Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jelenleg...

Olasz Rizling kérdése:

Magyarországon jelenleg mekkora probléma a bevándorlás?

Figyelt kérdés
Sokaknál miért érv a szigorítások ellen az, hogy közben elvándorlási problémák is vannak? Megjegyzem valóban súlyosabb az elvándorlás jelenleg.

2015. febr. 11. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
szólni kéne Rógánnak, hogy amikor a keletiben nyilatkozott, akkor azok előtt a vonatok előtt állt, amelyikekkel KIFELÉ mennének kis hazánkból a véletlenül idetévedtek ... tehát eszük ágában nincs itt megállni
2015. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem celorszag magyarorszag a bevandorloknak, ok ha mar az EU-ban vannak inkabb nyugatabbra mennenek.

A gond az hogy az itt elcsipett bevandorlo az ugyenek a vegeig napi 4500 forintba kerul nekunk. Es a szamuk ugrasszeruen novekszik. Koszovobol volt pelda arra hogy egy egesz falu kelt utra, a polgarmesterrel az elen.

2015. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 schocko ***** válasza:
67%
Szerintem semekkora.
2015. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

"Sokaknál miért érv a szigorítások ellen az, hogy közben elvándorlási problémák is vannak?"


Mert ha mi komolyan szigorítunk, akkor a nyugati országok is hivatkozhatnak jogalapként arra, hogy "Na ti sem bántok jobban a nálatok csóróbb bevándorlókkal! Akkor mi is pateroljuk haza a magyarokat, akinek nincs állandó munkája." És tudom, hogy EU meg szabad munkaerő áramlás, most még! De ha Nagy-Britannia tényleg bekeményít, akkor tízezerszám fogja hazazavarni a magyarokat, és akkor már etikai alapunk sem lesz tiltakozni!

2015. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Semekkora, Magyarorszag tranzitorszag, mindig is az volt.
2015. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es. A munkavállalással nincs nagy gond. A gond ott kezdődik hogy hagyják véglegesen letelepedni a külföldi munkavállalókat és állampolgárságot kapnak.
2015. febr. 11. 12:47
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Álljon már meg a menet. Más EU (vagy akár EU - n kívüli) legális munkavállalóként elhelyezkedni egy országban, meg más illegálisan határt lépni. Hogy lehet a kettőt összehasonlítani?
2015. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként hivatkozhatnak nyugodtan. Munkát lehessen vállalni, de letelepedni nem. Illetve nagyon szigorú feltételekhez kötném. Nekem ez a véleményem. A határsértőket pedig azonnal visszatoloncolni.
2015. febr. 11. 12:56
 9/14 tetro ***** válasza:

12.47

és ez pontosan miért is probléma?

2015. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

"és ez pontosan miért is probléma?"


A koszovói menekültekre és arra a felvetésre gondoltam, hogy ha szigorítunk akkor a nyugati államok esetleg velünk szemben is keményebben járnának el.


Én is külföldön dolgozom, de nem a zöldhatáron mentem oda. Aki ide illegálisan jön táborba vele, örüljön ha enni kap.


De a kérdéshez: probléma lehet, a mostani "bevándorlók" nem ide jönnek, csak félő, hogy itt ragadnak. Természetesen ezek a balkáni tömegek nem fogják pótolni a kivándorolt, különösen a képzettebb munkaerőt.

Persze liberálisék üdvözölnek az emberiesség jegyében mindenféle menekültet, bevándorlót, feltéve, hogy nem határon túli magyar, mert akkor rögvest felhördülnek a munkahelyek védelmében.

2015. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!