Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy igazságtalan lett volna ha a devizahiteleseknek 180 ft-tal váltanak?

Figyelt kérdés
Én ft-ban adósodtam el és az, hogy a devizahitelesek jobban járjanak, csak azért, mert ők devizában adósodtak el, az igazságtalan lenne. Miben mások ők, mint egy ft hiteles. Aki hitelt vesz fel, tudja, hogy kockázata van...ezt a devizahitelesek is tudták...és azt elvárni, hogyha ez a kockázat megtörténik, majd az állam és bank kifizeti helyettük,,,kicsit durva. Én is felvettem, vállaltam, fizetem...de nem várom el, hogy a saját hülyeségem miatt kifizessék helyettem...

#devizahitel #ft hitel
2014. nov. 14. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek veled.
2014. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt a deviza hitelek amikről szó van, azok nem deviza hitelek, hanem deviza alapon elszámolt forint hitelek. És igen a hitelesek egyoldalúan vállaltak minden kockázatot, vagyis elvileg (gyakorlatilag nem) tudták, hogy ami azóta történt, az bekövetkezhet. Sajnos a magyar ember túl ostoba ahhoz, hogy egy hitelszerződést értelmezzen és utólag csodálkozik rá a valóságra, hogy a saját felelőtlen ostobasága mennyibe is kerül. Kiút lett volna a buta magyarok számára, hogy kiderült, hogy a hitelszerződések nagy része olyan pontokat tartalmaz, amik nem felelnek meg a magyar törvényeknek. De úgy néz ki a kormány most a törvénnyel szembe megy, azzal, hogy a bankokat segíti. Összetett a szituáció: a hitelfelvevők egytől egyik ostobák, a hitelszerződések törvénytelenek, a kormány pedig korrupt! :D Ha segít a kormány, akkor a felelőtlenséget támogatja, ha nem segít, akkor meg a törvénytelenséget.


Amúgy nem hiszem, hogy a korrupt kormány konkrétan kisegíti a devizahiteleseket. Szerintem a hitel összegét biztosan nem fogja csökkenteni. Max a közös adónkból ad valami kamattámogatást, ahogy szokta.


Tudom, hogy majd írnak erre a nethuszárok, hogy így szegénység, meg úgy éhezés, meg 20 gyerek lóg a mellén és miből etesse féle baromságok ... stb. Az összes ilyen kifogás minden sebből vérzik. Hiába is magyaráznám, hogy az hogy veszel hitelből egy házat, az nem azt jelenti, hogy lesz egy házad. Hitelt csak és kizárólag befektetésekre szabad költeni, ha nincstelenül hitelt veszel fel a semmire, akkor technikailag öngyilkosságot követtél el.

2014. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Igen, igazságtalan. A volnát pedig ki is hagyhatod, mert a nagy pénzeket már vég-törlesztette a gazdagabb réteg 180 forinton.


Annak idején a profi pénzügyi szakértők is javasolták, hogy aki hitelt akar, vegyen fel devizát. Senki nem láthatta előre, hogy mi lesz a vége és nem lehetett vele előre számolni olyan szinten, mint mondjuk a forinthitelnél.


Te felvetted a forinthiteledet és előre látod majdnem a végéig, hogy körülbelül mennyibe fog kerülni. A devizásoknál nem így van. Ráadásul 2001 és 2008 között a svájci frank valóban ingadozott, nem volt semmi jele annak, hogy hirtelen 100 forintot erősödjön.


Végül gondolkodj egy kicsit. 4-500 ezer család van eladósodva, csak JELZÁLOGALAPÚ devizahitellel. Ha ezek mind belerokkannak, a bankszektor elszáll, a gazdaság padlót fog és bas zhatod te is a forinthiteledet, meg úgy körülbelül mindenki az összes megtakarítását/befektetését.


Ezt utálom borzasztóan a magyarságban egyébként. Egy fikarcnyi összetartás sincs bennünk... de még a jele sem. Te forintban adósodtál el és nehogy már a másik jól járjon...


Nagyon sokan ezért hagyják el az országot és nem a pénz miatt. Ez a mentalitás hosszú távon kibírhatatlan. Lehet lepontozni engem, de pont leszarom. Ti meg nézzetek magatokba. Aki nagy házat és drága autót vett magának devizahitelből, az már réges-régen vég-törlesztett. Most azok vannak megrángatva, akik kvázi az egyszerű panelprolik, pont mint ti.


Azzal meg ne jöjjön nekem senki, hogy azt várja el bárki is, hogy kifizessék helyette...

2014. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

szerintem nem céljuk a bankokat segíteni, DE a bankok elég sok terhet viselnek és ennél többet nem biztos, hogy le tudnának már nyelni. minden kormányunk korrupt volt, ez nem újdonság...de nem mindegy, hogy emellett törődik a magyarral vagy sem.

ezért nem szavaztam és nem is fog sosem.

