Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért épül csalásra a gazdaság...

Miért épül csalásra a gazdasági és pénzünyi rendszer?

Figyelt kérdés
Ha egy ország gazdasága nem teszi lehetövé hogy a minden polgárábol dus gazdag milliárdos legyen mert eleve nem létezik annyi pénz és nem is tudja a gazdaság megtermelni,De ennek ellenére van jo néhány milliárdos ember akkor az csak ugy lehetséges ha elveszi a többi embertöl és sok ember nyomorog ez miatt.Ez egyszerü matematikai kérdés és büncselekmény ami lopás vagy akár rablás is lehet.Ez igaz globáls szinten is.lLeegyszerüsitve egy példa ha világ létezö vagyona 100ft és én ebböl felhalmozok 80 ft ot akkor semmi esélye a többi embernek hogy ugyan ilyen gazdag legyen na ez a csalás.Akár mennyit dolgozhatnak és lehet pár kivétel de ha nálam van a 80 ft akkor tuti sokan fognak nyomorogni.Vélemények?
2014. dec. 28. 16:06
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

"Persze ezt mondjátok a sok átlagembernek akiknek 8 ból lett 16 millió hitel okoskák."


Dettó ugyan ezt elmondom nekik is. Nem tudom mi a fenét gondolt az, aki 10 évre vett fel deviza hitelt. Hogy nem fog mozogni az árfolyam egy évtizedig csak miatta? Azt sajnálom, aki 2-3 évre vette fel és nem jött be nekik, na de egy futóbolond megérdemli.

2014. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Csak egy apró kérdést eresztenék meg azok felé, akik az adósokat hibáztatják devizahitel ügyben. Ha annyira lehetett tudni korábban, hogy így el fog szállni az árfolyam és azzal a törlesztő, akkor miért volt egyáltalán engedélyezve a devizahitelezés az országban?


Gyakorlatilag annyian eladósodtak már, hogy nemzetgazdasági kockázatot jelent. Ráadásul konkrétan ez egy hibás termék, amit a világ legjobbjaként reklámoztak annak idején a bankok.

2014. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

"Csak egy apró kérdést eresztenék meg azok felé, akik az adósokat hibáztatják devizahitel ügyben. Ha annyira lehetett tudni korábban, hogy így el fog szállni az árfolyam és azzal a törlesztő, akkor miért volt egyáltalán engedélyezve a devizahitelezés az országban? "


Nem lehetett tudni, hogy elszáll az árfolyam, de ez hazárdjáték volt. Miért lett volna tiltva? Tudtommal a világon sehol sincs tiltva. Focimeccsre is fogadhatsz. Ez is majdnem az a szint.

2014. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
"Szegények nélkül nincsenek gazdagok. Ezt mindenki tudja"Mit is jelentez????Miért is kell sok szegény a kevés gazdaghoz?Elmagyarázná ezt nekem valaki?Egyébként ez magyarországon is egyre látványosabb hogy ahogy egyre durvábban gazdagodig a szük elitt ezzel párhuzamosan egyre nagyobb tömegek szegényednek el.Egyszerüen valakitöl el kell venni a gazdagoknak ennyi.
2014. dec. 28. 18:38
 15/46 anonim ***** válasza:
Na, akkor mégse kell megmagyarázni. :D
2014. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

"Mit is jelentez????Miért is kell sok szegény a kevés gazdaghoz?Elmagyarázná ezt nekem valaki?Egyébként ez magyarországon is egyre látványosabb hogy ahogy egyre durvábban gazdagodig a szük elitt ezzel párhuzamosan egyre nagyobb tömegek szegényednek el.Egyszerüen valakitöl el kell venni a gazdagoknak ennyi."


Mert a szegényhez képest lehet gazdagnak lenni. Ha mindenki egyformán gazdag, vagy szegény akkor nincs gazdag sem. Azzal, amivel Magyarországon szegénynek számítasz, a legtöbb afrikai, dél-amerikai meg ázsiai országban kifejezetten gazdag lennél. Viszont ez a teljes egyenlőségi rendszer nem jutalmazza a kiemelkedő teljesítményt, nem kell megerőltetned magad, a kötelezőnél többet nem kell csinálnod, így nincs motiváció, továbbá a rosszul teljesítőket sem "bünteti". Hosszú távon pedig jön a csőd. Miért érné meg neked egyetemen gürcölnöd és komoly szakmai tudást igénylő, felelősségteljes, stresszes munkát végezned, ha ugyan annyit keresel mint egy lapáttámasztó, aki még írni sem tud?

