Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a forintosítás vagy...

Mi ez a forintosítás vagy forint átvezetés?

Figyelt kérdés

2014. nov. 22. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én ott leragadtam, hogy a hitelek mögött nem volt és nincs deviza forrás.
2014. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hitelesekre gondolsz?

A deviza hiteleseket "megmentette" az állam azzal, hogy rekord magas árfolyamon kötelezően forintosították a hiteleiket. Ez hatalmas veszteség a bankoknak, az adófizetőknek és a hiteleseknek is..

2014. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt így értem, de konkrétan mi az, hogy forintosították? Nem vagyok otthon az ilyenekben: :)
2014. nov. 22. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez körülbelül annyit jelent, hogy amit eddig devizában fizettek, tehát mindig a deviza aktuális árfolyamának megfelelő forint összeget, azt egy meghatározott (sajnos nagyon magas) árfolyamon átváltották forintra, és mostantól kezdve a devizák árfolyam változása nem befolyásolja a hitelesek törlesztő részletét.


A probléma az ezzel, hogy ez rengeteg pénzbe kerül a bankoknak, így az adófizetőknek is. A deviza hitelesek hitele viszont olyan magas árfolyamon lett átváltva (forintosítva), ami a felvétel időpontjában körülbelül ennek a kétharmada volt, tehát a deviza hitelesek sem éppen járnak örömtáncot..


Ez valószínűleg azért történt, mert a tervek alapján a forint tovább fog gyengülni, és ha sok ember devizában van eladósodva, az hatalmas teher egy ennél is gyengébb forint mellett a devizásoknak és az államháztartásnak is. Ebből a szempontból mondhatjuk, hogy ezzel még mindig jobban jártak a devizások, mintha 2 év múlva váltották volna. De pl ha ez megtörténik 4 évvel ezelőtt, akkor nem is lenne eladósodás, persze akkor a bankok rosszul jártak volna..

2014. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni. Csak amnyit még, hogy ez miért rossz a bankoknak?
2014. nov. 24. 20:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni. Csak annyit még, hogy ez miért rossz a bankoknak?
2014. nov. 24. 20:43
 7/7 anonim válasza:

Jaj de buta ez a 4.-es!


"Rengeteg pénzbe kerül a bankoknak" ???


Mi van?


Semmibe nem kerül neki. Mivel aktuális piaci árfolyamon határozták meg. Nagyon-nagyon jó járnak vele. Szentesítenek 8 ezer milliárd lopott pénzt. Ezt sehol a világon nem tudták volna megtenni, csak nálunk.

2015. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!