Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért épül csalásra a gazdaság...

Miért épül csalásra a gazdasági és pénzünyi rendszer?

Figyelt kérdés
Ha egy ország gazdasága nem teszi lehetövé hogy a minden polgárábol dus gazdag milliárdos legyen mert eleve nem létezik annyi pénz és nem is tudja a gazdaság megtermelni,De ennek ellenére van jo néhány milliárdos ember akkor az csak ugy lehetséges ha elveszi a többi embertöl és sok ember nyomorog ez miatt.Ez egyszerü matematikai kérdés és büncselekmény ami lopás vagy akár rablás is lehet.Ez igaz globáls szinten is.lLeegyszerüsitve egy példa ha világ létezö vagyona 100ft és én ebböl felhalmozok 80 ft ot akkor semmi esélye a többi embernek hogy ugyan ilyen gazdag legyen na ez a csalás.Akár mennyit dolgozhatnak és lehet pár kivétel de ha nálam van a 80 ft akkor tuti sokan fognak nyomorogni.Vélemények?
2014. dec. 28. 16:06
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
nem kell személyeskedni nem vagyok közgazdász de van szakmám amiben jo vagyok és valoszinü van más terület amihez jobban értek olyan amihez sik hülye vagy.mikor elfogynak az érvek akkor szoktak személyeskedni.És vegyél normális tankönyvet és nézd meg mi az igngatlan piaci buborék ami magyarországon is kialakult vagy nézz utána a neten meg hogy miért van inflácio.tudod annyira hülye vagyok hogy engem kiröhögtek mikor 2007 ben mondtam hogy az ingatlan árak manipulálva vannak és a hitelezés verte fel ithon is az árakat.mindenki belebukott a hitelbe akkor nevettek rajtam most sirnak.nekem nincs és nem is volt hitelem.De ha sokan olvassák akkor nem sok embernek fogod tudni elmagyarázni hogy a banki finanszirozásnak semmi köze az árak alkulásához a kereslethez és kinálathoz.Attol hogy nem vagyok auto szerelö még meg tudok csinálni egy olajcserét az automon.ilyen a közgazdaság is attol hogy nem vagyok az értem hogy mit jelenetenek a fogalmak és rendszer alapelveit és értem
2014. dec. 29. 19:41
 42/46 anonim ***** válasza:

"attol hogy nem vagyok az értem hogy mit jelenetenek a fogalmak és rendszer alapelveit és értem"


Na de lathatoan nem erted...


A banki hitelezes is befolyasolja a kreslet-kinalat alakulasat, meg ezer dolog, te viszont kizarolag a bankok mukodesere vezetsz vissza mindent.


Raadasul azt hiszed hogy a banki hitelezes alakulasa az pusztan emberi dontes kerdese.

2014. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

"nem kell személyeskedni nem vagyok közgazdász de van szakmám amiben jo vagyok és valoszinü van más terület amihez jobban értek olyan amihez sik hülye vagy."


Teljesen biztos vagyok benne, hogy tucatnyi dolog van, amihez jobban értesz nálam, de a közgazdaságtan láthatóan nem az. Szerintem te még kamatos kamatot sem tudsz számolni, nemhogy itt megfejtsd a világ búját-baját. Az idézett mondatod meg amúgy félreérthető, az írásjelek és az ékezetek hiánya miatt totál érthetetlen a mondataid fele. Nem személyeskedés miatt mondom, hanem mert ez tény. Azzal meg ne gyere, hogy telefonról írsz, mert ott is van vessző meg ékezet.

2014. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
gyorsan irok ezért van benne sok hiba de majd belejövök.amugy kereskedelmi suliba jártam és jol el is végeztem ugy hogy sok mindent értek és be kellet magolni a szakmai fogalmak definicioit a kereslet:kereskedelemben jelentkezö FIZETÖ KÉPES vásárlási szándékot jelent.a kinálat:az az áru és szolgáltatás mennyiség amit egy megadott idöben megvételre kinálnak.a kereslet fogalmában benne van a fizetöképesség ami nagyon fontos és amit mondjuk autonál és ingatlannál erösen tulnyomorészt banki finanszirozással lehet csak megvalositani mert az emberek nagy töbségének nincs több millio ft ja házra kocsira.de emlithetnénk a mosogépet is mert ott az áru hitelekkel tudnak manipulativ modon keresletet teremreni a bankok.a bankok felelösége az árak a kereslet kinálat és inflácio tekintetében elvitathatatlan szerintem.söt szinte minden pénzügyi probléma az ö számlájukra irhato
2014. dec. 29. 20:29
 45/46 anonim ***** válasza:
És te most képes vagy egy semmit sem érő szakközépiskolás végzettséget lobogtatva megváltani a világot? :D
2014. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

"bankok felelösége az árak a kereslet kinálat és inflácio tekintetében elvitathatatlan szerintem"


Sajnos az hogy szerinted hogy van, az a valosag szempontjabol teljesen irrelevans.


Nem erted az alapveto fogalmakat sem, nemhogy a bonyolultabb osszefuggeseket. Lathatoan demonizalni akarod a gazdasag egyetlwn szereplojet anelkul hogy ertened hogy mit is csinal es miert.

2014. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!