Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is rossz döntés volt?

Szerintetek is rossz döntés volt?

Figyelt kérdés
Angol mellé kellett második nyelvet választani és én az olaszt választottam. A másik lehetőség az orosz lett volna de nekem az a nyelv NAGYON nem tetszik és nem tanulnám szívesen, viszont az olaszt annál inkább, főleg mert annyira hasonlít a spanyolra. De itthon apám egyfolytában emiatt piszkál (néha elég durván), hogy miért nem oroszt választottam, mert az olaszal semmit nem érek... Szerintetek is a másik nyelvet kellett volna, úgy hogy semmi kedvem hozzá?

2014. szept. 2. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Azt válaszd, ami neked tetszik. Nem apádnak kell az adott nyelvet tanulnia, hanem neked. Inkább tanulj meg egy kevésbé hasznos nyelvet jól, minthogy egy olyannal szenvedj, ami nem tetszik. A kényszerített dolgoknak sosincs jó eredménye, mert azt az ember nem tudja szívvel-lélekkel csinálni.

Ha későbbiekben szeretnél, úgyis megtanulsz oroszul, felesleges erőltetni.

2014. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Az élet nem egy habos torta, ahogy mondani szokták. És a helyes út általában nem a legkönnyebb. Egyedül akkor van értelme olaszt tanulni, ha látsz rá bármi esélyt, hogy ott fogsz egyszer dolgozni/élni, amúgy egyértelműen az oroszt kellett volna választanod.
2014. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Az olasz sokkal könnyebb az oroszhoz képest. Mivel második nyelvként vetted fel, gondolom nem akarod komolyan tanulni, így legalább nem vágod magad alá a fát. (Nekem is ez volt gimiben. A német helyett a spanyolt választottam, és sokkal kevesebbet szenvedtem, mint a többiek.)

Meg hát ha egy nyelv nem tetszik, akkor ne tanuld.

2014. szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ha ilyen lehetőségem lett volna akkor, hogy választhatom az oroszt, mint második nyelvet, akkor biztos azt választottam volna, persze csak azért mert nagyon megtetszett meg mert szeretem is. Én is úgy vagyok vele, mint te az olasszal, tetszik és azt szeretném tanulni. Akkor is oroszt választottam volna, ha azt a körülöttem levők ellenezték volna. Nem törődtem volna velük. Egy nyelv tanulásánál szerintem fontos, hogy a tanulónak legyen kedve tanulni azt, mintsem, hogy utálja és emiatt legyen rossz jegye, mert nem érdekli.

Ha te azt szeretted volna tanulni, akkor tanuld is azt, itt csak a te szavad, ami számít, te érzed. Én 9.-ben első nyelv angolra mentem, a második nyelvem lett a német, harmadikként magánúton tanulom az oroszt és most, 11.-ben még felveszem a franciát szakkör formájában, csak azért mert érdekelnek a nyelvek, habár a további tanulmányaim terén olyan nagy hasznát nem fogom szerintem nekik venni, max. az angolnak és a németnek, mivel reál irányba fogok tovább menni, de érdekelnek, ezért is tanulom őket :)

2014. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
2-es.. nem azt mondta, hogy nehezebb számára az orosz és ezért választotta az olaszt, tehát nem a könnyebb utat választotta. Itt arról volt szó, hogy a kettő közül melyik tetszik neki jobban, ennek pedig semmi köze nincs a nyelv nehézségéhez vagy hasznosságához, és igaza van azoknak akik azt mondják, hogy azt kell választani amit szeret, mert egy hasznos nyelvvel semmire se megy ha nem szívvel lélekkel csinálja, mert akkor sose jut el belőle olyan szintre.. középfokot bárki csinál 1-2 év alatt, de ha komoly munkához akarsz használni egy nyelvet, akkor bele kell ásnod magad a nyelvbe is, a kultúrába is elég mélyen, azt pedig nem tanácsos, akkor ha utálod az a nyelvet, kultúrát, mert ha sikerül is, boldogtalan lesz a munkában.. Az, hogy a hasznosság fontosabb, mint az adott nyelv szeretete, csak akkor igaz, ha a gyerek vmi istenháta mögötti aprócska nyelvet akar megtanulni, de sose élne ott.. azon lehet vitatkozni, hogy ma Magyarországon az orosz vagy az olasz a hasznosabb, vagy Európában, de az biztos, hogy ha valakinek sokoldalú végzettsége van, jól eltudja magát adni és folyékonyan beszél olaszul, akkor igenis fog olyan munkát találni ahol használnia kell a nyelvet és rendesen megfizetik.. itthon is, nem csak Olaszországban..
2014. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
egyébként abban igazad volt, hogy általában jobb a nehezebb utat választani, mert a könnyű úttal a fejlődés is gyatra lesz, meg a haszon is, és még csak őszintén büszkék se lehetünk rá, de itt most nem erről volt szó.:)
2014. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és hibákért bocs, de siettem..
2014. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!