Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért olyan drágák...

Budapesten miért olyan drágák az albérletek?

Figyelt kérdés

Egyedül Sopronban, Győrben hasonló.

De ott teljesen érthető, mivel közel vannak az osztrák határhoz, illetve Győrben a német iparvállalatok felnyomják a fizetéseket.

Meg, sokan Ausztriában dolgoznak, minimum 1000 euró felett keresnek.


De, Budapesten miért ilyen magasak?


Egy szakadt 28 négyzetméteres panel is 80 ezer forintnál kezdődik, ezzel még lehet kevesebbet mondtam.



2015. jan. 31. 13:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%

# 9/10 Időpont ma 14:31


Valószínűleg nem a nyugati albérletárakhoz, hanem a saját fizetéséhez hasonlítja az értelmes ember az árakat...

2015. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
23%
Mihez képest drága? A fizetéshez képest valóban. Azonban európai összehasonlításban nagyon is olcsó a lakhatás. Csak egy példa, Magyarországon, minimálbérrel keresel cca. 66.000 Ft-ot, ebből Budapesten, a fővárosban nem tudsz önálló albérletet kivenni. De egyik európai fővárosban sem tudsz a helyi minimálbérből önállóan lakást bérelni. Ez a valóság, sajnos, ahol sok a munka, lehetőség, egyetemek, szórakozás, ott a lakhatás is drága.
2015. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
64%

"De egyik európai fővárosban sem tudsz a helyi minimálbérből önállóan lakást bérelni."


Ez nem igaz.

2015. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
33%

15:46!


Miért nem igaz? Mivel tudod alátámasztani?

2015. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
31%

#13

Éltem Londonban, Berlinben és Frankfurtban is. Bár nem minimálbéres voltam, mégis luxus lett volna saját lakás. Itthon minimálbérből is gond nélkül megoldható. Nem drága a lakás Budapesten, sem nemzetközi összehasonlításban, sem a fizetéshez képest. Nyilván aki szarul keres, annak minden drága.

2015. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%
Mert a kereslet-kínálat törvénye diktál.
2015. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 tetro ***** válasza:
50%

"Egy szakadt 28 négyzetméteres panel is 80 ezer forintnál kezdődik, ezzel még lehet kevesebbet mondtam."


Mondjuk ez így nettó kamu. Az utolsó lakás amit béreltem a belvárosban, teljes felújítva, 3szoba, 68nm, 80ezer volt.

2015. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
42%

"Miért nem igaz? Mivel tudod alátámasztani?"


Azért, mert nem igaz. Láthatóan rendelkezel internettel, úgyhogy nem szükséges, hogy én keresgéljek albérleteket különböző nyugati városokban alátámasztani a dolgot, ehhez most nincs kedvem.

2015. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
63%

18:32!


Tehát nem mondasz igazat. Több városban éltem már külföldön, minimálbérből egyik helyen sem tudsz kivenni egy önállò lakást. pl. Londonban minimálbér cca.900 font, egy kis garzon ára is minimum 700-750 font. Ekkor még nem ettél, közlekedtél.

2015. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
32%

Budapesten jár neked és barátodnak is fejenként 100.000.-Ft/hó/fö támogatás albérletre Europai Uniós pénzből. Ha tehát fehér adószámú (nem zöld adókártyás) bérbeadót találsz, különösebb formaságok nélkül 4-5 nap alatt összeszeded hozzá a papirokat.

A havi 200.000.-Ft-ból igen nivós lakást tudsz bérelni, a rezsi is fizethető a támogatásból, ami max. 18 hónapra kérhető. Igy tehát egyetlen fillért sem kell fizetned az albérletért. Mi ebben a drága?! Hogy lehet drága, ami ingyen van?!


Tudomásom szerint ez a pénz nyugateuropai nagyvárosokban nem elérhető, de ha van valakinek tippje akkor ossza meg velem, hadd segitsünk másokon.


Ilyen fehér adószámos listát a jofogas-on is hirdetnek, valóban pontos. Én is meg tudom adni neked az elérést a privátomon át, mert ezen a felületen nem szeretik, reklámnak minősítik. Ismerek olyan köztisztviselőt is, aki az Emberi Erőforrás Minisztérium megbízásából, kifejezetten a támogatásról ad részletes információt teljes munkaidejében, akár telefonon is.


Tehát nem elkeseredni kell, hanem körülnézni.


Egy dologra vigyázzatok!! Addig ne kössetek Budapesten munkaszerződést, amit nincs beadva a támogatási kérelem, mert vagy tizszer annyi papirt kell gyártani, ha a munkábalépés után adod be, vagy meg sem kapod, ha olyan munkaadóhoz vagy olyan munkakörre, vagy olyan munkabérre adod be, ami kizáró ok.

Ideális időpont a munkabaállás előtt 7 nappal, ha 25 év alatti vagy. Vagy pedig 6 héttel, ha 25 év fölötti vagy. Nincs életkorhoz kötve a pénz odaitélése, de a jogszabály az öregkori nyugdijasokat kizárja.

Ha magánmunkáltatóhoz (pl. kicsi Kft) mész dolgozni, ott könnyebb olyan munkaszerződést kötni, ami mindenben megfelel a gyors ügyintézésnek.

István

2015. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!