Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak a nyugat...

Miért csodálkoznak a nyugat imádók, hogy a magyar emberek jelentős része unja a banánt?

Figyelt kérdés

2002-2010 között az MSZP színeiben szépen bemutatkoztak, mindent elloptak, amit lehet meg privatizáltak.

Most meg nekik jár a szájuk, h hát a kapitalizmus milyen jó meg nem az államtól kellene a megváltást várni.


2014. dec. 17. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

A rendszerváltás után mindenki privatizált, aki tudott az fillérekért felvásárolt mindent, mert tudták, hogy amint helyreáll a gazdaság (ami elég sanszos volt, tekintve, hogy az oroszok akkor ismerkedtek meg a piacgazdaság csodáival) rohadt nagyot fognak kaszálni majd. Ugyan ez volt az MSZMP központi vagyonával. Mindenki köpködött a pártra, de igyekeztek minél nagyobbat szakítani a pártvagyonból. Mindenki, az őskomcsiktől kezdve, a nacionalistáig, mindenki felmarkolt annyit, amennyit csak tudott, dettó ugyan ez a privatizációval.

2002-re már nem volt mit privatizálni, mert már minden jelentősebb dolog magánkézben volt, legfeljebb gazdát cseréltek.

Mit értesz a nyugat imádók alatt? Egyáltalán a nyugat alatt? A szocik kedvenc mantrája ez a nyugat szöveg. 40 évig hallgattuk, hogy hanyatlik az a fránya nyugat. Elég jól bírhatja, mert még most is megvan. A kérdés amúgy totálisan értelmezhetetlen.

2014. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, h képtelen vagy értelmezni elég szépen tereltél.
2014. dec. 17. 19:07
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Már ne haragudj, de a nyugat nem gyurcsányból áll. Ez eléggé korlátoltságra utal.


Ha ennyiből állna, akkor már egész nyugat cigókból állna meg 200 euros átlagfizuból, 150%-os adóssággal.


Ne légy már ennyire hülye begyepesedett keletimádó jobbikos.

2014. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2002-ben mar nemigen privatizalt senki semmit mert nem volt mit. Amit nem adott el az MDF, utana Bokros, aztan meg Viktorek, az nem is ert mar egy arva fityinget sem.


Amugy baromi nagy ellentmondasok vannak a kerdesedben, ugyanis a privatizacio pont azt jelenti, hogy csokken az allam szerepe a gazdasagban, tehat ha most azt mondjak hogy nem az allamtol kell a megvaltast varni, akkor az a privatizacioval teljes osszhangban van.


Remelem tudtam segiteni, zold kezet varok :)

2014. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor költözz Kínába, Koreába Kelet fan kérdező. Sírva futnál vissza. A normális emberek inkább a Nyugatot választják. Arról, hogy ki lop, inkább ne is beszéljünk. Akinek van szeme, az látja.
2014. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

" A normális emberek inkább a Nyugatot választják. "


Én jártam Japánban meg Dél-Koreában, szerintem jobbak, mint Nyugat-Európa.

Lehet, hogy vannak őrültségeik, mint maszturbáltató gép meg ilyenek, de a mentalitásuk szimpatikusabb.


A "normális" emberek azért mennek nyugatra, mert oda könnyű bejutni, nincs bevándorlási rendszer.


A nyugat mindenkit befogad, emiatt persze, hogy könnyű oda bejutni.

2014. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, h jobbikos vagyok vagy keletimádó?

Hová tűnt belőletek az előítélet-mentesség?

Ha elénekelem a zörömódát helyreáll a lelki békétek?

Vagy mit énekeljek, mert látom nagyon fáj a pici lelketeknek, h nem vagyok 100% nyugat fan és nem tapsikolok reggeltől-estig....persze ész nélkül.

2014. dec. 17. 19:45
 8/13 anonim ***** válasza:

"2002-ben mar nemigen privatizalt senki semmit mert nem volt mit. Amit nem adott el az MDF, utana Bokros, aztan meg Viktorek, az nem is ert mar egy arva fityinget sem."


Mondjuk a Máv teherszállítási részét nem ártana megemlíteni mert azt utána adták el ha jó l tévedek.

2014. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na igen, a 3-as elég szépen leosztott.
2014. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

"Én jártam Japánban meg Dél-Koreában, szerintem jobbak, mint Nyugat-Európa."


Ha nem tűnt volna fel, Japán és Dél-Korea szintén ahhoz a tömbhöz tartozik, amit "fejlett, nyugati világnak" szoktunk nevezni.

2014. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!