Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benneteket nem háborít fel,...

Macungo kérdése:

Benneteket nem háborít fel, hogy akár jobb akár baloldali kormány van Magyarországon, egy másik ország vagy szervezet megpróbálja megbuktatni, illetve megmagyarázni, hogy mi magyarok nem tudjuk eldönteni mikor és kit váltunk le az ország éléről?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint senkinek nincs joga beleszólni még szövetségesnek vagy az EU-nak sem egy másik ország belpolitikájába. Főleg azért nem mert a saját politikai és gazdasági érdekeit tartja szemelőt és nem másét.


Szerintem a magyarok elég érzékenyek és el tudják dönteni mikor tapossák a jogaikat és jobban tudják mint nyugaton mi az a diktatúra.. Ha nem tetszik valami majd mi leváltjuk a kormányt, Gyurcsánynál sem tetszett volna, ha külföld beleszól, szépen meg tudtuk várni a választásokat és elküldtük őt is a francba..


Orbánt is el tudjuk küldeni a következő választásokon, ha akarjuk addig meg tüntetéssel adunk hangot a nemtetszésünknek.


Egyébként meg tessék tiszteletben tartani, hogy azok a magyarok akik vették a fáradtságot és elmentek szavazni, többségük a demokrácia szabályai alapján a Fideszt választotta újra a kormányzásra..



2014. dec. 4. 13:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Senki sem akarja (és tudja) megbuktatni Orbánt külföldről."


A cseheknél sikerült az amerikaiaknak egy kormányt megbuktatni a volt cseh kormányfő szerint ott is egy orosz atomerőmű építés miatt.. Az amerikaiak nem titkolják, hogy élni szoktak ilyen eszközökkel, bár nyilván nem fogják az arcodba mondani, hogy itt most kormányt buktatunk..


Továbbá a lehallgatási botrány is azt mutatja, hogy az USA igen is mindenről tudni akar, minden országban a szövetségeseinél is és ez csak az érdekei védelmében történik és szerintem semmi köze a demokrácia féltéshez..


"Kritikákat fogalmaznak meg felé"


Szerintem őket sokkal több mindenért lehetne kritizálni, mint a bődületes légszennyezés ami megegyezik Kína kibocsátásával, Izrael emberiesség elleni bűntettei az arabokkal szemben és ennek támogatása és sunnyogása..


Csak akkor buktat meg közel keleten diktatúrákat, ha az az érdekeit sérti, például az aranykészletek iránt érdeklődik amit Amerika simán lenyúlt..


A saját demokráciája egy rendőrállam ahol gyerekeket lődöznek le mert fekete.. És éppen sokkal nagyobb tüntetések vannak ott mint kishazánkban.. Guantánamóról nem is beszélve ahol minden igazságszolgáltatási eljárás nélkül tartanak fogva ártatlan embereket évekig és kínoznak..


Szerintem foglalkozzon az USA olyan országokkal mint Mexikó ahol 40 embert tüntetnek el rendőrök a föld színéről és akkor beszélgetünk a jogokról..


"mert egyrészről bődületes hülyeségeket művel kül- és gazdaságpolitikában"


Ha példát mondanál azt megköszönném..


"másrészt elég intenzíven feszegeti a jogállamiság határait"


Itt is mondanál egy-két példát?


"Ehhez hozzájön még az EU meg IMF ellenes fikakampány, amivel megkoronázza az egészet"


Szerintem nem kampány, hanem kimondták a frankót ezekkel a szervezetekkel kapcsolatban. Egyébként az EU egyik legnagyobb gondja, hogy minden tagállamban a népszerűsége a béka feneke alatt van. pedig ott nem kampányolt Orbán.


Továbbá, az IMF sem szíve csücske egyik országnak sem a Spanyolok is mindent megpróbáltak, hogy ne kelljen tőlük kölcsönt felvenni. Akinek meg kellett azok meg megnézhetik magukat.

2014. dec. 4. 14:05
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A tüntetőket az EU béreli fel, mint Ukrajnában, tudhatnátok már:D
2014. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
40%
Az ukránok is a gyúrcsányi kottájából játszottak.
2014. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Ti széljobberek bele vagytok betegedve ebbe a zsidózós, gonoszbankáros, külföldkiirtminket, háttérhatalmista agybajba.


Fogjátok már fel végre, a világ nem úgy működik, ahogy ti azt elképzelitek, nem akarja senki megszerezni a nyomorék szívcsakrátokat"


Atya Isten!!! Te nagyon okos ember vagy és tudod az én politikai beállítottságomat, mert más a véleményem és egyetértek a gazdasági érdekek létével.. És már rögtön biztos zsidózom is, mert csak nekik lehetnek gazdasági érdekeltségeik...


No ezért lehet megbuktatni kormányokat, mert külföldről azt mondják, hogy Orbán zöldet pisil akkor zöldet pisil..


