Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyaországba költöztem,...

Az anyaországba költöztem, hogyan kezeljem a sértegető és célozgató anyaországiak megjegyzéseit (erdélyi magyar vagyok)?

Figyelt kérdés
Hagyjam, hogy teljesen rám szálljanak a munkatársak(szerintem irigységből) csak azért mert erdélyi magyar vagyok?

2015. jan. 20. 18:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
...Próbálj nem foglalkozni a bántó megjegyzésekkel (természetesen van határa!!!) Hidd el ez nincs így mindenhol...Jó néhány erdélyi pl a tájszólással lett "ismert"...
2015. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is észrevettem, hogy a tájszólásos magyar beszédre, nagyon "harapnak" a cikizni akarók.
2015. jan. 20. 19:30
 13/24 A kérdező kommentje:
És a pozitív oldalát is tapasztaltam, hogy van kinek tetszik az erdélyi magyar tájszólásos beszéd, és éreztem a jóindulatát és a segíteni akarását felém amikor kérdéssel fordultam hozzá.
2015. jan. 20. 19:36
 14/24 anonim ***** válasza:
7%

Zsidózd le őket!


Ez az egytlen igazi Nemzeti módja annak, hogy a gonosz kapitalistákat legyőzzük és a Dicső Nemzetünk világhatalommá váljon.

2015. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
11%
Milyen helyen dolgozol? Elég durva hogy ennyi libsi van ott egy rakáson.
2015. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2015. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
semmi különös nincs, csak megtapasztaltad az igazi magyar mentalitást!
2015. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Engem nem zavar, hogy erdélyi magyar vagy. Te is ember vagy, elfogadlak olyannak, amilyen vagy. Jártam Erdélyben és jól éreztem ott magam. Itthon, Mo.-on is találkoztam egy-két erdélyi magyarral és örültem nekik.


Visszatérve a kérdésedhez: nem kell foglalkozni azokkal, akik rosszakat mondanak rólad. Ha veled dolgoznék azon a munkahelyen, jól kioktatnám őket!

2015. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én is erdélyi vagyok viszont én itt dolgozok románok közt. Számukra magyar vagyok. Sok kollégámmal szoktunk hülyéskedni ezzel. Néha mondok neki magyar szavakat, elkacagjuk. De ennyi. Kerülöm a nagy magyarozást ők sem nagy románoznak és kész. Sőt akik néha beszólogattak már azok sem teszik mert látják, hogy fel sem veszem őket. Nem szóltam vissza nekik, bólintottam és végeztem dolgom.

Te is ha nem rágódsz ezen, egy idő után megunja mindenki.

2015. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értem ezt a lenézést... Én inkább csodálom, hogy ott kint is képesek vagytok megmaradni, és legfőképp, hogy magyarként megmaradni. A magyar-román határ csak papíron létezik, személy szerint ugyanúgy kezelnélek, vagy még jobban, mint egy "anyaországit". Munkát tekintve is összehasonlíthatatlan, hogy mennyivel jobban járunk veletek, mintha ide is arab "menekültek" meg bevándorló nigg€rek érkeznének.

A tájszólásotok pedig különösen tetszik. :)

2015. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!