Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért épül csalásra a gazdaság...

Miért épül csalásra a gazdasági és pénzünyi rendszer?

Figyelt kérdés
Ha egy ország gazdasága nem teszi lehetövé hogy a minden polgárábol dus gazdag milliárdos legyen mert eleve nem létezik annyi pénz és nem is tudja a gazdaság megtermelni,De ennek ellenére van jo néhány milliárdos ember akkor az csak ugy lehetséges ha elveszi a többi embertöl és sok ember nyomorog ez miatt.Ez egyszerü matematikai kérdés és büncselekmény ami lopás vagy akár rablás is lehet.Ez igaz globáls szinten is.lLeegyszerüsitve egy példa ha világ létezö vagyona 100ft és én ebböl felhalmozok 80 ft ot akkor semmi esélye a többi embernek hogy ugyan ilyen gazdag legyen na ez a csalás.Akár mennyit dolgozhatnak és lehet pár kivétel de ha nálam van a 80 ft akkor tuti sokan fognak nyomorogni.Vélemények?
2014. dec. 28. 16:06
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Van 2 embered:

Lakatos Leonádró és Szorgos Szilárd.

Leonárdó egész nap otthon van, henyél, várja a segélyt, néha meghúzza az asszonyt, hogy legyen még pár gyerek, aki után fel lehet venni a segélyt. Szilárd vállalkozó a saját vagyonát is kockáztatva munkát ad 25 embernek. Leonárdó a semmivel keres havi 200 ezret, Szilárd pedig 1 milliót. Ebben az esetben szerintem Leonárdó hiába szegényebb, nagyobb csaló.


Amit írtál hülyeség, kipróbálták, szocializmusnak hívták, és megbukott az egész.

2014. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Nem értem miért jo ha ki van szolgáltatva az ember.A pénz vagyont nem volna szabad az emberek ellen forditani.Amerikába a bankok is olyan nagyra nöttek 2008ban hogy tudták hogy azt csinálhatnak amit akarnak.Haza vitték a bankfiokbol az emberek pénzét.És nyugodtak voltak mert ha nagy gond van akkor az állam ugy is konszolidálja majd a bankot külömben apokalipszis lenne.Ez is történt.wall street meg a bankárok meggazdagodtak a bankok csödbe mentek az ado fizetök betolták a mentöcsomagot a bankba nehogy világvége legyen aztán a csomag nagy részét is haza talicskázták a bankárok.Ez a demokrácia ilyen korporésönt én is szeretnék magamnak
2014. dec. 29. 06:34
 33/46 A kérdező kommentje:
egyébkét jo a pénda. mert ha szorgos szilárd foglalkoztat embereket akkor azt éhbérért fogja tenni mert csak igy tud gazdagodni.Egy rokonom kft nél dolgozik csomagolo és minimálbért keres.ki volt akadva hogy nem érti miért keres ilyen keveset mikor a vezetés elég sürün cserélgeti az autot és mindenki tudja hogy jol müködik nyereséges a cég.És én elmagyaráztam neki hogy ahoz hogy minden megtermelt 100 ftbol 99.9999 ft ot a a vezetés elrakhasson ahoz neked nyomorognod kell.Ez igy van akárogy nö a termelés az elv nem változik.El kell venni másoktol ahoz hogy másnak több legyen ez a csalás.vannak nagyon látványos és durva példák ithon böven ultra milliárdos bankárok kontra többszázezer bedölt és nyomorgo hiteles
2014. dec. 29. 08:39
 34/46 anonim ***** válasza:

"És én elmagyaráztam neki hogy ahoz hogy minden megtermelt 100 ftbol 99.9999 ft ot a a vezetés elrakhasson ahoz neked nyomorognod kell"


Kar hogy hulyeseget magyaraztal neki. Azert keres annyit mert az o munkaerejenek ennyi az ara. A munkaeronek uhyanugy a kereslet-kinalat hatarozza meg az arat mint barmi masnak. Ahogy te sem fizetsz ki a piacon onkentesen dupla arat a krumpliert ugy a munkaado sem ad tobbet mint amennyi feltetlenul szukseges. Ugyanaz a ceg egy mernoknek pl. sokkal tobbet fizet.


A bankrendszer mukodeset sem erted. A kamat nem gonosz dolog, egyszeruen a kolcsonpenz ara. Ha en berakom a bankba a penzem akkor a bank nekem is kamatot fizet.

