Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai világban ez tekinthető...

A mai világban ez tekinthető antiszemita/ rasszista viselkedésnek/ gondolatnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy nem vagyok zsidóellenes.

Véleményem szerint túl nagy feneket kerítenek a Holokausztról való megemlékezésnek. Szó se róla, nem jelentéktelen. Nem egy elhanyagolható esemény a történelemben. Egy bizonyos szinten elvárható a megemlékezés (szerintem).

A jól ismert mondás szerint, a történelmet a győztesek írják. Az a meglátásom, hogy ez nagy mértékben teljesül is.


Rátérek kérdésem lényegi pontjára.

Mindig is amellett álltam, hogy ha valaminek két "oldala" van, akkor mindkét oldalát alaposan meg kell vizsgálni, attól függetlenül, hogy melyik oldallal szimpatizálunk.

Ezzel a mondattal arra céloztam, hogy személy szerint sérelmezem, hogy azokról az emberekről, akik szovjet/ orosz munkatáborokban lelték halálukat, egy szót sem ejt senki -bár ez még a kisebb problémám. Viszont az, hogy szinte elsöpörjük az oroszok tetteit (gondolok itt az ÁVH-ra például), eléggé felháborít.

Arról nem beszélve, hogy az olyan(híres) emberekről,akik a szovjet koncepciós perek áldozatai lettek, még egy megemlékezést sem tartunk, nem hogy emlékévet. Gondolok itt Nagy Imrére elsősorban.


Maga a kérdésem fent olvasható. Mindössze azért kérdeztem meg, mert manapság nem tudhatni, mikortól antiszemita az ember.



Amennyiben valakit sértően érint a kérdés, attól már most elnézést kérek!


2015. febr. 12. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem vettem figyelembe.

Ennek ellenére, ez a része a dolognak, akkor sem olyan "súlyos" a köztudatban, legalábbis személyes tapasztalatom alapján.

2015. febr. 12. 17:17
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
2015. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha ezt nagy nyilvánosság előtt mondanád el, még börtönbe is zárhatnának. Aki nem azt vallja, hogy a holokauszt az emberiség legnagyobb tragédiája, nem emlékezik meg róla legalább minden másnap, és nem hisz a zsidók felsőbbrendűségében, az szélsőséges, antiszemita, és nyilvánvalóan újabb holokausztra készül.
2015. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetro ***** válasza:
0%
Értem én, túl sokat van szó erröl. Habár ez megint egy zsidó kérdés amit egy nem zsidó tett fel.
2015. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy Olaszországot miért nem vegzálja senki a Római Birodalom általi hódítások és kegyetlen hadjáratok miatt. Hasonlóan a törökök is lerohanták a fél világot, őket se bántja senki. Mi van a tatárokkal? Egyáltalán a tatárjárás kifejezés (ami sáskához hasonlítja őket) nem rasszizmus?


Azzal van itt a baj, hogy a történelemnek csak egy részére emlékezünk, nem az egészre.

2015. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha reggel fölkelsz,ha alszol és nem örök álmod alszod,már antiszemita vagy.
2015. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!