Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volna pár kérdésem a jobbikoso...

Volna pár kérdésem a jobbikosokhoz, a választási kampányröplapjuk alapján, válaszolnának?

Figyelt kérdés

- A cigányság segélyből élő részét törvényi erővel kell rákényszeríteni a munkára.

Engem az érdekelne, hogy aki nem cigány, de segélyből él, azt nem? Meg hogyan kényszerítesz rá a munkára valakit, ha egyszerűen nincs munkalehetőség a környezetében? Napi 8 órában verebeket fognak számolni a főtéren?

-A közbiztonság megteremtése és a cigánybűnözés visszaszorítása érdekében fel kell állítani a csendőrséget

Miért nem jó a rendőrség? Komolyan nem értem ezt a csendőr mániát. Ugye azt mindenki tudja, hogy a csendőrség felállítása minimum 3-4 év lenne, mert egy rendőr képzése is ennyi. Mert az gondolom véletlenül sem fordult meg senki fejében, hogy majd a helyi polgárőrség fog csendőrködni, ugye?


- A képviselők visszahívhatóak legyenek, és mentelmi jogukat el kell törölni

Itt végiggondoltátok azt, hogy ha valaki nagyon unatkozik, és hetente feljelentgeti majd az egész parlamentet, akkor a képviselők nem tudnak majd érdemben dolgozni, mert el kell menniük a bíróságra?

- A pártállam egykori vezetőinek kiemelt nyugdíját csökkenteni kell a minimálnyugdíjra, és az így megmaradó pénzt szét kell osztani a többi nyugdíjas közt.

Tudjátok ti, hogy hányan kapnak kiemelt nyugdíjat? Évi három forint lenne kb a többlet, amit a nyugdíjasok kapnának. Meg aztán, ki tartozna bele ebbe a körbe, Jani Bá' a hatelemes párttitkár, aki azt sem tudta, pontosan mivel jár a tisztsége, csak mondták neki, hogy vállalja el? Vagy aki mondjuk osztályvezető volt egy minisztériumban?

- Termőföldünk és természeti kincseink nem adhatók külföldi tulajdonba

Már elnézést, de ha van egy darab földem, azt miért nem adhatom el, vagy bérbe annak, akinek akarom? Állampártot akartok, ami megmondja, mi merre hány méter?

- a falvak kormányzati tönkretételét meg kell állítani

Ezt nem teljesen értem, az tönkretétel, hogy ne legyen minden zsákfaluban iskola, meg főállású polgármester?


Egyátalán, tudtok nekem olyan érveket mondani, ami szimpatikussá tenné a pártotokat egy szabadelvű, kozmopolita, nagyvárosi értelmiségi számára?


2010. febr. 11. 09:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%

Hajjaj, nem kellett volna azt mondanod, hogy "szabadelvű, kozmopolita, nagyvárosi értelmiségi". Most úgy le leszel homokosdrogosszadeszeslibsizve, és ki fogják jelenteni, hogy a kérdésed provokáció.


Amúgy olvastam a röplapot, a legtöbb dologra már általános 7. társadalomismeret óráján megmondtuk, hogy marhaság. Nagyon okos válaszokat ne remélj.

2010. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
46%
Sajnos Te is csak kiforgatod ezeket a dolgokat, mint ahogy a Jobbikosok is leegyszerűsítik. Én azt mondom, hogy valamit tényleg kéne csinálni, mert ami eddig volt, az nem igazán vált be. De azt még egyik szórólapon sem olvastam, hogy igazából mi lenne a megoldás.
2010. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%
Jók a meglátásaid, de sajnos az lesz, amit az előző válaszoló is megírt, hogy majd megkapod, hogy te csak egy judeuobolsevistalibsihazaáruló vagy, és a kérdés provokáció, meg hogy húzz haza Izraelbe stb.
2010. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

"- A cigányság segélyből élő részét törvényi erővel kell rákényszeríteni a munkára.

Engem az érdekelne, hogy aki nem cigány, de segélyből él, azt nem? Meg hogyan kényszerítesz rá a munkára valakit, ha egyszerűen nincs munkalehetőség a környezetében? Napi 8 órában verebeket fognak számolni a főtéren? "


Senki sem mondta, hogy aki nem cigány arra nem vonatkozik a törvény. De ha kicsit körbenéznél, akkor látnád, hogy jelenleg a cigányok azok akik nem tartják be és nem is tartatják be velük olyan szinten mint a többiekkel. Ez a probléma, ezért vannak kiemelve.