2014. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Szerintem a gazdagságot nem a szegénységhez viszonyitják.Az a gazdag akinek mindene meglehet anyagi alapon.Nem hiszem hogy oda tudnál álni egy netto 80ezer ft bérböl élö emberhez és el tudnád neki magyarázni hogy ö milyen gazdag mert afrikában vannak sokkal szegényebbek .A gazdagság az amikor már nem számit a pénz és a pénzt már önmagáért halmozzák ésélvezik hogy mástol elvehetik mert ez nekik nagyon mokás.Nehogymár valaki el hitesse velem hogy tisztességes uton megdolgoznak azok akik több száz milliárdot halmoznak fel.Ezt csak ugy lehet megcsinálni hogy olyan amutomata rendszereket müködtetnek amik szo szerint termelik nekik a pénzt.Bizonyos tranzakcios folyamatokon keresztül áramoltatják magukhoz a pénzt a szegényektöl.Ennek sok formája lehet
2014. dec. 28. 19:12
 18/46 anonim ***** válasza:
A kerdesben az feltetelezi a kerdezo jogy az anyagi es egyeb javak mennyisege a foldon allando, de ez marhasag. Az anyagi javak mennyisege novekszik. Eppen ezert lehet ugy is gazdag valaki hogy nem szed el senkitol semmit.
2014. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

"Szerintem a gazdagságot nem a szegénységhez viszonyitják.Az a gazdag akinek mindene meglehet anyagi alapon."


Jó. Ma Magyarországon ki számít gazdagnak? Akinek van havi 1 millió forintja? Szaud-Arábiában ezzel nem számítanál gazdagnak, egy átlagos ember lennél. MI az hogy mindene meglehet anyagi alapon? Egy középkori királynak nem lehetett tv-je sehogyan, ma meg a szegénynek is van.


"Nem hiszem hogy oda tudnál álni egy netto 80ezer ft bérböl élö emberhez és el tudnád neki magyarázni hogy ö milyen gazdag mert afrikában vannak sokkal szegényebbek ."


Afrikában gazdag lenne, itt nem az. Senki sem állította azt, hogy az.


"A gazdagság az amikor már nem számit a pénz és a pénzt már önmagáért halmozzák ésélvezik hogy mástol elvehetik mert ez nekik nagyon mokás.Nehogymár valaki el hitesse velem hogy tisztességes uton megdolgoznak azok akik több száz milliárdot halmoznak fel."


Ha feltalálnék egy szobahőmérsékleten szupravezető anyagot, akkor nemhogy dollármilliomos lennék, hanem inkább dollár milliárdos, miközben senkitől sem vettem el semmit. De ha én meglátom valami szolgáltatásra a piaci igényt és alapítok rá egy vállalkozást, ami sikeres, akkor én mégis ki a jó tökömtől veszek el pénzt?



"Ezt csak ugy lehet megcsinálni hogy olyan amutomata rendszereket müködtetnek amik szo szerint termelik nekik a pénzt.Bizonyos tranzakcios folyamatokon keresztül áramoltatják magukhoz a pénzt a szegényektöl.Ennek sok formája lehet"


Na és mi? Te nagy szakértő. Szerintem az érettségi sincs meg, mi? De azért itt okoskodsz.


Ahogy egy másik válaszoló felhozta: te tényleg azt feltételezed, hogy az anyagi javak állandóak a Földön, ami nem igaz. Innentől meg az egész okfejtésed semmit sem ér.

2014. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Az anyagi javak száma növekszik ez igaz.De az is igaz hogy véges.Véges a bolygo eröforrássa és az ember mindent elkövet hogy minden eröforrást fel is éljen minden fát ki vágjon."bárki aki elhiszi hogy az exponencionális fejlödés örökké tarthat egy véges rendszer az örült vagy közgazdász"De az elosztás akkor is ez lessz.Szerintem nincs racionális elfogadhato érv az mellet hogy mindenkinek van esélye a dus gazdagságra mert nem létezik annyi péz és erö forrás se.És csak ugy lehet 1eseknek hogy sok mástol elvesznek.Ha kinában minden embernek autoja lenne az egész világ olaj készlete is kevés lenne nekik.Csak ugy lehet kinában is bizonyos embereknek autojuk ha elveszik az esélyt másoktol hogy legyen.Ha minden ember olyan szintre érne és annyit fogyasztana mint az usa a bolygo elpusztulna.Ezért igaz amit irtam.Ha országokat nézzük az usa csak azért élhet jobban mert háboruzik és nyomorba dönt más országokat hogy neki több jusson.Tehát valakitöl el kell venni hogy neki jobb legyen
2014. dec. 28. 20:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!