Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogunk eljutni odáig,...

Mikor fogunk eljutni odáig, hogy a demokráciában ne a populizmus legyen az elsődleges mozgatórugó?

Figyelt kérdés
Röhejes amit az egész világon csinálnak a pártok. Legjobb példa talán Argentína, ahol ahányszor jön egy új kormány, hogy rendbetegye az országot, kénytelen lemondani a tervekről, és inkább emelni a nyugdíjakat, mert egyébként a népharag lemossa őket. Magyarországon is a szavazók megvásárlása megy, a Fidesz inkább nyugdíjakat emel és rezsit csökkent, miközben az egészségügytől, a vállalkozások támogatásától, és az oktatástól veszi el folyamatosan a pénzt. De ez még mindig nagyságrendekkel jobb a Jobbik fél év alatt államcsődöt okozó populista terveihez képest. És akkor a baloldalról ne is beszéljünk, akik 2008 előtt csinálták ugyanazt, mint most a Fidesz. Nem lehet, hogy bennünk van a hiba, hogy hagyjuk magunk megvenni, és valós hosszútávú gazdasági előnyök helyett a pillanatnyi jólétet választjuk újra meg újra? Én vagyok az egyetlen akit nem vonz az örökös "támogatjuk a fiatalokat, a családosokat, az időseket, az egyedülállókat, a vállalkozókat, a szegényeket, a munkásokat,és a diplomásokat" szlogen?
2014. nov. 25. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Sejtésem sincs, milyen pillanatnyi jólétről beszélsz..
2014. nov. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arról, hogy szórja az ország mindenre a pénzt mint stadionokra, látványberuházásokra, pénzügyileg tarthatatlan rezsicsökkentésre, nyugdíjemelésre, vasúti látványberuházásokra mint az állomások felújítása, impozáns négyes metróállomásokra, miközben az igazán fontos dolgokra nem marad pénz, mint a gazdaság rendbetétele, és az adósságok visszafizetése.
2014. nov. 25. 01:45
 3/4 anonim ***** válasza:

így már értem, azt hittem a hétköznapokra mondtad a jólétet :D

mert azt nem igazán érzi szerintem senki

én sem értem ezeket az intézkedéseket, most attól, hogy térköveznek 300 métert az utcánkban, átadnak 3 új szobrot még nem fogok holnap jobban kijönni a keresetemből

nem is lenne vele bajom, ha ezek a beruházások munkát adnának és értelmes dolgokra lennének költve

stadionok helyett ha már ilyenekre van pénz felhúzhattunk volna egy komoly kulturális központot, vagy múzeumokat annak még mindig több szerepét látom mint a stadionoknak..

mm ha már mindenképp építkezni akarunk és ezzel munkahelyeket teremteni stb

2014. nov. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
nagyszab: Relatív jólétről van szó. Pl még van nyugdíj és kórház (igaz, személyzet és wc papír már nem nagyon, de még gyógyszer kb van). A gazdasági teljesítmény nem indokolja még azt a "jólétet" sem, ami most van. Nem is marad így sokáig, ha erre megyünk tovább...
2014. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!