Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sértő a rasszista jelző?

Sértő a rasszista jelző?

Figyelt kérdés
Tegnap este egy társaságban negatívan beszéltem az egyik népcsoportról (sok negatív személyes tapasztalatom miatt) majd rasszistának bélyegeztek meg.
2015. jan. 18. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem.


Jobbikos vagyok és sok más társammal ellentétben nem rejtem véka alá, hogy rasszista nézeteim vannak.

2015. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem sértő. Mindenki aki egy kicsit is ad magára kiáll nemzetéért és elítéli az idegeneket. Én inkább azon sértődnék meg, ha egyszer valaki közölné, hogy nem vagyok eléggé rasszista.
2015. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell magadra venni és kész.
2015. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, hogy annak érzed-e magad. Én nem teljesen, ezért rám nézve sértő lenne. A cigányokkal nekem is sok bajom van/volt, előítéletes is vagyok velük szemben; de ettől függetlenül más rasszokkal nincs igazán problémám.
2015. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Erre a világra még olyan ember nem született aki nem lenne rasszista. Szóval döntsd el magad.
2015. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy népről/népcsoportról valaki sztereotípiákat fogalmaz meg, főleg ha az a népcsoport egy másik rasszba tartozik akkor az rasszista.

Egyébként én sosem értettem, hogy hogyan lehet valaki rasszista magyarként, elvégre mi is az elmaradottabb, fejletlenebb rasszokhoz tartozunk a keletiek vagy az indiaiak szerint, és legyünk őszinték, valahol igazuk is van, a magyar még egy kulturálatlan lovagló horda volt, mikor nekik már több ezer éves letelepedett városi civilizációjuk volt.

2015. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

"a magyar még egy kulturálatlan lovagló horda volt" Nevettem. Van még olyan, aki ezt elhiszi?


Akkor egyébként minden ember rasszistának születik, nincs kivétel. Maximum egyeseknek csak sikerül ügyesen megjátszania magát, ennyi.

2015. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Ne vedd sértésnek, szard le. De máskor ne szidd a ruszinokat, mert velem gyűlik meg a bajod :D
2015. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha azokra a cigányokra mondtad, akik 30 évesen már nagymamák/nagypapák és egész életükben 5 évet dolgoznak és az is segédmunka, akkor nem vagy rasszista, csak utálod az igazságtalanságot.
2015. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!