Ha nincs munka amit adni tudnak, akkor értelemszerűen nem fogják elvenni a segélyt. A programban is benne van, hogy az aki nem vállalja a képességének megfelelően felajánlott munkát, azt nem támogatják. Ha azt mondom, hogy menj söpörj utcát (képes vagy rá, van 2 kezed és kát lábad, tudsz járni, stb) a segélyért az szerinted szemét dolog?



"-A közbiztonság megteremtése és a cigánybűnözés visszaszorítása érdekében fel kell állítani a csendőrséget

Miért nem jó a rendőrség? Komolyan nem értem ezt a csendőr mániát. Ugye azt mindenki tudja, hogy a csendőrség felállítása minimum 3-4 év lenne, mert egy rendőr képzése is ennyi. Mert az gondolom véletlenül sem fordult meg senki fejében, hogy majd a helyi polgárőrség fog csendőrködni, ugye? "


Az elnevezés valóban rossz, mert sokan a régi csendőrökre gondolnak. A csendőr gyakorlatilag olyan mint a rendőr csak egyszerűbb bűncselekményekre és szabálysértésekre lett kitalálva. Egy csendőrnek nem kell tisztában lennie olyan szabályokkal amikkel nem fog találkozni, pl szerintem nem tartozik ide a bankrablás esete sem. Nekik az a dolguk, hogy fel tudjanak lépni az egyszerű bűnözők ellen, testi sértés, lopás, sima rablás bűnesetek ellen.


Megvallom nem vagyok rendőr vagy kiképző, de sejtésem szerint egy csendőrt olcsóbb és gyorsabb így kiképezni, hisz nem kell mindent tudnia amit egy rendes rendőrnek.

Ezenkívül a csendőrök helyhez kötöttek. nem mennek más településre mint a rendőrök.

Mellesleg van csendőrség sok fejlett országban, nézd meg wikipedian. Nem katasztrófa.



"- A képviselők visszahívhatóak legyenek, és mentelmi jogukat el kell törölni

Itt végiggondoltátok azt, hogy ha valaki nagyon unatkozik, és hetente feljelentgeti majd az egész parlamentet, akkor a képviselők nem tudnak majd érdemben dolgozni, mert el kell menniük a bíróságra? "

azért ez erős túlzás kicsit nem gondolod? Szerinted normális, hogy mentességet élvezzenek a törvények alól? Láthatjuk, hogy nagyon szépen ki is használják. Ez szerinted igazságos? Ez csak a te félelmed, hogy majd nem tudnak dolgozni mert mindenki feljelentgeti. Rosszul tudom, hogy egy feljelentést a rendőrség kivizsgál mielőtt bíróságra viszi? Ha alaptalan akkor nem hiszem, hogy zavarná a munkavégzésben a képviselőt majd.



"- A pártállam egykori vezetőinek kiemelt nyugdíját csökkenteni kell a minimálnyugdíjra, és az így megmaradó pénzt szét kell osztani a többi nyugdíjas közt.

Tudjátok ti, hogy hányan kapnak kiemelt nyugdíjat? Évi három forint lenne kb a többlet, amit a nyugdíjasok kapnának. Meg aztán, ki tartozna bele ebbe a körbe, Jani Bá' a hatelemes párttitkár, aki azt sem tudta, pontosan mivel jár a tisztsége, csak mondták neki, hogy vállalja el? Vagy aki mondjuk osztályvezető volt egy minisztériumban? "

Itt inkább arról van szó, hogy sokan teljesen alaptalanul kapnak kiemelt nyugdíjat. Aki 100millás végkielégítéseket kapott azt se szabad kivizsgálni és felülbírálni utólag?



"- Termőföldünk és természeti kincseink nem adhatók külföldi tulajdonba

Már elnézést, de ha van egy darab földem, azt miért nem adhatom el, vagy bérbe annak, akinek akarom? Állampártot akartok, ami megmondja, mi merre hány méter? "


Egy külföldi tulaj nem fog azzal törődni, hogy a magyarok jó áron jussanak termékhez. Megtermeli amit akar ami mondjuk itthon terem a legjobban és kiviszi külföldre. Mi pedig kapjuk az import árut drágábban illetve minőségen alulian. Ez ugyanaz, hogy gáz a szolgáltató cégeket külföldieknek eladni. Van ami a helyiek kezében kell maradjon. Szerinted nem gáz az ha a külföldiek irányítják a magyar mezőgazdaságot majd? Gondolkozz kicsit előbbre is.


