Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kötelező a forintosítás?...

Miért kötelező a forintosítás? Esetleg a kormány a forint további gyengítésére készül? A bankok bebíztosítják az árfolyamból következő nyereségüket? Esetleg más elképzelés?

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kormány úgy látja, hogy a forint a jövőben gyengülhet a svájci frankhoz képest, így meg akarja szüntetni ezt az árfolyamkockázatot.
2014. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én arra tudok gondolni, hogy most fog erősödni a forint és a bankok kiviszik a hasznot az országból.


Erős frank, gyenge forint => frankot adnak el sok-sok forintért; gyengébb frank, erősebb forint => forintot adnak el több frankért.


Lényegében a Nemzeti Bank már el is kezdte ezt, csak még fordítva. Olcsóbban hozzájutott az euróhoz, most drágábban eladja.


Nem hiszem, hogy tovább gyengülne a forint.

2014. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
A Ft az elemzők szerint is gyengülni fog. Matolcsi nem a bankoknak akar hasznot, hanem magának.
2014. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Az elemzők és tanácsadók szerint a devizahitel is kedvező volt még 2008 elején is. Nem számítottak arra, hogy ennyire el fog szabadulni.
2014. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A befektetők a pénzügyi világválság elmúlásával nem fogják tovább svájcban parkoltatni a megtakarításaikat, tehát várhatóan a svájci valuta felértékelődése szűnni fog.

Az MNB a várható folyamat előtt szeretné zárni deviza nyitott pozícióját, realizálni az árfolyam emelkedésből származó hasznot.


Sokan azt hiszik, hogy a kereskedelmi bankok könyvelték el az árfolyam emelkedésen keletkezett nyereséget, pedig az MNB deviza csere ügyletekkel -swap- biztosította a kereskedelmi bankok részére a szintetikus devizát, legalábbis annak igen nagy hányadát.

Az MNB könyveléséből is kimutatható az olykor évi 1000 milliárd Ft árfolyamnyereség.

A devizában meghatározott hitelek piaci árfolyamon történő forintosításával az MNB is forintra válthatná az árfolyamnyereségét, amit azután legjobb belátása szerint a bedőlt hitelesek ingatlanjainak piaci ár alatti felvásárlására fordíthatna.

2014. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!