Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a Jobbik programjával?

Mi a baj a Jobbik programjával?

Figyelt kérdés

1. "Kivitelezhetetlen". Független elemzők szerint is veri a Fidesz és az MSZP program néven kiadott pár oldalas frázisgyűjteményét.


2. "Csődbe vinnék az országot". Azon kívül, hogy ez nem igaz, illetve ezen emberek a "konkrétumok" részletezésénél már eltűnnek akik ez állítják, az ország jelenleg stabil és nem a csőd szélén áll, ugye?


3. "Nem tartalmaz konkrétumot". Igen, de ahogy Bokros is megmondta egy műsorban, egy párt választási programja az alapokat tartalmazza, amelyik már a konkrét lépéseket, számokat és egyebeket kell tartalmaznia, az már a kormányprogram. Bokros egy külföldön is elismert jó szakember szerintetek, nem? Tehát csak igaza van.



2015. jan. 13. 18:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
44%
Nincs vele baj.
2015. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
42%
Az vele a baj, hogy túl jól sikerült. Túl részletes, mindenre kiterjed és túl valóságos, mellőzi a többi pártoktól megismert lázálmokat és túl életszerű.
2015. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
50%
Nekik legalább van programjuk. Legutoljára még a kormánypártnak sem volt.
2015. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
52%
Talán épp az baj, hogy nekik van programjuk a lopáson és népirtáson kívül is.
2015. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
78%

A Fidesz "Folytatjuk" és az MSZP "Inkább mi mint Viki" programját még én is verem, program nélkül... :-)


Én az informatikai részét néztem tüzetesen, ehhez értek. A mindenkinek ingyen internet program tök jó lenne (nagyvárosokban Wi-Fivel bónuszként), csak iszonyatos pénz kiépíteni. Az egyszerűség kedvéért számoljunk 10 000 000 magyarral, és mondjuk 3 000 000 háztartással (Hasraütöttem). Ha mélyen a piaci ár alatt is számolunk ez legyen 3 milliárd forint havonta, évente 36. RENGETEG pénz ez, ami egy dolog hogy "miből?", de máshol nagyobb szükség lenne erre a pénzre. És szerintem még nagyon olcsón számoltam mindent... És ez csak a vezetékes lenne, még ha 1Mbit, akkor is. A nagyvárosi Wi-Fi meg lehetetlen. Az egyetemeken is épphogy használható a Wi-Fi, pedig az csak párszáz fős.


Az a baj, hogy keretében ezek baromi jól hangzanak, de jelen gazdasági helyzetben lehetetlen. És sok ilyen van menne.

2015. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:

# 5/5

Valóban, ámde számoljunk kicsit. A magyar gdp 130 milliárd usd. egy dollár 270 ft, tehát a magyar gdp forintban kb 35100 milliárd forint.Az a 36 milliárd forint ennek pusztán a 0,01%-a. Mai gazdasági helyzetben én is azt mondanám rá hogy inkább ne, de hosszútávon nem kivitelezhetetlen.

2015. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
81%

5: Igazából valóban nem túl sok az a 36 milliárd évente. Ráadásul a Jobbik programja szerintem nem csak 4 évben, hanem sokkal nagyobb távlatokban gondolkodik. Most még lehet, hogy nem valósítható meg, de később már lehet, hogy igen.


Ráadásul nem minden háztartásnak lenne szüksége ingyenes netre, mert sokan külön előfizetnének rá. A városi Wi-Fi már érdekesebb kérdés. Én Győrbe jártam és ott az egyetemivel mostanában nem volt gondom, még youtube videókat is simán tudtam rajta nézni. Tény, hogy asszem nálunk a legfejlettebb ez a netes része, a dolognak, úgy hallottam.


A Jobbik programot én nem olvastam, ahogy a többi pártét sem, de az feltűnt, hogy mindig egy-két dologgal példálóznak. Az egyik az EU-ból való kilépés, ami valóban nagy baromság, a másikra meg már nem is emlékszem. Gyenge kis próbálkozásnak tűnnek nekem.

2015. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 19:08


Persze, de ezek a dolgok a szakmabeliekben kételyt teremtenek. Az ingyen Wi-Fi például ténylegesen kivitelezhetetlen. A plázákban van ingyen Wi-Fi, próbáld ki mennyire élvezhető rajta bármit nézni...


A költségvetést nézd amúgy ne a GDP-t.

A 2015-ös költségvetési kiadás 17 258,218 milliárd forint. Oké, ehhez képest is semmi összegnek tűnik a 36 milliárd, de nem jobb lenne olyasmi a programban, mint a finneknél, ahol állampolgári jog lett pl.? Oké, ne vegyük szó szerint a Jobbik programját, meg ezek csak "alapok", de akkor ilyen részletesség ne legyen. Szóval a Jobbik programja nem úgy megvalósíthatatlan, hogy repülőgéphordozót akar a Balatonra, vagy Halálcsillagot a parlament kupolájának helyére, hanem ilyenek a probléma vele. Ha mindent megvalósítanának 4 év alatt ami benne van, tényleg csődbe jutna az ország. Magyarországon pedig egy pártnak - egyelőre - rövid távon kéne gondolkoznia, 4/8 évben... az ingyen internet még legalább 20 év, ezt szerintem beláthatjuk.

2015. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
71%

Az 5-ös rátapintott a lényegre: a Jobbik tök szép dolgokat ír, csak azt nem részletezi, hogy honnan veszi rá a pénzt. Közgazdászok kiszámították még a választások előtt, hogy melyik párt programja mennyibe kerülne. A Jobbiké lett a nyertes (negatív értelemben): 12%-os (!) lyukat ütne a költségvetésben a jelenlegi 2,6%-os hiánnyal szemben! (A túlzottdeficit-eljárás elkerüléséhez 3% alatti kell)


És akkor még nem is beszéltünk ilyen nyalánkságokról, miszerint ők majd újratárgyalják az államadósságot és módosítják az uniós csatlakozási szerződésünket... A Jobbik. Tök egyedül.

Tudom, a programnak konkrét lépéseket nem kell tartalmaznia, mert a Bokros ezt mondta, de azért mégis, ha pár szót mondanának arról, miként vesznek rá a nálunk sokkal erősebb országokat erre módosításra...

2015. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
81%
Már százszor le lett itt írva, hogy miért szar a programjuk...Kb olyan mintha mucsaröcsögétől BP 2.ker-ig minden választót megkérdezték volna, "te mit akarsz?" és bele írták a programba. A populizmus iskola példája. De, hogy konkrétumot is említsek az egyik kb netadó+útadó+média törvény+alaptörvény szintű baromság: köteleznék a multikat arra, hogy az anyaországi bér 80%-át fizessék Magyarországon is. Piacgazdaságban ilyet nem lehet csinálni, egyszerűen lehetetlen. Ehhez hasonló nyalánkságokkal van tele a program.
2015. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!