Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benneteket nem háborít fel,...

Macungo kérdése:

Benneteket nem háborít fel, hogy akár jobb akár baloldali kormány van Magyarországon, egy másik ország vagy szervezet megpróbálja megbuktatni, illetve megmagyarázni, hogy mi magyarok nem tudjuk eldönteni mikor és kit váltunk le az ország éléről?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint senkinek nincs joga beleszólni még szövetségesnek vagy az EU-nak sem egy másik ország belpolitikájába. Főleg azért nem mert a saját politikai és gazdasági érdekeit tartja szemelőt és nem másét.


Szerintem a magyarok elég érzékenyek és el tudják dönteni mikor tapossák a jogaikat és jobban tudják mint nyugaton mi az a diktatúra.. Ha nem tetszik valami majd mi leváltjuk a kormányt, Gyurcsánynál sem tetszett volna, ha külföld beleszól, szépen meg tudtuk várni a választásokat és elküldtük őt is a francba..


Orbánt is el tudjuk küldeni a következő választásokon, ha akarjuk addig meg tüntetéssel adunk hangot a nemtetszésünknek.


Egyébként meg tessék tiszteletben tartani, hogy azok a magyarok akik vették a fáradtságot és elmentek szavazni, többségük a demokrácia szabályai alapján a Fideszt választotta újra a kormányzásra..



2014. dec. 4. 13:29
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"Fogd már fel, hogy ha a Fidesz kénye-kedve szerint változtatja a választási törvényt"


Könnyebb nyerni, de másnak is.. És semmi olyan nincs a választási törvényben ami, az EU-ban máshol ne lenne. Továbbá a régi választási törvény szerint is nyertek volna.. Egyébként nem igaz ez a 12 pontos népszerűség zuhanás is azt bizonyítja, hogy bármikor le lehet váltani, csak ugye kire...



"Különadóztatja a kritikus médiumokat" :DDD Az RTL mint kritikus?? Jah mióta adót kell fizetnie, csak azóta.. Inkább az idegesítsen, hogy azóta kritikus mióta adót fizet helyetted és bár ha neked kellene azt kifizetni, Te nem tudnál visszavágni ők meg ilyen undorító kampánnyal próbálják leváltani a kormányt aki hozzájuk mer nyúlni.. Üzenve, ha engem megadóztatsz így jársz.. Az ATV az mindig és tényleg kritikus, de nekik nem kell fizetni...


"a közmédiát meg a szócsövévé teszi"


Még az a szerencse máskülönben nem tudnánk arról sem, hogy már felminősítették az országot a befektetésre javasolt kategóriába, mert ezen a csatornán kívül mindenütt eltitkolták a befolyásmentes médiumok..


"a kárdereit ülteti hosszú távra hatalmi pozícióba, akkor nem te fogsz dönteni."


Ez csak most zavar. Gyurcsány is ezt tette, tudom mert én dolgoztam minisztériumban és akkor ez senkit nem zavart.. És képzeld még is én döntöttem, hogy Gyurcsány marad vagy megy..

2014. dec. 4. 14:36
 22/28 A kérdező kommentje:

"A bicska nyílik ki a zsebembe, amikor mások mondják meg, hogy mit tegyünk és gondoljunk!

Csak a MÁSOK, a KÜLFÖLD, régóta ITT VAN!

Magyarként...ezek a "megmondó emberek"


Én észrevettem, hogy szó szerint azt mondják külföldön amit korábban belföldön hajtogatnak a nagy demokráciát féltő értelmiségiek vagy média.. Csak az a furi, hogy van akinek nem tűnik fel.. Persze kritizálnak meg minden, legyen, csak már olyan dolgokba szolnak bele amibe nem lehetne nekik mert belügy, illetve nem tudom mire alapozzák a demokrácia hiányát és fasizálódás dumákat..

2014. dec. 4. 14:41
 23/28 anonim ***** válasza:

Macungó!


Alapíts egy pártot!

Énreám számíthatsz!

2014. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

"Nézd át újra a választási eredményeket! A többség nem a Fideszt választotta."


De nem is az MSZP-t, vagy a Jobbikot, sem a DK-t, és az LMP-t sem.


Akkor most mi van??? Akkor ki kormányozzon???

2014. dec. 4. 14:44
 25/28 anonim ***** válasza:
58%

"Könnyebb nyerni, de másnak is.."


