Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi alapján gondolják az...

Mi alapján gondolják az emberek, hogy a kereszténykonzervatívok mindenkit templomba járásra köteleznének, úgy mint Szent István korában?

Figyelt kérdés
Múltkor megkérdeztem, hogy miért nézik le nálunk a konzervatív, vallásos embereket és olyan eszméket hirdető pártokat (nem csak a Fidesz hirdeti, hanem a Jobbik is). És erre jött sok válasz, azok között is sokszor hangzott el a "mert nem akarunk minden vasárnap templomba járni meg az állam ne határozza meg, hogy miben higgyek" típusú válasz.
2014. dec. 20. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez már tényleg elvakultság...

Olyan mintha félnék a liberalizmustól mert nem akarom hogy betépessenek engem :D

2014. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Buták.


Egyszer egy rokon megtudta, hogy pogány vagyok és nem lettem megkeresztelve. Ott hőbörgött, hogy gyorsan menjek el, mert aztán üldözni fognak! Mondom, aha, persze. Volt ez 8 éve kb.

2014. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ők maguk sem tudják.

Kb. mint ha azt mondanánk a "liberálisok" mindenkiből "nemtelen", drogos, riszálós, mutogatós izét akarnának faragni.

2014. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Mert ismerjük őket.

Már most is meg akarják mondani, hogy mikor mit csináljunk és ha nem lenne EU, már rég a Horthy-rendszerben élnénk.

2014. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#18:14


Mi ez a "mert ismerjük őket" ? Az elmúlt 4,5 évben neked mindennap templomba kellett járnod ?


A Horthy-rendszeres hasonlatoddal mellélőttél, mert a Horthy-korszakban voltak katolikusok, ortodoxok, reformátusok, zsidók, sőt még ateisták is. Horthy református volt.

2014. dec. 20. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A vasárnapi zárvatartás nem egy lépés ebbe az irányba? A templombajárási kötelezettség nyilván túlzás. Jó lenne, ha nem egy olyan vallás értékei határoznák meg hogy mikor dolgozhatok és mikor nem, miközben csak az ország alig több mint fele vallotta magát kereszténynek a 2011-es népszámlálás alkalmával. Kíváncsi lennék, hogy ezek közül hányan gyakorolják is a vallást, azon kívül, hogy verik a mellüket, hogy keresztények.
2014. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Osztrákoknál is vasárnapi zárvatartás van és mégsem kell mindenkinek templomba járnia.


Ha figyeltél volna, láthattad volna, hogy csak a multiknál dolgozóknak jár vasárnapi pihenőnap, a kisvállalkozásoknál ugyanúgy dolgozhatsz vasárnap.

2014. dec. 20. 23:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Épp ezért nincs semmi logika benne. A németeknél is be van zárva minden vasárnap és ez a kereszténység miatt lett így szabályozva. Nyilván ez ma már csak hagyomány, amin senki nem akar változtatni. Csak azt nem tudom, hogy miért indulunk el vissza a múltba.
2014. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi keresztény hagyományú, kereszténységen létrehozott ország vagyunk, hagyománytiszteletből lett vasárnap kinevezve pihenőnapnak.


Olaszország is keresztény országnak minősíti magát, mégsem jár mindenki templomba meg ellenőriz mindenki mindenkit.

2014. dec. 20. 23:37
 10/10 anonim ***** válasza:

"a kisvállalkozásoknál ugyanúgy dolgozhatsz vasárnap."


Sőt, akár meg is szakadhatsz.

2015. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!