Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a Jobbik programjával?

Mi a baj a Jobbik programjával?

Figyelt kérdés

1. "Kivitelezhetetlen". Független elemzők szerint is veri a Fidesz és az MSZP program néven kiadott pár oldalas frázisgyűjteményét.


2. "Csődbe vinnék az országot". Azon kívül, hogy ez nem igaz, illetve ezen emberek a "konkrétumok" részletezésénél már eltűnnek akik ez állítják, az ország jelenleg stabil és nem a csőd szélén áll, ugye?


3. "Nem tartalmaz konkrétumot". Igen, de ahogy Bokros is megmondta egy műsorban, egy párt választási programja az alapokat tartalmazza, amelyik már a konkrét lépéseket, számokat és egyebeket kell tartalmaznia, az már a kormányprogram. Bokros egy külföldön is elismert jó szakember szerintetek, nem? Tehát csak igaza van.



2015. jan. 13. 18:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

"Én annyit mondtam, hogyha a britek ki akarnak lépni, és ha kilépnek, akkor erősödni fognak minden országban az EU-szkeptikus hangok"

-Na ez az, amit sehol sem írtál, legalábbis ennél a reklámodnál legalábbis. Ha elkerülte volna a figyelmemet, és megírod annak a hozzászólásodnak a számát, amiben ez szerepel, akkor én kérek elnézést. :)

Amúgy meg inkább csak azt hajtogattad, kb. hogy a britek ki akarnak lépni, tök mindegy, hogy miért, ezért nálunk is indokolt, lényegtelen, hogy miért.

Amúgy meg nem az a lényeg, hogy erősödik-e az EU-szkeptikusok hangja, vagy sem, hanem hogy hasznos-e számunkra az EU, vagy sem. Vagyis azzal nyerünk többet, hogy bent vagyunk, vagy azzal ha nem. Vagy ha az a megfogalmazás jobban tetszik azzal veszítünk kevesebbet, hogy bent vagyunk, vagy azzal, ha kint vagyunk.


Egyébként baromira nem mindegy, hogy valami miért történik. Rengeteg pénzt kapunk az EU-tól fejlesztésre, de ha az nem csak presztízsberuházásokra, zavaros pályázók nyernék, akik jóval a valódi ár felett végzik el a munkát, ill. nem lennének kartelezések, sikkasztások, stb, hanem valóban arra fordítanák valósan, amire szánták, akkor a lakosság sokkal több beruházást, fejlődést látna, és így kevésbé lennének szkeptikusok. De ez a magyar helyzet. Ezzel nem azt mondom, hogy más országban nincs korrupció, hanem azt, hogy nálunk ez az EGYIK nagy oka, amiért szkepticizmus van.


Amúgy meg fogsz lepődni, nekem semmi bajom nincs a szkepticizmus ellen, sőt! Csak te nem vagy tisztában a szó jelentésével, ami egy görög eredetű szó, aminek az eredetije körbenézésre, megfontolásra utal. Ennek én mindig is a híve vagyok minden tekintetben, legyen szó bármiről! A Jobbik és főleg te, nem szkeptikus vagy, és nem is kritikus, hanem elvakult az EU ellen.


Bár mint már írtam, ha a népszavazás során nem is lépnénk ki, de a Jobbik megvalósítaná néhány programjában leírt pontot, akkor bizony az EU penderítene ki bennünket, mert nem tűr meg olyan országot, ahol pl. halálbüntetés van.

Ebben az esetben viszont valóban igazad van, hogy tök mindegy, hogy mi léptünk ki önszántunkból, vagy az EU penderített ki bennünket, a lényeg az, hogy nem lennénk EU tagok, aminek korábban már olvashattad néhány következményét, csak nem hiszed el, mert a csak érettségivel rendelkező Volner megmosta az agyadat.

2015. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:

# 59


Hááát, ez nem éppen egy közgazdasági elemzés...


De nem ez az egyetlen gond vele. Nem tudom figyelted-e a dátumot: ez egy 5 éves (!) cikk. Azóta változott némileg a világgazdasági helyzet. Volt itt euróválság, globális gazdasági lassulás, most épp deflációs veszély van az Unióban. Mondjuk a cikket ez nem befolyásolja, mivel ebben egy mondatnyi gazdasági elemzés sincs. Az érvek (hogy miért jó a program) szintén hiányoznak belőle. Mindössze röviden és felszínesen összefoglalja a Jobbik programját, hogy mennyi mindenre kiterjed. Megvalósíthatóságról egy szót sem szól (nem véletlenül).


Szóval az állításodat, miszerint "Egyes közgazdász csoportok pedig a Jobbik programját tartják jónak..." ez a cikk nem igazolja, mivel nem hivatkozik közgazdászokra és gazdasági szempontból egyáltalán nem is elemzi a programot.

2015. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg egy neszesemmifoggdmegjól! :D Nem tudom én hány karakterben leírtak pár ígérethalmazt, odaírták, hogy micsoda nagy agymunka volt előtte, mennyi tanulmány, de mindez sehol!

A tanulmányt, a számtani levezetést kértük, ami szerinted bizonyítja, hogy fenntartható a Jobbik programja. Lassan olvasd, hogy megértsd! :)

2015. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!