Aha. Végül is csak 77 milliárd forintos médiaelőnyben vannak a közmédia által, akármikor átírhatják (és át is írják) a választási szabályokat. Kicsit sem lejt ám a pálya...


"És semmi olyan nincs a választási törvényben ami, az EU-ban máshol ne lenne."


Sorold már fel, melyik EU-s országban változtattak rajta 2 hónappal választás előtt?


"Az RTL mint kritikus?? Jah mióta adót kell fizetnie, csak azóta.. Inkább az idegesítsen, hogy azóta kritikus mióta adót fizet helyetted és bár ha neked kellene azt kifizetni, Te nem tudnál visszavágni ők meg ilyen undorító kampánnyal próbálják leváltani a kormányt aki hozzájuk mer nyúlni.."


A médiatörvénynek hála nem volt kifizetődő nekik kritikusnak maradni, pláne, hogy az RTL-nek ugyanazért 40 millát számláz az NMHH, amiért a Dunának csak 80 ezret. És az RTL nem helyettem fizeti az adót, hanem a Fidesz-közeli médiumok helyett.


Elárulod, mégis mi az "undorító kampány"? Szerintem az az undorító, hogy kormánypárti politikusok mocskolják az RTL-t a nyilvánosság előtt, magánban meg ők maguk kuncsorognak tiszteletjegyet a csatornától. Hogy ezzel szembesíti őket az RTL? Háát ciki. ;)


"Még az a szerencse máskülönben nem tudnánk arról sem, hogy már felminősítették az országot a befektetésre javasolt kategóriába..."


Na, pont így hazudik a közmédia! Továbbra is bóvli kategóriában vagyunk... Ja, és melyik kormány alatt is kerültünk ide? :D


És már megint csak a Gyurcsány. Meddig gondoljátok még, hogy ezzel a szóval minden kritika alól kibújhattok? Rogán Portik élettársával üzletelt? Gyurcsány! Kitiltották a NAV-vezért? Gyurcsány! Szánalmas...

2014. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Külpolitikai: azeri baltásgyilkos kiengedése erre a legjobb példa (kevés állam mondhatja el magáról, hogy egyszerre cseszte fel az oroszokat és az USA-t, mi igen),


Az azeri ügy egy teljesen szabályos kiadatás volt ezt senki nem tagadta külföldön, csak az azeriek nem tartották be az ilyenkor szokásos eljárást.. Persze ezt jól felnagyították meg biztosíték meg ilyenek. Úgy gondolom, hogy erkölcsileg tudható és támadható volt, de külpolitikai értelemben teljesen szabályos.. Egyébként teljesen normális, szeretett amerikánknál is, hogy elengednek bűnözőket információ, vagy más haszon reményében.. Éééééééssssssss? Legalább nem mi etetjük.. Egyébként, ha a te családodat kiirtanák ok nélkül a szemed láttára, mondjuk az oroszok, aztán összefutsz egyel, aki ezzel viccelődik és zrikál téged, lehet, hogy más a lányka fekvése, hogy olyat teszel amit nem kéne..


"vagy a sorozatos "nem tartjuk be amire 10 éve leszerződtünk az eu-val, aztán amikor számon kérik, akkor sírunk"


Tudtommal nem sok mindennel tudtak minket elmarasztalni, jah, de a pálinka főzés hagyományának adómentességével.. Hát igen szégyellhetjük magunkat..



Gazdaságpolitika: ágazati különadók, teljes iparágak állami újraosztása.


Nem tudom, hogy melyik akkora hiba, hogy csődbe ment tőle az ország és milliók kerültek nyomorba..?? Az ágazati különadókat gondolom, Te szívesen átvállalnád. Mert most az jön, hogy valójában mi fizetjük, de ez megint ferdítés, mert bár van ahol egy részét mégis sikerült áthárítani, az egészet sehol sem tudták.. Akkor most szeretnéd az egészet Te fizetni a béredből, hogy szegény különadó alatt sínylődő cégek több nyereséget könyvelhessenek el???


Új iparágak állami újraosztása??? ÉÉÉÉÉs? Most nem a hipermarketbe veszed a cigit, hanem egy magyar kisvállalkozótól. Én 3 éve nem dohányzom a Fidesz dohányzás elleni politikájának köszönhetően végre megszabadultam tőle. Ennyivel is több maradt a kasszában..


