamenőlegesen akarsz törvénykezni? A Fidesznek semmi köze a keményvonalassághoz. A Fidesznek a haszonleséshez és a lopáshoz van köze.

Nálam senki nem ért egyet azzal jobban, hogy ki kell állni az érdekeinkért. De egyrészt ennek semmi köze a keményvonalassághoz, másrészt pedig semmi köze a Fideszhez.


A diktatúráról:

A modern demokrácia (nem a XXI. századi, hanem úgy en bloc az újkori kb a XVII. szd óta) a hatalmi ágak szétválasztására épül. Ma Magyarországon a három ág teljesen összefonódott, elválaszthatatlan. Ha nem tetszik a diktatúra szó, lehet másnak is hívni, de hogy modern értelemben nem demokratikus, az egészen nyilvánvaló és vitathatatlan.

Nem az a demokrácia, ahol el lehet menni szavazni. Megvannak a feltételei, és ezek nem teljesülnek hazánk esetében.

2014. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Oroszország azért van ilyen jó helyzetben, mert a területén található nyersanyagok ára az elmúlt évtizedekben megsokszorozódott. "


És mert nem adta el külföldieknek! Pedig elhiheted volt rá jelentkező bőven!!!!

2014. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!