Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Drágább az élet Budapesten...

Drágább az élet Budapesten mint vidéki városokban?

Figyelt kérdés

Nem magas fizetésű munkáról van szó, hanem egyszerű irodai adminisztrátor vagy akár ügyfélszolgálatos és hasonló munkát végző emberek fizetésével hol érdemes élni?

Budapesten vagy vidéki (nagyobb) városban?


Kocsi, gyerek nincs, nem is lesz. Alkoholra nem költök, inkább mozi, kávézás, semmi extra hétvégi bulizás és hasonlók, maximum egyéb kulturális jellegű program alkalmanként, könyvvásárlás, egyéb ilyen apróságok. Ruhákból nem a márkásat veszem de nem is a használtat.

Étkezést illetően jobban preferálnám az egészségesebb étkezést, tehát ne a hagyományos magyar olcsó kajákon kelljen élni egész hónapban (pl. főzelék liszttel és fehérkenyérrel vagy krumplis tészta, stb.)


Faluról költöznék, tehát élni még nem éltem sem vidéki városban, sem Budapesten.

Tömegközlekedéssel már jártam Pesten is és nagyon sokat vidéki városban, szóval nem a sötétben tapogatózom, de kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek.

(ne elképzelésből írjatok, hanem tapasztalatból légyszi)



2014. dec. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vidéki városból költöztem a fővárosba. Ott éltem több, mint 3 évig.

Ha nem egyedül élsz, hanem lakótárssal, akkor jobban ki tudsz jönni kevesebb pénzből.

Én 1 lakótárssal éltem egy 2 szobás albérletben. De sokszor olyan volt, mintha egyedül laknék.

Nem voltak extra igényeim, mozi, kávé belefért.


Ha ügyesen bánsz a pénzzel, akkor ki tudsz jönni belőle.

2014. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy kijövök belőle, nagy nehezen még minimálbérből is ki lehet jönni valahogy.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha költök is magamra, de azért vigyázok is hogy mennyit, akkor hol fogy több pénzem? Jó lenne kicsit félretenni is.

2014. dec. 4. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Mivel Pesten több lehetőség van ide-oda menni, ezért szerintem itt jobban kell fogni a pénzt.
2014. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Pesten minden pénzbe kerül!Ezt vedd számításba!És nem fizetnek annyit,hogy ki tudj jönni belőle.Két hónapja menekültem onnan haza!
2014. dec. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bp-en csak akkor jó, ha jó magas a fizud. Mindenhol látni fogsz vmit (plázában ruha, cipő), amit ha nem tudsz megvenni, frusztrálsz leszel. A bkv bérlet havi 9500 Ft.

Gyalogolni nem nagyon tudsz hosszabb távra, így muszáj lesz megvenned.

Akciók meg Bpen és vidéken is vannak.

Zöldség akkor olcsóbb Bpen, ha a nagybanin vásárolsz egyszerre 1 mázsa krumplit, ha csak 2 kg-t veszel, akkor ugyanolyan drága, mint vidéken.

2014. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!