2014. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
kereslet kinálat meg monopolium. pl a pénzügyi rendszer monopoliumama.Meg szabadság meg minden ember szabadon választhat munkahelyet de valahogy mégis mindig a munkáltato dönt kel e vagy sem.mindjárt az jön hogy egyenlöség van minden ember egyelönek született teljesen egyelök az esélyek.Még aki nyomorékan születet az is tehet rola mert minek született annak.Nem! a a pénz az töke és a töke az hatalom akinek van az nem él velle hanem vissza él vele és arra fogja forditani hogy még nagyobb hatalmat szerezzen vele és mások hozzon kiszolgáltatotabb helyzetbe amit ki is fog használni és vissza él vele.Ez olyan hogy azt monta nekem valaki hogy az árakat a kereslet kinálat szabályozza aha persze érdekes.Szerintem meg a forgalomban lévö pénz mennyisége.háboru után is azért ment fel a kenyér ára néhány milliárd pengöre mert meg nöt akereslet.szerintem azért meg azért mert több pénz nyomtattak ami szintén csalás.te dolgozhatsz és sporolhatsz amennyit csak akarsz ez magánügy de hogy a pénzed értéke mennyit az már nem a te magánügyed arrol majd a jegybank dönt a forgalomoba lévö pénz mennyiségének szabályozásával amire az alapkamatot is használja
2014. dec. 29. 10:00
 36/46 A kérdező kommentje:
kereslet kinálat szabályozza az árakat????ha bankok helyeznek ki pénzt van kereslet ha nem akkor nincs kereslet.Érdekes hogy mikor be jött a válság és beszükült a hitelezés hogy lezuhantak az ingatlan árak.hát nem érdekes?Még most is nagyon alacsonyak ha nincs hitel nincs pénz és nics kereslet se mert senki sem vesz házat.de ha a bank ad pénzt akkor tudnak venni házat az emberek nagyobb lessz a kereslet mint az ingatlan kinálat és lám felszöknek az árak?növérem amit vett ház 9millioért most hármat ér és ennek semmi köze az árfolyamhoz mert nincs kereslet mert nincs hitel nehéz eladni mert nagyobb a kinálat.na ez is csalás ez az elözö hozzá szolásomhoz is kapcsolodik
2014. dec. 29. 10:43
 37/46 A kérdező kommentje:
a jegybank is játszik az emberek pénzével.ha magas az alapkamat akkor megtakaritásra öztönöz magas a betéti kamat is , és bünteti a hitelezést mert magasabbak a hitelkamatok és kevesebben veszek fel hitelt ,igy is csökken a pénz mozgás.de forditva is igaz, most padlon vann az alapkamat hitelezésre öztönöznek mert olcsobb a hitel és a megtakaritásid is költsed el mert nagyobb az inflácio mint a betéti kamat szoval rosszul jársz ha spájzolsz .jobb ha a gazdaságba kerül a pénzedfogyasztásra mint a párna cihába
2014. dec. 29. 11:15
 38/46 anonim ***** válasza:

"egyébkét jo a pénda. mert ha szorgos szilárd foglalkoztat embereket akkor azt éhbérért fogja tenni mert csak igy tud gazdagodni.Egy rokonom kft nél dolgozik csomagolo és minimálbért keres.ki volt akadva hogy nem érti miért keres ilyen keveset mikor a vezetés elég sürün cserélgeti az autot és mindenki tudja hogy jol müködik nyereséges a cég."


Azért keres a rokonod csomagolóként minimálbért, mert semmilyen képesítés nem szükséges a csomagoláshoz, egy majom is meg tudná csinálni. Ennyit ér a munkája.

2014. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
az ár nem a kereslettöl és kinálattol füg hanem a bankoktol.ha a bank befagyasztja vagy korlátozza egy szektor finanszirozását mert az neki nem szimpi akkor ott megszünik létezni.oké?lehet inkább másik szektorba megy át finanszirozni.mondjuk beint a lakáspiacnak és inkább személyi kölcsönt árul ami neki éppen jo.és ez hatással van a bérekre is
2014. dec. 29. 14:21
 40/46 anonim ***** válasza:

"az ár nem a kereslettöl és kinálattol füg hanem a bankoktol.ha a bank befagyasztja vagy korlátozza egy szektor finanszirozását mert az neki nem szimpi akkor ott megszünik létezni.oké?"


Az ár a kereslet-kínálattól függ. Pont. A bank pedig nem azt finanszíroz, amihez kedve van, hanem ami megéri neki. Ha a befektetése egy cipőgyárba történő invesztálás útján térül meg a legjobban akkor oda fog befektetni. Nem egy ember dönt a bankok esetében, hanem egész testületek, tehát a döntés objektív.


Na de te amúgy milyen gazdasági diplomával is rendelkezel? Szerény vélemény szerint semmilyennel, mert én ilyen örökségekről sosem hallottam tanulmányaim alatt.

2014. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!