2014. nov. 14. 20:09
 5/22 anonim ***** válasza:
5%

"Egyrészt a deviza hitelek amikről szó van, azok nem deviza hitelek, hanem deviza alapon elszámolt forint hitelek."


Ezt a marhaságot ne terjesszük már légy szíves!

2014. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

ok utolsó, ők is felvehették volna ft hitelben. kiakadályozta őket?

más kérdés, hogy nyerészkedni akartak belőle, de rosszul sűlt el. erre mondják azt, hogy előtte gondolkodj, mielőtt cselekszel és ne nyújtózkodj jobban, mint ameddig a takaród ér...

de, a devizások ezt várják, hogy a hitelt kockázatát, amit ők a szerződéskötéskor így vagy úgy de vállaltak, helyettük fizessék!

2014. nov. 14. 20:14
 7/22 A kérdező kommentje:

KONKRÉTAN EZT VÁRTÁK A DEVIZA ALAPÚ HITELESEK, NEM MÁST.

CSAK EZT EGY KORMÁNY SEM FOGJA MEGTENNI ÉS NAGYON HELYESEN! Én is felveszek kölcsönt, kedvező feltételekkel és ha beüt az esetleges krach, majd szólok a kormánynak, hogy nem fizetem, mert ezzel nem számoltam! ez egy vicc és akik így vettek fel hitelt, mind felelőtlenek!

2014. nov. 14. 20:17
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

5: Megkülönböztetünk deviza alapú hitelt és devizahitelt. A deviza alapúnál valós devizát senki sem látott, a devizahitelnél az adós devizában kapta a pénzt. Ez a különbség.


6: Honnan veszed, hogy nyerészkedni akartak? Még egyszer leírom. Akik spekulációs céllal vették fel, azok már réges régen vég-törlesztettek 180 forintot. Most azokat ekézed, akik egy kis szaros panellakást, vagy kis családi házat építettek abból a pénzből.


Az átlag ember úgy gondolkodik, hogy megnézi mi a kedvezőbb és arrafelé halad. Ha te most bemész egy boltba cipőt venni és megveszed a legolcsóbbat, aztán tönkremegy 3 hét múlva, te is visszaviszed és kicserélteted, nem? Ugyanez volt a helyzet a devizahitelekkel.


Az átlag devizahiteles méltányosságot vár, nem azt, hogy más vegye át a felelősséget. Senki nem akarta azt, hogy helyette kifizessék a pénzt. Csak MÉLTÁNYOSSÁGOT AKART!


és ezt is leírom még egyszer. A forinthitelnél előre lehet számolni azzal, hogy mennyit kell fizetned. Így ha te mégsem tudod, az már a te sarad. Azt viszont nem lehetett előre látni, hogy a havi 60k-s törlesztőből pár év múlva 120k lesz. Gondolom ha jól megnyomnák a jegybanki alapkamatot és ezáltal a te hiteled is megdrágulna, hasonlóan kétségbe lennél esve és vernéd az asztalt.


Továbbá gondolkodj. 4-500 ezer jelzálogszerződés van, ami jelenleg is él. Ha ezek becsődölnek, sokra mész a forinthiteleddel. Magukkal rántják az egész gazdaságot. Vagy te ezt szeretnéd bármi áron? Mert akkor örülhetsz, hamarosan ez fog történni.


Istenem, hogy egyesek miért nem tudnak saját magukon kívül a közösségre is gondolni...

2014. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8-as én meg ismét leírom, hogy ŐK IS ELŐRE TUDTAK VOLNA KALKULÁLNI, HA FT HITELT VESZNEK FEL ÉS NEM AKARNAK A DEVIZAHITELEN NYERÉSZKEDNI! JOBB FELTÉTELEK, NAGYOBB KOCKÁZAT, CSAK ÚGY MINT EGY BEFEKTETÉSI ALAPNÁL...NAGYOBB HOZAM, NAGYOBB KOCKÁZATÚ PORTFÓLIÓ....DE TE DÖNTÖD EL MELYIKBE RAKOD A PÉNZT!!! KÁR magyaráznod az igazad, mert pontosan tudod, hogy a befektető vagy hitelfelvevő a kulcs a dolognak! Ne magyarázd a bizonyítványt! Ha felvették, vállalták, fizessék! Ennyi!!!
2014. nov. 14. 20:29
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
Itt a kérdezőnek van igaza. A kockázatot mindenki vállalta. A "nem gondoltam hogy ez lesz" meg nem kifogás, mert ezt is vállalta a kockázattal együtt. És magam részéről azt mondom, hogy mivel a bankoknak van közvetlen ráhatása is az árfolyamokra (ugye nem vagyunk naivak?) ezért aki figyelt az számolt is ezzel.
2014. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!