Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért olyan drágák...

Budapesten miért olyan drágák az albérletek?

Figyelt kérdés

Egyedül Sopronban, Győrben hasonló.

De ott teljesen érthető, mivel közel vannak az osztrák határhoz, illetve Győrben a német iparvállalatok felnyomják a fizetéseket.

Meg, sokan Ausztriában dolgoznak, minimum 1000 euró felett keresnek.


De, Budapesten miért ilyen magasak?


Egy szakadt 28 négyzetméteres panel is 80 ezer forintnál kezdődik, ezzel még lehet kevesebbet mondtam.



2015. jan. 31. 13:37
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:
22%

Itt az oldalon több olyan válaszolót is látok, akivel már összefutottam albérlet-támogatás fórumokon. Miért nem adjátok meg a kérdezőnek azt az esélyt, hogy ő is odataláljon? Ennyire nem érdekel benneteket mások boldogulása? Több együttérzést kérek számon!

István

2015. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 kiad-lak ***** válasza:
55%

Miért itt drága az albérlet?

A piac törvényei ezt diktálják.

Amíg 10-15x-ös túljelentkezés van, ez így is marad.

2015. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
42%

" pl. Londonban minimálbér cca.900 font, egy kis garzon ára is minimum 700-750 font."


Jó, megtaláltad a világ egyik legdrágább városát. Azért Londonon kívűl van még pár nyugati nagyváros.

2015. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
16%

Kedves kiad-lak:

nevedből feltételezem, hogy vannak kiadó lakásaid. Milyen lakások, mennyiért? Egyáltalán hogyan tudnánk felvenni a kapcsolatot?

Ircsike49

2015. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

17:18!


London csak egy példa. De mondhattam volna Párizst, Frankfurtot, Münchent, Dublint, Ròmát, Milánót, Madridot, Barcelonát, stb, a lényegen nem változtat, mert a nyugati minimálbér csak Magyarországon elköltve tűnik soknak, helyben élni belőle ugyanúgy kevés mint a magyar minimálbér Magyarországon. Évekig külföldön éltem, több városban, nem kerestem rosszul, de még én is meggondoltam, hogy önállóan béreljek-e vagy sem, mert a jó fizetés ellenére is a lakhatás a bevételed 45-50%-át simán elviszi még egy relatív olcsóbb nyugati városban is.

2015. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
50%

Azért drágák az albérletek,mert a tulajdonosok mohó,pénzéhes barmok!


Pofátlanul elkérnek 50-100.000 forintot egy üres vagy alig bútorozott lakásért és még a bevételből sem adóznak. Meglopják az államot. Viszont ha adóznának,máris megemelnék a lakbért és a bérlővel fizettetnék meg azt,amit valójában neki kéne kifizetni abból az 50-100.000 közötti bevételéből.

2015. febr. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 tetro ***** válasza:
41%

04.41

ilyen amikor a prolinak szája van, de agya nincs hozzá.

pénzéhes barmok? Egy átlagos kockázat nélküli befektetéssel egy amatőr tud évi 6% profitot termelni kb. És akkor ezzel semmi gondja, csak ül a fenekén/pénzén. Egy lakás amit 50ezerért ki lehet adni, az olyan 10millió forint. A 10milliónak a fél százaléka 50ezer. És akkor ebbe nincs beleszámolva az amortizáció, az utánajárás és egy csomó csomó minden, ami csökkenti ezt a havi 50ezret. Persze mondhatnád, hogy a lakásnak közben nő az ára is, de mielőtt ezt mondod kérlek nézd meg a 10 évvel ezelőtti és a mostani ingatlan árakat. És ha megnézted, akkor gondold azt végig, hogy miért is pénzéhes az, aki az átlagos profitnál kevesebbért rád bízza mondjuk egy tízmilliós értékét.

2015. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
63%

Azért drágák a albérletek, mert a marha ennyiért is kiveszi. Ennyire egyszerű.


pont.

2015. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
22%

04:41

Most miért is sajnáltatod magad? Kapsz havi 200.000.-Ft albérlettámogatást az Europai Uniótol. A lakástulajnak ha ebböl kifizetsz 100.000.-Ft-ot meg mondjuk 20.000.-Ft rezsit, akkor még mindig marad 80.000.-Ft-od, amiért nem kellett semmit sem csinálnod, még a nyomtatványokat is kitolti neked az alberletilakasok Hu oldal.

Hogy sirva ne fakadjak.


13:08

És azért fizeti ki, mert nem a saját pénzéből fizeti a bérlő, hanem támogatásból.

2015. febr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
24%

" A 10milliónak a

fél százaléka 50ezer. "


Azaz 12 honap alatt pont 6%. Éves kamatot szokás számolni.



28nm panel pedig nem kerul 80-ba!

2015. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!