Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Első szavazó leszek, kire...

Első szavazó leszek, kire érdemes szavazni, ha azért vannak elképzeléseim (alább)?

Figyelt kérdés

figyelemmel követem a politikát, de most, hogy szavazhatok már nem tudom kire kéne. azt tudom, hogy én örlnék annak, ha a családokat adókedvezmény formájában támogatnák, felülviszgálnák a nyugdíjrendszert és az egész képviselői-parlamenti bagázst, a vállalkozókat(ugye a minimálbéres dolog). szóval hogy értelmes dolgokat csinálni, nem csak azt hangoztatni, hogy jól megszorítunk, met nekem ez kicsit olyan, mintha a süllyedő hajón a lyukakat úgy akarnák pótolni, hogy máshonnan fűrészelnek ki. persze egyetemista vagyok, orvosnak tanulok, nem szeretném ha tandíj lenne, de itthon akarok maradni mindenképpen. örülnék neki, ha ehhez ha nem is nyugati, de a mostaninál jobb körülmények lennének, szerintem akkor sokan maradnának idehaza.

szerintetek van olyan párt, ami így szedné rendbe az országot? ha lehet értelmes válaszokat várok, nem felbújtás a kérdésem, inkább arra lennék kíváncsi, hogy más fiatal hogy áll a kérdéshez.


2010. febr. 9. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Jobbik.
2010. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Én a saját céljaimat néztem, mikor választottam: én pedagógusnak tanulok,egyetemista vagyok jelenleg, tehát leginkább az oktatás kérdése érint most is, és a jövőbeli munkámban is. Köztudott, hogy volt egy nagyon jól működő, hatásos oktatási rendszerünk, amit szépen lassan elbutítottak, olyannyira, hogy mostmár elgondolkodom azon, valóban akarok e én pedagógusként dolgozni, mikor a gyerekek csak belém rúgnának, és szégyenszemre a szülők is. Szeretném visszakapni a régi, fegyelmezett, jól felépített oktatási rendszert.

A másik kérdés, ami engem érint, az a családalapítás, gyermekvállalás, és a szociális rendszer. A vőlegényemmel szeretnénk letelepedni, és minél előbb gyermeket vállalni. De minderre azért nem kerülhet sor jelenleg, mert ahelyett, hogy a fiatal családalapítókat támogatná a kormány, kiveszi még a mi szánkból is az ételt azért, hogy más, ingyenélők gyerekeinek adhassa. Kérdem én, akkor miért dolgozik a párom 14 órákat naponta? És miért vállaljunk gyereket, hogyha még magunkat sem tudjuk ellátni? Bezzeg másoknak jut bőven, és elég hozzá, ha már 14 évesen elkezdik a családalapítást, amit mi józanul, felnőtt módjára elterveztünk (csak épp megvalósítani nem tudjuk.

A harmadik kérdés a közbiztonság. Szégyen vagy nem szégyen, én sötétedés után nem merek egyedül mászkálni az utcán. És ha lenne egy gyermekem százszor jobban félteném még attól is, mint magamat.


Erre a három kérdésre nekem a Jobbik adta a legjobb választ. Az én elvárásaimnak és igényeimnek az ő programjuk felel meg a leginkább. Olvasd el a programból az említett részeket és megérted, miért. Remélem, segítettem!


21/L

2010. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm az eddig válaszokat. várom más véleményét is!
2010. febr. 9. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A Jobbikon kívül is van élet, de inkább nem kampányolok. Neked kell döntened saját világszemléleted, felfogásod és benyomásaid alapján.
2010. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A Jobbikon kívül is van élet, de inkább nem kampányolok. Neked kell döntened saját világszemléleted, felfogásod és benyomásaid alapján.

"


Pontozni azt tudsz.

2010. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én csak felfelé pontozok, nekem minden válasz hasznos. és megint mondom, vélemények érdekelnek, nem az egymásnak ugrás miatt tettem fel a kérdést. de köszi mindenkinek.
2010. febr. 9. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok, első szavazó leszek. A politika engem is foglalkoztat már régebb óta, én is figyelemmel követem az eseményeket. Sokáig csak kritikusan álltam minden párthoz, mára a Jobbik táborát erősítem (munkával, szavazatommal is fogom). Szóval, ha tőlem valaki megkérdezi, melyik pártra érdemes szavazni, akkor tuti, hogy a Jobbikot mondom. Nem azért, mert elvakult vagyok. Nem vagyok az. Ismerem a programját - más pártét is, de azokkal abszolút nem tudok azonosulni, főleg, hogy ismerem az eddigi meg nem történt munkásságukat.

Írtad, hogy szeretnél az országban maradni, orvosnak tanulsz... Nos, hát amit az MSZP művelt az egészségüggyel, az ugye katasztrófa. Tehát talán egyértelmű, hogy rájuk nem - amúgy sem javaslom senkinek, aki még akarja, hogy 1-2 éven belül legyen Magyarország. Fidesz: Számomra nem szimpatikus párt, nem azokat a dolgokat képviselik, amelyek nekem szentek. Igencsak tarkabarka párt az is, műellenzék, nem sokat tett ellenzékként - jó, olyan sokat így nem is lehet várni, de tehetett volna többet is.

Az SZDSZ szerencsére esélytelenné vált. :)

Javaslom, ismerd meg a Jobbik programját, ennek fényében döntsd el, hogy szavazatodat kinek szánod. Ha tényleg Magyarországon akarsz maradi, orvosként dolgozni, akkor 2x is gondold át, mielőtt elutasítod a Jobbikot, mert egyeseknek túl jól akar sikeredni a lejáratókampány...

2010. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:47 vagyok...aki lepontoz, igazán vehetné a fáradtságot, h legalább leírja akkor a saját véleményét is és azt, hogy mi sértőt vagy bántót írtam és hogy miért nem találta hasznosnak és a kérdésre válaszolónak...én azt hiszem, a kérdésre válaszoltam és senkit nem bántottam meg benne (maximum az ingyenélőket)
2010. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, ne tegyél fel ilyen kérdést! Olvasd végig a pártprogramokat és döntsd el, melyikkel tudsz leginkább azonosulni. Nem csak az számít, hogy ki kínálja azt, amit te szeretnél. Legalább ilyen fontos, hogy az általad választott párt programjában ne legyen olyan pont, amit egy kicsit sem szeretnél. (utálni fognak a jobbikosok, nálam ez a kitétel zárta ki a jobbikot)

Ne más döntse el, kire szavazz! Én még nem tudom, kire adom le a voksom, de ha tudnám sem mondanám meg. Ez olyan döntés, amit mindenkinek magának kell(ene) meghoznia.

2010. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!