"Jogállamiság: médiatörvény, állandó alkotmány módosítások, szakértőkkel való egyeztetés teljes hiánya minden területen (nézd meg pl. a Ferihegyi repülőtér átnevezése körüli ügyet), Alkotmánybíróság átszervezése, PSZÁF megszüntetése.."


A médiatörvényt módosították az EU elvárásai szerint és el is van fogadva.. Az állandó alkotmány módosítások csak egy időszak volt és egyébként nem egyedi az EU-ban, nem egyszerű egy alkotmány, de semmi olyan nincs benne ami máshol ne lenne. A szakértős dolgot nem értem, mert nem hiszem, hogy te tudod valójában kivel egyeztetett vagy egyeztetett-e egyáltalán a kormány azért mert egyes emberek és a baloldal ezt harsogja, még nem biztos, hogy senkit nem kérdeztek meg, csak max. nem olyat aki nekik tetszett volna... Alkotmánybíróság átszervezése szükséges volt, mert sokszor gátja volt a reformoknak.. A PSZÁF meg nem szűnt meg csak összeolvasztották a Nemzeti Bankkal. Egyébként volt dolgom a PSZÁF-fal csak dísznek volt..


"Az meg, hogy az USA jobb-e vagy rosszabb nálunk, senkit sem érdekel, ez nem verseny. Mi is szabadon kritizálhatjuk az USA-t, senki sem tiltja."


Nem tudom, ha behívjuk a Goodfrendet a külügyminisztériumba, már ettől hangos a baloldali + RTL Klub, hogy mit képzelünk, hogy behívjuk azért mert egy magas rangú USA szenátor akit elnöknek is jelöltek azt mondta, hogy Orbán újfasiszta diktátor.. Illetve itt a kommentelők többsége rossz kormányzati külpolitikáról beszél, meg sikerült magunkra haragítani ezt meg azt, mert mi is visszaszólunk néha..


"Pl. Merkel rendszeresen fel szokott ellene szólalni. Attól fejlődik a Pistike, ha megmondják neki, hogy hülyeséget csinál."


Hát nem tudom, mit szokott mondani Merkel, de biztos sokszor hallgattak rá és változtattak a dolgaikon..

2014. dec. 4. 19:39
 27/28 anonim ***** válasza:
65%

Ami azt illeti nem volt szabályos. Akkor lehet elítéltet kiadni, ha biztosított, hogy a másik államban továbbra is letölti a kiszabott büntetését. Ezt a hülye is látta, hogy nem volt biztosított.

Az ágazati különadókkal nem ott van a probléma, hogy én fizetem, vagy a vállalat fizeti. A létezésük teljes mértékben destabilizálja a gazdaságot. Nincs meg a befektetési biztonság. Csinálsz egy üzleti tervet, indítasz egy vállalkozást, aztán a kormány két nap alatt kitalálja, hogy neked extraprofitod van (az mi egyébként?) és fizess többet. Hát hülye leszek ide befektetni.. Meg lehet nézni Magyarország folyó fizetési mérlegét, brutális összegben hagyta el országunkat tavaly a tőke. Ezért nincs munka, nem az elmúltnyócév meg a Gyurcsány miatt.

Iparágak újraosztásának ugyanez a hatása.

Egyetlen dolog kell a jól működő gazdasághoz az állam részéről: kiszámíthatóság, jogbiztonság. Ez veszik így el.

A szakértőkkel való egyeztetés hiányát nem nehéz látni. Ha pár nap, hét alatt rugdosnak végig törvényeket, abban kétlem hogy túl sok háttérmunka lehet.

Tessék rákerestem neked arra a példára, amit írtam, látom te még nem tudod használni a googlet:

[link]


Goodfriendnek tényleg nem sok köze van ahhoz, hogy egy ellenzéki politikus mit nyilatkozik, ezért emiatt behívatni leginkább hatalmas blődség és az ország leégetése. De hát a külügyben teremfocisták vannak, mit várunk, no. [link]

2014. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
48%
A kérdező olyan szinten agy mosott barom, hogy akkor se hinné el hogy Orbán hazudik és szétlopja az országot, ha maga a nagyvezér mondaná neki :D
2014. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!