Állampárt: tudod vannak törvények, amik megmondják mi merre hány méter. Ezeket a törvényeket végülis az állam hozza. Így alapból ő diktál. Ebben nem lenne semmi új. Gondolom nem anarchiát akarsz helyette.



"- a falvak kormányzati tönkretételét meg kell állítani

Ezt nem teljesen értem, az tönkretétel, hogy ne legyen minden zsákfaluban iskola, meg főállású polgármester? "


Valószínűnek tartom, hogy nem az 1 utcából álló falvakra gondolnak. Viszont tényleg vannak olyan települések ahol nincs szakközépiskola, pedig lenne rá igény. Gondolom nagyvárosi vagy az utolsó mondatod alapján. Így nehezen tudod elképzelni, hogy mennyire nem jó minden nap 1-1.5órát utazni, hogy eljuss a suliba.



Noh ezek az érveim. Nem kell, hogy ezektől szeressed a jobbikot. Viszont örülnék ha tisztábban látnál kicsit.


az értelmiségi pedig tleg erős volt.

2010. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:38-nak.


Olyan jó ezt leírva látni,komolyan köszi,hogy megmagyaráztad.Számomra ezek az elképzelések vonzók is,de


kérdés:MIÉRT KELL EZEKHEZ AZ ELKÉPZELÉSEKHEZ ZSIDÓZNI????

És ha nem minden Jobbikos zsidózik,akkor hogy tudja elfogadni a többiket???

Nekem csak ezért hiteltelen a Jobbik!

2010. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek a kérdés feltevőjével.Még ha jó és megvalósítható is lenne a Jobbik elképzelése,honnan lenne rá pénz?Ezen egyetlen fanatikusan hívő Jobbikos sem gondolkozik el,pedig nem ártana.Ha már az érveket nem fogadják el.
2010. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

a jobbikosok zsidóznak és cigányoznak illetve szintén kommunistáznak, szociznak


az mszp-sek fasisztáznak náciznak és zsidóznak és cigányoznak


a fideszesek szintén fasisztáznak, náciznak, szociznak, kommunistáznak néha zsidóznak (sok jobbikos fideszes volt onnan jöttek állítólag)


stb. ez elsősorban nem pártbeli dolog, hanem emberi hülyeség. a politika magyarországon elsősorban a gyűlöleten alapul. Az emberek nagy részét ez irányítja. (népcsoport iránti gyűlölet, vallás iránti gyűlölet, más párt elleni gyűlölet)

Elítélem, hogy a szimpatizánsok ilyenek, de nem menti fel a többi párt szimpatizánsait sem.


vannak a jobbik párttagjai között elmebetegek (ahogy a többinél is, nem mondhatjuk ki, hogy a többi nagy pártban sokkal jobbak, max nem annyira hangosak).


Én is baromira örülnék ha nem a gyűlölet irányítaná a politikát, de azt hiszem ehhez kevés vagyok.

A jobbiknál vannak olyan dolgok amik nem tetszenek, de tökéletes pártot nem fogok találni aki mindenben csakis kizárólag az én érdekeimet nézi és mindenben egyetértek. Engednem kell. Náluk képes vagyok rá, a hülyeségeik mellett több olyat ígérnek ami úgy érzem jó lenne az országnak.


Persze ezek ígéretek. betartják e? Erre nem tudok válaszolni.

2010. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

honnan lenne rá pénz?


ezt előre nem lehet megmondani. Mire odajutnának már ahonnan el akartak venni pénzt fél évvel korábban, ott már nem lenne.


Mellesleg gazdag állam vagyunk. Nagyon nagyon sok pénzünk van. Amennyi elfolyik bűnözésre, kielégítésekre, zsebekbe, abból egy csomó dolgot lehetne fedezni. És senki sem mondta,hogy azonnal kell mindent megvalósítani.

2010. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tartom magam "szabadelvű, kozmopolita, nagyvárosi értelmiségi"-nek, de pont ezeket a kérdéseket fel akartam én is tenni már.

Köszönet a Kérdezőnek! :)

2010. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

jah és még annyit tennék hozzá, hogy nem a többi jobbik szimpatizánst kell elfogadnom.


ha szeretem az operát, de a sok opera"rajongó" sznob gazdag beképzelt alak akit rühellek, akkor nem szabad operába járnom?

2010. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!