Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegényebbek és középosztály-b...

Szegényebbek és középosztály-beliek! Ti egy "újgazdag" vagy a "régi, gazdag értelmiségi család" szomszédjába költöznétek szívesebben?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mivel én a második kategóriából származom, és a legtöbb újgazdagot nem igazán bírom, hogy finoman fogalmazzak...

Teljesen máshogy élik az életüket mint "mi", hajlamosak nagyon beképzeltté lenni, és nagyon eröltetik a "sznobizmust", avagy ahogy manapság mondják: urizálnak. Sőt, ezeknek a gyerekei / unokái tapasztalataim szerint sokkal hajlamosabbak arra, hogy ne tudjanak és ne is akarjanak mit kezdeni az életükkel, csak a szülők pénzéből éljenek.


Viszont: aki középosztályból vagy munkásosztályból származik, annak szimpatikusabb-e tehát egy újgazdag aki közülük szármaik, mint egy "régi" gazdag?


2015. jan. 10. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Én régi nemesi családból származom, de mostanra a családunk már maximum egy proli szintre ér fel életszínvonalban. A műveltség már más kérdés, de a mai világban ez nem is számít.


Inkább lennék a te szomszédod, mint egy újgazdagé. Van nekem is újgazdag ismerősöm és a fitymacsattogtatáson kívül másról nem lehet vele beszélgetni. Mintha az ilyen embereknél a vagyon és az értelmi képesség ellentétes arányban állna egymással. Lásd Lézer Janó, vagy H. Árpi.

2015. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy ki milyen ember, nem azon múlik, hogy milyen régóta pénzes a családja. A Horthy-család is hosszú múltra tekintett vissza már a 20-as években is, Miklós bá mégis csak szeretett "büdösprolizni" ennek ellenére is és simán felsőbbrendűnek képzelte magát a szegényektől csak azért, mert jó helyre született.
2015. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg emberfüggő. Van újgazdag, aki felküzdötte magát, és normálisan viselkedik, meg van akibe generációk óta bele van nevelve hogy lenézzen másokat.
2015. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha választani kéne, legszívesebben egy belvárosi, polgári zsidó család mellett élnék. Művelt, tanult és erkölcsös emberek, nem arra költik a pénzt, hogy a legújabb Lexus-szal menőzzenek, hanem a gyereket elküldik egyetemre Jeruzsálembe vagy az USÁ-ba, befektetnek megfelelő üzletágakba, vagy ők maguk nyitnak vállalkozásokat.


Otthon nem az éjjel-nappal Budapest megy, hanem a Hegedűs a Háztetőn, felolvasnak a Tórából, engem pedig a fiúk Bármicvójára hívnak meg, nem ecstasy-partikra.

2015. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
5: Te egy alternatív világban élsz? Én ismerek zsidókat és nem szívesen laknék mellettük.
2015. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1. Mondjuk hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a kommunizmus alatt az elvtársak gonddoskodtak róla hogy a mi életszínvonalunk is "proli" legyen. Az hogy most már nem olyan, az az elvek nem feladásának és a rendszerváltás óta eltelt időnek köszönhető... Persze idehaza sok munka bőven alulfizetett, ezért én inkább értékek/életcélok alapján szeretem a társadalmat kategorizálni, nem vagyon alapján.


2 és 3. Nem lehet általánosítani az igaz... (Horthyról más véleményen vagyok, de ebbe most ne menjünk bele...)



5/6. Egyébként mi is ilyesmi család vagyunk, csak református kiadásban...

A zsidók rendkívül megosztott nép, léteznek ilyen zsidók is, de léteznek a liberálisabb változatú "újgazdag" zsidók is...

2015. jan. 10. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Valahogy nekem a tóra nem sokkal szimpatikusabb mint az éjjel nappal budapest.


Inkább élnék régi gazdag család mellett. Ami azt illeti mi "újgazdagok" vagyunk, de f°szom ki van az egész sznob fenhéjázó - mindeközben síkhülye, felületes gondolkodású - de azért beképzelt családomból.

2015. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja azt amúgy nem tettem hozzá hogy retardált , antiszoc és szociopata is ez a család.
2015. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is arisztokrata származású vagyok.


Jelenleg is sok földdel rendelkezünk és azon folytatunk gazdálkodást, illetve nagyüzemi állattartással is foglalkozunk.


Nos, azért ránk is mondják páran, hogy szórjuk a pénzt.De, nem olyan mértékben, mint amit a filmekben mutogatnak, hogy Lamborghinivel megy iskolába a család fiúgyermeke.

2015. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki értelmiségiként hasznos szellemi munkából, becsületesen gazdagodott meg, az többnyire egészen más ember, mint az, aki tisztességtelen módszerekkel, hirtelen tett szert nem biztos, hogy megérdemelt vagyonra

és még játssza is a pökhendi nagyutar, a neveletlen, élhetetlen kölykei meg csak arra jó, amire a "kedves szülő", élősködésre.Na, ez utóbbitól felfordul a gyomrom!Isten őrízz, ilyennel találkozni is, nemhogy mellette lakni.a régebbi, valódi "nemesek" akik valóban lélekben is nemes, jómodorú emberek és gazdagságuk ellenére nem játsszák a sznobot, ők nagyon szimpatikusak.Bár nálam ha szomszédról van szó, teljesen lényegtelen az anyagi helyzete.

2015. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!