Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Fidesz a nép akarata ellenére megszavazta a boltok vasárnapi zárvatartását?

Figyelt kérdés

2014. dec. 16. 18:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
# 19/20 ma 11:48, te nagyon hülye! Este 22 és 6 között sem lehetnek nyitva.
2014. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
kedves # 20/21, nem az az irigy véletlenül, aki azt akarja, hogy zárva legyenek a boltok és egy rakás ember ne tudjon vásárolni? és aki nem akarja megengedni hogy egy rakás ember többet kereshessen? de bizony.
2014. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk:

1. Ausztriában sincs zárva az összes bolt vasárnap és Németországban is voltam vasárnap vásárolni.

2. Ausztria és Németország azért teheti meg, hogy vasárnap nem nyitja ki a boltokat (ami nem teljesen igaz), mert ott van idő hétköznap boltba menni. A sógorom heti 4 napot dolgozik, csak az ő fizetéséből és a nővérem családpótlékából, amit a HÁROM gyerek után kapnak, meg tudnak élni öten és nem is akárhogy. Ilyen nálunk elképzelhetetlen.

3. Vasárnap étterem, mozi, kerékpár, uszoda? Miből? Egyedül még oké, de 4-6 fős átlag magyar család nem engedheti meg magának.

4. A bevásárlás is családi program (azért, mert akkor apa ott van, erős, viszi a csomagokat, anya józanul költi a pénzt és a kicsi gyereket nem hagyják otthon). Én ezt látom.

5. Nem csak az elbocsátásokkal van a baj. Ha hétvégén megyek boltba, sokszor fél órát állok egy-egy forgalmasabb helyen. Mivel a kereseteket, ill. a munkaidőt nem igazították a rebdelkezéshez, gondoljátok, hogy majd mindenki hétköznap intézi a bevásárlást (mert napi szinten anyagilag és idő szempontjából sem lehet, anyu is, aki otthon dolgozott 3-4 naponta ment boltba).


Szóval matematika: ha eddig a pécsi Tescoban 2000 ember volt hétvégén a boltban és ebből 300 hétköznap is be tud vásárolni, akkor hányan maradnak szombaton a boltban? Sarkítás, de szerintem világos...


Szóval megint egy ostoba, demagóg dumán alapuló kormány-intézkedés. Főképp a legyen együtt a család vasárnap, mert mint írtam, az egy közös program ott, ahol kicsik vannak, ahol nagyobbak, kamaszok, ott meg a nagyobb, kamasz gyerek amúgy se lenne a szüleivel. Ahogy a jó magyar embert ismerem (és most tegye mindenki a szívére a kezét), tévénézés lesz, meg számítógépezés. Ahol elmennek vasárnap programot csinálni, ott amúgy is elmennek...


Summa summárum: nem vagyunk jóléti társadalom. Lehet cirkuszt csinálni, ha nincs kenyér, akkor nem lesz elégedett a nép.


Üdv,

Legalább az embetek fele.


U.i. "A kormány ne döntse el helyettem és nélkülem, mit csináljak vasárnap!"


"Legyen együtt a család? És a múzeumokban, éttermekben stb. dolgozóknak nincs családjuk?"

2015. jan. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Milyen népakarat ellenére te idióta?
2015. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
23. Szerintem te vagy a demagóg mar ha. Mi az hogy nincsen ideje valakinek hétközben bevásárolni? Meg az apa viszi a nehéz csomagot. Kacagtam a hülyes égeken amit írtál.
2015. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!