Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vezérelne egy diplomás...

Mi vezérelne egy diplomás informatikust, hogy az állami szférában helyezkedjen el?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Pl gyakorlatszerzés. Esetleg viszonylag stabil munkahely. Kapcsolatépítés az esetleges későbbi karrierhez. Tapasztalatszerzés.
2015. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:

"gyakorlatszerzés"


A helyében akkor elmennék gyakornoknak az egyetemi évek alatt. Sőt más gyakornoki területekkel szemben ők kapnak fizetést is.


" Esetleg viszonylag stabil munkahely"

AZért itthon eléggé stabil munkahelyük van. Ha netán elküldik, keres másikat. Erre van ismerősöm is aki a válság idején elküldték. 2 hétig nyaralt, majd elkezdett munkát keresni 1 hét múlva dolgozott. ÉS 6-7 éve ott van.


" Kapcsolatépítés az esetleges későbbi karrierhez. "


Na ez az ami még talán lehet.



De azért ami versenyszférában kezdő fizetés, az az államnál már bőven senior fizetés.

2015. jan. 22. 22:04
 3/64 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mik a karriercéljai. Én azért fenntartom az 50%esélyt arra, hogy a versenyszférában nem tudna elhelyezkedni.
2015. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

"Én azért fenntartom az 50%esélyt arra, hogy a versenyszférában nem tudna elhelyezkedni."


Ha nem képes a versenyszférában elhelyezkedni akkor ott már a személlyel van a gond. Az egyik legkönnyebb elhelyezkedési esélyei a programozóknak/fejlesztőknek van itthon.

2015. jan. 22. 22:19
 5/64 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem infós vagyok, de én is mehetnék az állami szférába dolgozni. Egyedül csak azért nem teszem, mert ott semmilyen gyakorlatra nem tennék szert, csak simán leépülnék mind szakmailag, mind mentálisan.


Korábban még elmentem volna, de aztán lebeszéltek róla.

2015. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű programozóként elhelyezkedni(Dolgozni könnyű, sok kóklert felvesznek fejlesztőnek, de a normális helyeken a szakmádat nagyon jól kell tudni. A tapasztalatod bizonyos szint felett nyűg, mindig új dolgokat kell tanulni, képezni magad, szabadidődben is csinálni, szóval nem fenékig tejfel, ahogy egyik szakma sem), aki motiválatlan, sosem akart fejlesztő lenni csak azt gondolta jól fizet, elég neki az a karrier amit állami helyen befuthat, nem akar már új dolgokat tanulni, általában az áll be az állami szektorba. Ezért is írtam, hogy nagy az esély rá, hogy az illető kókler. Nem feltétlenül, rengeteg oka lehet rá(elvből, kényelmességből, jobban szeretne a családjával lenni, esetleg beteg egy rokona és őt ápolja ezért nem dolgozhat túl messze, satöbbi)


A programozó szakma egyik legnagyobb negatívuma sok ember számára, hogy mindig képezned kell magad és nagy a verseny a piacon.

2015. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

tegnap 23:32


Mondjuk sose értettem azokat akik ezt válasszák és úgy vannak vele, hogy amit tud az elég akár 3-5 év múlva is. Meg a másik ilyen aki kikerül egyetemről és azt tudja amit ott oktattak. Na az alapnak nagyonjó, talán egyszerű munkába fel is veszik az illetőt, de már egyetemen is magától tanulni kell.


Hogy nagy a verseny. milyen tekintetben? Akik nem kóklerek és csak egy kicsit is értenek hozzá válogathatnak a munkák között.

2015. jan. 23. 02:07
 8/64 anonim ***** válasza:

Állami szféra = korrupció


Ha jó helyre fészkeli be magát, akkor többet kereshet, mintha Svájcba menne a szakmájában dolgozni.

2015. jan. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:

Azért, ha sikerül bekerülni a Rendőrséghez, azon belül is az NNI-hez, az elég jó, mert fizetnek rendesen, kellően izgalmas.

De ez egy ritka kivétel.

2015. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:

1. Kókler

2. Vannak ott kapcsolatai

2015. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!