Az elején mondtam nekem mindegy jobb vagy baloldali kormány csak én dönthessem el, hogy melyik ne külföldről mondják már megint meg mi a jó nekünk. De szerintetek biztos ez a demokrácia, hogy IMF meg USA mondja meg milyen kormányunk, milyen törvényeket hozzon..

2014. dec. 4. 14:15
 15/28 A kérdező kommentje:

"Hiába pofázunk, drasztikus változás kell!

Ha nem is lámpavas, de valami hasonló, különben csak öregszünk... nem fog változni semmi!"


Így beszélnek a demokrácia őrzői...

2014. dec. 4. 14:17
 16/28 anonim ***** válasza:
74%

"Az elején mondtam nekem mindegy jobb vagy baloldali kormány csak én dönthessem el, hogy melyik ne külföldről mondják már megint meg mi a jó nekünk."


Fogd már fel, hogy ha a Fidesz kénye-kedve szerint változtatja a választási törvényt, különadóztatja a kritikus médiumokat, a közmédiát meg a szócsövévé teszi, a kárdereit ülteti hosszú távra hatalmi pozícióba, akkor nem te fogsz dönteni.

2014. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Meg most mondd már meg őszintén, kedves kérdező, ha egy kormány jól végzi a dolgát és a lakosság elégedett, akkor hogy lehet megbuktatni külföldről az adott kormányt?"


Ez tényleg jó kérdés.. Bizony van hogy népszerűtlen döntéseket kell hozni, vagy az intézkedések többsége nem tud mindenkivel jót tenni. Mindig vannak akik kimaradnak, vagy netán kárvallottjai az adó vagy gazdaság politikának.


Ha ez a réteg túl magas akkor lehet elégedetlenkedni.. De azért mert 50.000 ember tüntet kéthetente általában ugyan azok azért még nem biztos, hogy ez nem fizetett emberek provokálásának köszönhető. Félre lehet magyarázni dolgokat, lehet irigységre, szegénységre alapozni..


De amikor ilyen videók járják a világot, hogy a putriba egy szegény cigány család életét bemutatva azt állítják külföldön, hogy Magyarországon az átlag ember így él és hasonló ferdítésekkel hergelik bel-és külföldön az embereket egy idő után már mindenki még én is azt hiszem, hogy Észak-Kóreában élek...



Ha mindenki boldog és jól érzi magát, akkor senki nem megy ki a Zsidóreptílián Háttérhatalom Sorosgyörgy által szervezett, kormányellenes tüntetésre, nem?


Még egyszer olyan nincs, hogy mindenki jól érzi magát, még Svájcban sem.. Az ellenzéknek van több millió szavazója, nyilván nem mindenki szegény van aki csak utálja Orbánt, van aki hibáztatja a saját nyomoráért, vagy simán baloldali érzelmű és kész.. Ebből 50.000 ember kiment Orbán takarodjozni.. És persze van aki, tényleg elégedetlen. És sokszor el is érik a tüntetők amit akarnak, ebben a demokrácia mentes fasiszta diktatúrában.


Nem verik szét a tüntetőket és még az adót is visszavonják. Mekkora szemét ország ez..

2014. dec. 4. 14:27
 18/28 anonim ***** válasza:

Macungó!

A bicska nyílik ki a zsebembe, amikor mások mondják meg, hogy mit tegyünk és gondoljunk!

Csak a MÁSOK, a KÜLFÖLD, régóta ITT VAN!

Magyarként...ezek a "megmondó emberek"

2014. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
67%

Külpolitikai elbaszások: azeri baltásgyilkos kiengedése erre a legjobb példa (kevés állam mondhatja el magáról, hogy egyszerre cseszte fel az oroszokat és az USA-t, mi igen), vagy a sorozatos "nem tartjuk be amire 10 éve leszerződtünk az eu-val, aztán amikor számon kérik, akkor sírunk".

Gazdaságpolitika: ágazati különadók, teljes iparágak állami újraosztása.

Jogállamiság: médiatörvény, állandó alkotmány módosítások, szakértőkkel való egyeztetés teljes hiánya minden területen (nézd meg pl. a Ferihegyi repülőtér átnevezése körüli ügyet), Alkotmánybíróság átszervezése, PSZÁF megszüntetése..

Az meg, hogy az USA jobb-e vagy rosszabb nálunk, senkit sem érdekel, ez nem verseny. Mi is szabadon kritizálhatjuk az USA-t, senki sem tiltja. Pl. Merkel rendszeresen fel szokott ellene szólalni. Attól fejlődik a Pistike, ha megmondják neki, hogy hülyeséget csinál.

2014. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

"vették a fáradtságot és elmentek szavazni, többségük a demokrácia szabályai alapján a Fideszt választotta újra a kormányzásra."


fáradságot


Nézd át újra a választási eredményeket! A többség nem a Fideszt választotta.

2014. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!