Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkanélküliek lusták...

A munkanélküliek lusták tanulni, vagy mi a probléma?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor mitől lesznek valódi munkahelyek? rész érdekes főleg


2015. febr. 14. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy a magyar társadalom mindig az államtól várja a sült galambot a szájába (a kormány tartson el, fizesse ki, segítsen rajtam, NEKEM JÁR!!!). Márpedig a magyar állam korrupt és csóró.


Persze ha én lennék az állam, én is azt mondanám hogy ha segély kell, akkor legalább valami egyszerű munkát végezz el... Ez persze nem igazi integrációs program, mivel akinek nincs meg a nyolc általános se, az ezután se fog túl sok mindenhez érteni, akinek pedig esetleg valamilyen végzettsége van, az "valódi" munkahelyen tudna csak továbblépni.

Na de lehet csak én vagyok ilyen erkölcsös, de ha én lennék munkanélküli, akkor szégyellenék segélyből élni. Például nagymamám falujában is sok fiatal segélyekből tengődik, amikor a mezőgazdaságban adódik alkalmi munka (szőlőket kell metszeni meg ilyesmi, tehát semmi bonyolult), akkor pedig csak pár nyugdíjas hajlandó elmenni.

2015. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1.A munkanélküli miből fizesse ki a 80.000Ft -nál kezdődő képzési díjakat???

2.Érdemes tanulni egyáltalán, ha munka nincs és képzettséggel is beállhat közmunkásnak éhbérért?!

3.Mitől lesznek valódi munkahelyek? Hát a jelenlegi kretén kormánytól biztos nem! Pedig igeis feladata lenne a kormánynak, hogy munkahelyeket teremtsen, vagy legalább a vállakozásokhoz kedvezőbb feltételeket.Egyik sincs meg! Ez az elmeháborodott normális munkahelyet nem akar teremteni, de elvárja, hogy mindenki dolgozzon(közmunkában), aminek semmi haszna nincs.A sok agyhalott birka nagyon tudott tapsolni, hogy jaj de jóó, végre megdolgoznak a segélyért!Hát baromi jó, az ország 90%-a dolgozik lassan közmunkásként, mert ócsó!Igaz, hogy minden nemzet olyan politikust kap, amilyet érdemel!Pár hónap és halomra fognak dögleni itt az emberek, vagy végre egy baromi nagy cirkusz lesz, amilyennek már 4-5 évvel ezelőtt is kellett volna lennie!

2015. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha téged is elküldenek árkot ásni, te agyoniskolázott balga, akkor majd megtudod, hogy mi a probléma+
2015. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szó sincs arról, hogy bármilyen formában a foglalkoztatást akarnák növelni!Egyszerűen csak elvenni akarnak, mégpedig a szegényektől, ahogy eddig is!

Nem a közmunkára kellene pénzt fordítani, hanem a közmunkások bérére, mivel semmi nem indokolja, hogy ők hátrányosan megkülönböztető, csökkent bért kapjanak, mikor ugyan azt a munkát elvégzik, amit egy állandós foglalkoztatott! A hugyagyú magyar kibégette magának, hogy segélyért dolgozzon, kár, hogy az a pár darab gondolkozásra képes is szív a sok marhával, aki ezt akarta.Dolgozz te is segélyért! Részed legyen benne!

2015. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

OFF: 1.A munkanélküli miből fizesse ki a 80.000Ft -nál kezdődő képzési díjakat???


A helyzet rosszabb, valamire való képzés 2 éves (nemrég emelték ugye fel) és évente alsó hangon 400K. Ami olcsó az mind olyan, amivel nem lehet elhelyezkedni. jellemzően pl. kereskedelmi végzettségű emberből rengeteg a munkanélküli, hiszen iszonyat sok bolt zárt be 2007 óta. Naná, hogy a kereskedelmi tanfolyam olcsó.


Aztán van ilyen, hogy elmegy valaki szobafestő, vízvezeték-szerelő OKJ tanfolyamra. Van ahova azért nem veszik fel, mert OKJ. a többi helyre meg azért, mert nincs 2-5 év gyakorlata. A pénzt meg kiadta rá ...

2015. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na ez az! Csak a vak, meg a hülye nem látja át.

Orbán tökéletesen megoldotta, hogy a rászorulóktól, akinek leginkább szüksége lenne valami fejlődési lehetőségre, elvette nem csak a segélyeket, hanem a tovább képződés, tanulás lehetőségét is! Közmunkásokat termel millió számra és tartósítja a szegénységet, nyomort!

Ingyenes tanfolyamokról meg ne is beszéljünk! Indított ilyeneket a munkaügyi központ...Felvesznek egy ingyen tanfolyamra 500-ból 10 embert.A többit meg mondvacsinált indokkal elutasítják! Munkanélküli vagyok én is és kikérem magamnak, nem lusta!! Kétszer is megpályáztam a munkaügy által indított ingyenes angol tanfolyamot.Mindkétszer elutasítottak azzal a szöveggel, hogy nem vagyok eléggé rászorult.Nincs érettségim, 22.800 Ft segélyből tengődöm gyermekestől és akkor nem vagyok eléggé rászorult...A nyakamat merném tenni rá, hogy a diplomásokat felvették! Mert azok is jelentkezhettek, mert ugye "diploma mentő" nyelvvizsgaként is szerepelt.

2015. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!