Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A főváros-vidék ellentétet a...

A főváros-vidék ellentétet a Fidesz vagy az MSZP élezte ki?

Figyelt kérdés

Én egyszerre mindkettő vagyok, fővárosi meg vidéki is, így szoktam ezt azt hallani.


Szerintem régebben nem volt ekkora ellentét, bár lehet csak nekem tűnik nagyobbnak,ahogy mennek az évek, egyre inkább figyelek az emberekre.


Mostanában, gyakrabban hallom, hogy a fővárosban csak b_zik laknak meg világpolgárok, "kommunistaváros", vidéken meg csak templomban üldögélő emberek, mucsai parasztok,megszédülnek a betonon, meg jobbikos tízen huszonévesek....stb


Ez utóbbit gyakran hallom.

Hát ez a Jobbik dolog olyan, hogy a fiatalok sosem szeretik az aktuális rendszert, mindig lázadnak.Ugyanaz, mint régen a Fidesz meg az SZDSZ csak más generációval, más rendszerrel.

A fiatalok mindenütt ilyenek.



A főváros valóban fejlettebb, mint a vidéki városok, de ennek megvan az oka.

A cégek szeretik a nagyvárosokat, mivel, akkor bőséges választék van munkaerő terén.

Nem az van, hogy felmond a mérnök aztán 1 hónapig tart keresni egy új, megfelelő szakembert.Budapesten 1 héten belül találnak újat.



Méretéből, népességéből adódóan előnyösebb helyzetben van Budapest.

De, ha mondjuk Győrt vagy Debrecent is elkezdenénk "növeszteni", akkorára, mint Budapest, akkor ezek a városok is olyan jók lennének, mint BP.



2015. jan. 31. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Monarchia (OMM) idején kezdték a fővárost Béccsel versenyeztetni és megpróbálni arra a szintre vinni. Ennek az lett a hátránya, hogy a vidék leszakadt tőle. A legnagyobb probléma, hogy a főváros centrikusságot még csak szavak szintjén tervezik csak megszüntetni. (Pl vonattal fejpályaudvar érintése nélkül 3-4 járaton kívül nem lehet Bp-t elkerülni. Szóval szerintem egyik sem és mindegyik. (Egyik sem okozó de egyik sem próbálja(ta) megoldani a problémát).
2015. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Budapesten is megvan hogy Budán laknak "sznobok", Pesten meg a "prolik". Ez abszolút Fidesz-MSzP ellentéten alapul (a budai kerületek fideszesek, a pestiek közt pedig jó nagy mszp-s kerületek vannak).


A bp-i - vidéki ellentét szerintem pártfüggetlen. A Jobbikot se keverd bele mert Budapesten is akadnak azért. Legfeljebb lmp-s ami nagyon ritka vidéken.

2015. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy más Bp és az ország többi része, de nagyrészt az embereknek köszönhető, hogy így beszélnek egymásról. Mert mindenki azt hiszi ő sz*rta a spanyol viaszt és aki nem ott lakik és azt mondja amit ő, az csakis hülye lehet. A beképzeltség és a tudatlanság hibája ez.

A vidék lehetne fejlettebb, ha okos és becsületes emberek felügyelnék a pénzek megfelelő felhasználását, nem pedig ellopnák.

2015. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a marhára nagy ellentétek csak az interneten léteznek. Pesten tanulok, sosem volt belőle problémám, hogy "vidéki" vagyok. Olyanról sem hallottam még, hogy fővárosinak vidéken beszóltak volna, mert budapesti. A fővárosi baloldali dominancia is már rég a múlté.
2015. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetro ***** válasza:
53%
Soha nem szoktam hallani ilyeneket. Nem is értem, milyen közegben lehet ez téma.
2015. febr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

# 1/5 tegnap 22:09


Azt azért tegyük hozzá, hogy régebben ment másmerre is vonat, csak jött egy Trianon...

Sajnos a mai országrészben kéne még 1-2 átmenő pályaudvar ezekre az esetekre. Új pályaszakasz létesítése álomvilág :-(

2015. febr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!