Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a Jobbik programjával?

Mi a baj a Jobbik programjával?

Figyelt kérdés

1. "Kivitelezhetetlen". Független elemzők szerint is veri a Fidesz és az MSZP program néven kiadott pár oldalas frázisgyűjteményét.


2. "Csődbe vinnék az országot". Azon kívül, hogy ez nem igaz, illetve ezen emberek a "konkrétumok" részletezésénél már eltűnnek akik ez állítják, az ország jelenleg stabil és nem a csőd szélén áll, ugye?


3. "Nem tartalmaz konkrétumot". Igen, de ahogy Bokros is megmondta egy műsorban, egy párt választási programja az alapokat tartalmazza, amelyik már a konkrét lépéseket, számokat és egyebeket kell tartalmaznia, az már a kormányprogram. Bokros egy külföldön is elismert jó szakember szerintetek, nem? Tehát csak igaza van.



2015. jan. 13. 18:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
71%
18: a Jobbikra sajnos nem az úriember mentalitás jellemző, még az előző 2 pártnál is kevésbé. Szóval miért higgyem el nekik hogy csak ezt fogják csinálni és durván negatív dolgokat pedig nem?
2015. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy higgyél neki. A politika alapból "hittudomány", mert amíg nem kerül kormányra egy párt, addig akármit mondhat. Aztán majd kiderül. Ha neked nem szimpatikus adott esetben a Jobbik, akkor nem kell rá szavaznod. Nem kötelező. Ennyi.
2015. jan. 13. 20:32
 23/63 anonim ***** válasza:
90%

"Kormányprogram a részletes, mindenre kiterjedő, a sima program pedig az alap. De ha vetted volna a fáradtságot és elolvasod a kérdés alatti kiegészítést, nem írtál volna ilyet."


Nyugalom, elsőre is elolvastam és felfogtam. Te is próbáld felfogni: egy program kulcsfontosságú része, hogy honnan lesz rá pénz. E nélkül sz@rt sem ér az egész. Egy ígérethalmaz, semmi több.

A Bokros azért mondta azt, hogy nem kell számokat tartalmaznia, mert neki is volt programféléje és, ha beleírja, hogy milyen rohadt sok pénzt kell majd beszednie az emberektől, akkor senki sem szavaz rá. Ezért nem írja egyik párt sem a programjában, hogy miből finanszírozná.

A Jobbik esete csak attól különbözik a többitől, hogy az annyi pénzt igényelne, amit fizikai képtelenség előteremteni. Részleteket lásd a lenti linken...


"Ja, és linkeld már légyszi azt a "hiteles" 12%-os lyukat."


Parancsolj:

[link]

2015. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
85%
Veszem a fáradtságot, kikeresem a hitetlenkedőnek és le sem vagyok szarva. Vitakultúra egyes. Ráadásul most már azzal jössz, hogy nem baj, hogy mi van leírva, mi a garancia, hogy megcsinálnák? Semmi. De ez minden pártra igaz, úgyhogy inkább ne is menj legközelebb szavazni.
2015. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
58%

22: hát akkor el is érkeztünk a paradoxonhoz: "A politika alapból "hittudomány"" vs a program léte úgy általában. Ha az első igaz, a másodiknak semmi értelme.


24: te most nekem írogatsz?

2015. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
49%
25: Nem. Édesanyámnak bazz.
2015. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
26: csak mert nem látom az összefüggést a mondanivalódban. Hogy jön a komcsik elszámoltatása ahhoz a szöveghez, amit én írtam, hogy a programon kívül már szívatások várhatóak?
2015. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
92%

# 24

"Ráadásul most már azzal jössz, hogy [...] mi a garancia, hogy megcsinálnák?"


Így van, pontosan ez a vita tárgya, mivel a Jobbik-szavazóknak az az egyetlen érvük, hogy "mert a Jobbiknak van programja". Erre kérdezem én: mi a garancia, hogy megcsinálnák? Pláne, ha közgazdászok mondják, hogy kivitelezhetetlen és még csak nem is hatékony.


Ja, és a #9-ben általam leírtak második bekezdésére még senki sem reagált...

2015. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baj nincs vele. Egy párt legalább elmondhatja magáról hogy van programja (mármint normális)!
2015. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:
Ezt a "közgazdászok mondják" dolog annyira vicces. Érdekes, a Jobbik büszke rá, hogy van programja. Ha annyira szar ez a program, miért nem áll ki a Tóbiás vagy a Schiffer és szedi szét és bizonyítja be? Gyakorlatilag megszégyenítené a Jobbikot. A kérdés nyilvánvalóan költői. Itt páran a belvárosból nyilván így gondolják, de az attól még nem tény.
2015. jan. 14. 07:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!