Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vezérelne egy diplomás...

Mi vezérelne egy diplomás informatikust, hogy az állami szférában helyezkedjen el?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:

Még a tanár mondta is, hogy ingyen dolgozás, de ha fizetnek valamennyit,örüljünk neki.

Most már több a tudásom, talán lesz elég szerencsém ahhoz, hogy az utolsók közt beférjek valahova.

2015. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

"nyíregyi főiskola "


Ok, mostmár értem.

2015. márc. 14. 23:12
 23/64 A kérdező kommentje:

"Még a tanár mondta is, hogy ingyen dolgozás, de ha fizetnek valamennyit,örüljünk neki. "


Nálunk SZTE-n meg pont az megy, hogy rengetegen már az egyetem alatt elhelyezkednek valahova dolgozni. Van aki gyakornoknak, van aki teljes munkaidőre. És azért a legtöbb helyen a gyakornokok is jobban keresnek mint a magyar átlag.

2015. márc. 14. 23:14
 24/64 A kérdező kommentje:

2010-es volt az utolsó amin a legtöbb felsőoktatási intézmény rajta van:

[link]


Amúgy számít az is, hogy az ember hol végez. Pl egy Kecskeméti Főiskola gamfon végzett... hát.. mondjuk úgy hogy sok kecskeméti ismerősöm van aki inkább 80-100 kilométerrel arrébb ment színvonalért.

2015. márc. 14. 23:17
 25/64 A kérdező kommentje:

És azért az oktatók minősége is számít.

[link]

2015. márc. 14. 23:18
 26/64 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nyíregyi fősulis vagyok, attól még lehet jó.

(Tudok felmutatni olyan embert, aki szerintem kevésbé jó, de tudok olyant is mutatni, aki bent van a legjobbak közt. )



Grat nekik.:)


Még talán az is gond, hogy nincs 100k-200k-m arra, hogy ingyéééé dolgozok Budapesten.

Én már nem várok pénzt a gyakornokságért. Nekem a gyakornokság=ingyen munka.

2015. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

Oktatók minősége:

egy tanárt ki tudok emelni, aki szigorú, de nagyon jó tanár.

Habár, egy másikat is.


És persze vannak, akik már kevésbé jók.


De nevet, tárgyat, véleményt nem mondanék, ha nem gond.

2015. márc. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

"Még talán az is gond, hogy nincs 100k-200k-m arra, hogy ingyéééé dolgozok Budapesten.

Én már nem várok pénzt a gyakornokságért. Nekem a gyakornokság=ingyen munka."


Nekünk a gyakornoki munka infó szakon soha nem volt ingyen munka. Nagyon meg is fizetik az embert... Nálunk az egyetemen senki nem menne el gyakornoknak se ha nem fizetnének érte. Nem tudom máshogy hogy van de szegeden egy nagyon megszokott dolog,hogy fizetnek érte. Persze órabér, mert mégse úgy érsz rá mint az teljes munkaidős. Sok cég hirdet is gyakornoki munkát.

A teljesség igénye nélkül csak a tanszékcsoport oldalán megnézve:

[link]

Ide lehet elmenni gyakornoknak, szakmai gyakorlatra. És fizetni szoktak érte. Hol többet hol kevesebbet. Beleolvasva akiket ismerek a listán a többségnél van állandó folyamatos gyakornoki program.

De pl a cas-t kiemelve, van ismerősöm aki ott volt gyakornok, kirúgták egyetemről és felvették ide teljes munkaidőre. (mondjuk a gyakornoki fizetéssel kicsit smucigok)

2015. márc. 14. 23:28
 29/64 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben van ami Pesten van. De az azért jó mert sokan meg ha csak a szakmai gyakot akarják letudni arra tökéletes, mivel van pest megyei bőven aki ide jön.
2015. márc. 14. 23:30
 30/64 A kérdező kommentje:

Amúgy egy kérdést mivel te ottani vagy. Most komolyna az informatika könyvtáros az infó intézethez tartozik vagy ez egy vicc?

[link]

2015. márc. 14. 23:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!