Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás idején...

A rendszerváltás idején milyennek képzeltétek az előttetek álló 25 évet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Átmentünk biciklivel Ausztriába és azt gondoltuk itt is jólét lesz 20 év alatt. Nem lett. Én úgy látom 15 éve stagnálunk.
2014. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

szüleimnek akkor volt a fénykoruk

tipikus károgó kommunisták a mai napig

2014. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Miért pont 15 éve?


Az egyik válaszoló megosztott egy másik kérdés alatt egy KSH táblázatot a rendszerváltás utáni reáljövedelmekről.


[link]


Szerintem 1999 előtt sem volt valami szuper.

2014. nov. 25. 12:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész rendszerváltozás csak néhány tízezer embernek volt jó, akik lenyúlták a közvagyont, az ország pénzét. A többieknek állandó létszámleépítést, munkanélküliséget, devizahiteleket és nyomort hozott. Ilyen "politikai és gazdagsági elittel" ez nem is csoda, komcsi volt ez mind, így lett belőlük milliomos.
2014. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Apám akkor azt mondta hogy nekem már majd jó lesz. Tehát én jobbnak képzeltem ellenben rosszabb lett.
2014. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendszerváltás? De most komolyan. Ugyanúgy komcsik ülnek és ültek a parlamentben... rezsicsökkentés, állami árszabályozás, EXTRAPROFIT..EXTRA....nem is létezik ilyen fogalom a kapitalizmusban..


Nem történt itt semmilyen rendszerváltás, mert ahhoz először el kellene magyarázni a LAKOSSÁGNAK hogy mi az a kapitalizmus, és milyen kötelességeik vannak.


Van egy olyan érzésem, hogy már nem is annyira akarnának rendszert váltani...

2014. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem volt milliomos, nem voltak 200 milliós villák, nem nyúlták le az összes állami földet, nem csaltak adót, ha szerényen is, de mindenki megélt és mindenki dolgozott. Ha mégsem, elvitték közveszélyes munkakerülés címén. Ezzel szemben mi van ma?!
2014. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen tanultak és azt szajkózzák, amit ott tanultak. Extraprofil! Ez Marx tétele, semmi köze a mai kapitalista közgazdaságtudományhoz.
2014. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

úgy képzeltem hogy felzárkózunk ausztriához

nem zárkóztunk

de már románia is beelőzött


és ennek az az évi 10ezer-milliárd forint az oka amit a politikusok lopnak ki a rendszerből, változás kell

2014. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ilyennek. 1990-ben feladtam egy addig mellékfoglalkozásként űzött és nagyon jól jövedelmező tevékenységet, mert azt hittem, hogy most eljött a Kánaán és majd a legmagasabb iskolai végzettségemnek megfelelő főtevékenységemet tudom majd folytatni és esetleg még magasabb hivatali pozicióba is tudnák jutni, hiszen közel s távol nekem volt a legmagasabb képzettségem, sőt tudományos fokozatom is a szakmai környezetemben. 2-3 év alatt világossá vált, hogy az elképzelésem smafu. Aki korábban párttag volt, az most is párttag volt (legfeljebb egy másik pártban) és ugyanúgy szerette, ha nyalják a ..ggét, mint korábban. A szakmai teljesítmény továbbra sem számított, csak a ..ggnyalásban elért teljesítmény. Amikor pár év után sikerült állami szektorból átmennem a magánszférába, sajnos ott is az derült ki, hogy csupán az addigi állami tulajdon lenyúlása a cél és valódi szakmai teljesítmény továbbra sem számít semmit, csak a kapcsolatrendszer. Most már rezignáltan nézem az egészet, mert azon a vágányon vagyok, ahonnan már látni a kiutat...
2014. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!