Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Czeizel Endre ellen miért nem...

Czeizel Endre ellen miért nem tüntetnek, amikor ő is hasonlókat mondott, mint Novák Előd?

Figyelt kérdés

A szélsőjobboldalisággal nem vádolható Czeizel Endre mondta ezt az ATV műsorán nemrég (vitázva Osztolykán Ágnes LMP-s képviselővel):


"Én azt gondolom, hogy 2030-ra, amikor ez a népesség 9 millió lesz, a roma lakosság meghaladja az 1 milliót, hogyha ezt a problémát nem oldják meg, ebből nagy baj lesz, ebből nagyon nagy baj lesz az egész magyarságra nézve..."



Novák Előd ugyanerre célzott a bejegyzésében.


2015. jan. 8. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert Czeizel egy megbecsült genetikus professzor, Nováknak meg csak egy érettségije van és semmit sem tett még az országért vagy másért.
2015. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Mert Czeizel is a kisebbséghez tartozik, csak éppen egy másikhoz.
2015. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szegedi Chanád állítólag zsidó, és mégis kapott hideget - meleget nyakába a libbantaktól.
2015. jan. 8. 14:58
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Mert azt, hogy hülye vagy, lehet finoman becsomagolva, személyreszabva, szívhez-szólóan és kultúráltan is elmondani. És még meg is köszönöd, hogy helyretettek. És lehet olyan durva módon is elmondani, hogy utána becsületsértésért feljelented az illetőt.

Van egy kis kulturális különbség Czeiczel és Novák közt. Valószínűleg Czeiczel kulturáltan mondta...

2015. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Én is Novák Előd vagyok.
2015. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Amikor Czeizel mondta, akkor még nem volt olyan jó politikai muníció...


De ha Czeizel Jobbikos lenne, akkor már az is kiderült volna hogy az ecserin vette a doktoriját 20 méter rézkábelért.

2015. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Azért mert czeizel felmagasztalta a zsidókat, a magyarokat beolvadt szlávoknak tartja, a fia pedig meleg. Nem vádolható rasszizmussal.
2015. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem Szanyi legújabb kirohanása tetszett:

[link]


1: Szóval akkor ezek szerint te nem származás, hanem végzettség alapján diszkriminálsz. Értem.


3: Szerintem Csanádnak köszönhető, hogy nem a Jobbik nyert legutóbb. Ő ébresztette rá az embereket, hogy milyen korrupt párt is az.


7: Nekem a dédimet elvitték a nyilasok és kivégezték. Mégsem takarózom vele, mert hülyeség. Vállalni kéne végre a felelősséget azért, amit mondunk. Novák vállalta.

2015. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt egy Czeizel Endrét ne hasonlítsunk már Novák Elődhöz. Másrészt ő általánosságokban beszélt, nem pedig a nagy nyilvánosság előtt közszereplőként ócsárolt egy párnapos csecsemőt. Azt minden értelmes ember elismeri, hogy a cigány népességgel óriási problémák vannak, és szociális helyzetük nem változik amellett, hogy számuk rohamosan gyarapodik, akkor abból nagy baj lesz. Erről beszélt Czeizel Endre, nem tudom láttad-e a teljes beszélgetést, én igen.
2015. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy szó szerint ki mit mond, hanem az, hogy mit gondol mögötte.


Akivel egy adott kisebbség jó viszonyban van, ismerik, jót akar nekik, annak bátran megengedett, hogy ezt-azt mondjon. Ha hülyén sikerül is egy-egy mondat, akkor is tudják, hogy nem ellenük akar valamit.


Viszont akik az "utálnak minket" táborból jöttek, azok jobb, ha már az olyan betűvel kezdő szavakat is kerülik.


Végső soron az számít, otthon a vacsora asztalnál ki mit mond és gondol, nem az hogy a kamerák előtt mennyire játssza el a politikai korrektséget. Másnap a gyerekek viszik ám, mit hallanak otthon, és az ilyen beirogatos helyeken is lejön egy-egy párttábor valódi mentalitása.

Ez alapján alakul ki a vélemény egyikről is, másikról is, nem azt kell centizgetni mit "mondanak" a tévében aznap...

2015. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!