Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vezérelne egy diplomás...

Mi vezérelne egy diplomás informatikust, hogy az állami szférában helyezkedjen el?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
Ugyan az, ami arra vezérli, hogy a versenyszférában helyezkedjen el: pénz, pénz, pénz.
2015. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
Pont olvastam az egyik oldalon a válaszokat lent és ott mindenki arra panaszkodik, hogy az állami szférában milyen rosszul lehet keresni, hisz a bértábla alapján fizetnek.
2015. jan. 23. 22:27
 13/64 anonim ***** válasza:

Megélhetés. Csomó informatikus barátom van állás nélkül, olyan interjúkra járnak, mint Zepteres ügynök


Ma magyarországon, ha nincsenek kapcsolataid állásod sincs. Ez van :/

2015. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

ma 20:53


És milyen informatikusok, hol végeztek?

2015. márc. 14. 21:16
 15/64 anonim ***** válasza:

Könnyű elhelyezkedni..ezzel vitatkoznék.

Van egy infós ismerősöm, op.rendszer fejlesztésben volt benne, érdekelte a mesterséges intelligencia, meg franc tudja, még mi.

És naná, sehova se kellett.


Itt vagyok én, nem Budapesten vagyok, hanem egy sokkal kisebb városban, kb. még ingyen se kellek sehova se szakmai gyakra.


szakmai gyakra ezt mondtam:

vagy szerencsés vagy

vagy se_nyaló

vagy ismerős (Protekció)

vagy te vagy a legjobb. (Mondom, a legjobb, nem a 100. legjobb. )

2015. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
Hát akkor valami kis város lehet. Mondjuk kb szegeden és pesten van esélye az embernek infós szakkal. És igenis nagy kereslet van. Csak ezekben a városokban. Pl minket szegeden szakmai gyakra is tárt karokkal várnak.
2015. márc. 14. 21:55
 17/64 anonim ***** válasza:

Engem nem.

De a nyalisokat, profikat, meg ismerősöket biztos 1000 meg ezer várja.

És nem biztos, hogy szeretnék az ország másik végéből utazni, hogy egy hónapig semmi jövedelmet nem kapva fizessem a lakbért, a számlákat, a közlekedést és persze enni is kell és néha ezt-azt vásárolni. (Pl. wc papír,zsepi)

2015. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:

Hát azért kíváncsi vagyok hol tanulsz és milyen szakon mostmár. Mert hogy nem infós az is biztos.

haverom most kapott is szegeden gyakornoki munkát havi 150-et kap nettóban heti 30 óra munkáért. És ez gyakornoki munka. Persze van rosszabbul fizető is ami ilyen 70-80-at fizet gyakornokoknak. Állásbőrzén kb a cégek 60%-a infós. Sőt sok cégnél itt (meg pesten) már egyetem alatt felvesznek teljes munkaidőre is. PL epam ami tavaly növelte 350 fővel a magyarországi programozók számát. Tehát ennyi munkát kínálnak. (pest, szeged, debrecen) Pl senki ne akarjon borsodban vagy somogyban dolgozni infósként. Kb mikor jelentkezik az ember már tudja, hogy hol vannak munkák.

2015. márc. 14. 23:07
 19/64 anonim ***** válasza:
Nyíregy, nyíregyi főiskola és programozó. :D
2015. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Azért van egy mondás, hogy aki infós és nem veszik fel akkor ott vele vannak a gondok. A legkönnyebb itthon elhelyezkedni ezen a területen lehet. Nagy hiány is van.

És sokan el is helyezkednek: 92-93%. A többi aki meg nem ért hozzá csak elvégezte az egyetemet.

2015. márc. 14. 23:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!