Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bokros a nyugdíj és a minimálb...

Bokros a nyugdíj és a minimálbér megadóztatásával akar választást nyerni?

Figyelt kérdés
Normáliiiiiiis?
2010. febr. 12. 09:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok mdf-es, pláne nem konzervatív, de meg tudom érteni Bokrost. Nagyon sok a minimálbér után nem fizető ember, ha csak tíz százalékkal adóznának, de legyen inkább 5, jókora többletbevételhet jutna a költségvetés. Bokrosban az tetszik, hogy ő az egyetlen politikus talán, aki felvállalja, hogy van összefüggés az adók mértéke, és a szociális ellátás mögött, azaz magas adók, jó szoc. ellátás, alacsony adók kevés vagy nem annyira jó szoc ellátás. Ezért röhögök mindig a fideszen, az mszp-n és a jobbikon, hogy egyszerre akarnak adót csökkenteni, meg mindenféle kiadást növelni. Azt nem lehet megcsinálni, ugyanis.
2010. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Már az is baj ha valaki felnőttként kezeli a választókat és elmondja a valóságot?Neked is inkább az üres populista ígéretek kellenek inkább és hogy gyerekként kezeljenek?
2010. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

"Nagyon sok a minimálbér után nem fizető ember"


Nem inkább azoknak kellene fizetni akiknek a jövedelmük magas? Akiknek 8 milliós kocsijuk van és minimálbéren vannak bejelentve? MegBokrosodott a Lajos?

2010. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Pont ezért kell a minimálbért adóztatni,mert sokan csak minimálbérre jelentik be magukat,de az mdf programjába az van hogy előtte felbruttósítják a minimálbért hogy a ténylegesen minimálbért keresők ne járjanak rosszul.Egyébként ma is kell fizetni adót a minimálbér után az t hiszem csak 63 ezerig adómentes a felette levő rész már adózik.
2010. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt hiszem inkább ,azoknak kellene több adót fizetni aki többet keres,ami volt tavaly visszatérítés ott is az járt jól aki sokat keresett.A minimálbér körüliek meg szívtak.Lehet hogy a kevés kereset miatt van nálam a Rózsa Sándor effektus de akkor is ez a reális.Én már 200 ezer felett keményen adóztatnék, és a segély helyett köz munka.(nem kellene örökbe fogadni szemétdombot.
2010. febr. 12. 10:16
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt hiszem inkább ,azoknak kellene több adót fizetni aki többet keres,ami volt tavaly visszatérítés ott is az járt jól aki sokat keresett.A minimálbér körüliek meg szívtak.Lehet hogy a kevés kereset miatt van nálam a Rózsa Sándor effektus de akkor is ez a reális.Én már 200 ezer felett keményen adóztatnék, és a segély helyett köz munka.(nem kellene örökbe fogadni szemétdombot. )
2010. febr. 12. 10:16
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
Azok feltehetően tettek valamit, hogy 8 milliós kocsijuk legyen, és így is, aránytalanul több adót fizetnek. Egy jóformán jelképes hozzájárulás is sokat segítene, a nyolcszázezer minimálbéres hazájában. Gondolj bele, ha ez a rengeteg ember egész évben befizetne tízezer forintot, az 8 milliárd forintos bevétel. De mondom, nem kötelező ám adóztatni a minimálbért, csak akkor el kell magyarázni a népeknek, hogy oké, levisszük 14 százalékra az adókulcsot, de isten veled ingyenes iskolai étkeztetés, ingyenes gyógyközellátás, stb. Nem etikus hülyíteni az embereket.
2010. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó egyet kell értenem veled.

Csak az a baj,hogy ezeket az embereket nem lehet elérni.Csak a nyugdíjasokat,kismamákat,segélyezetteket,közalkalmazottakat,fehéren,tisztán bejelentett dolgozókat.

És miért csak ezeket,hát azért mert másoknak a jövedelmüket a tisztességességükre alapozva maguknak kellene elismerniük,és azután kellene járulékot fizetniük.

De ezknek az embereknek nem jelent semmit a tisztesség,de azért habzó szájjal,öklüket rázva szitkozódnak a rendszerre,és azt gondolják,hogy én mindent megteszek ezért az országért!Csak azok a mocsok politikusok,stb,stb..

Lehet takarózni azzal,hogy nem fizetek tisztességesen,mert úgyis csak ellopják,meg szétosztják.

De akkor ne mondják,hogy a hazámért mindent megteszek,hiszen a hazában élő tizstességesen járulékfizetőket lesz@rják.Mit érdekli őket,hogy az első megszorításokat MINDÍG ezeknél az embereknél kezdik,mert másnál nem tudják.

2010. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

segély helyett köz munka.(nem kellene örökbe fogadni szemétdombot.


Most tekintsünk el attól, hogy egységnyi segély munkabérként való megkeresése azt hiszem, négyszer drágább az államnak. ( gyengébbek kedvéért: ahhoz, hogy Gizike megkeressen hatvanezret segélyként, az államnak 240 ezret kell befizetnie, de lehet rosszul tudom, az viszont biztos, hogy minimum kétszeres a ráfordítás)

Hol tudsz te olyan munkát adni évtizedek óta nem dolgozó, nyolc osztályos embereknek, hogy az behozza a különbséget? Vagy az a lényeg, hogy dolgozzanak?

2010. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Borossal nekem sincs bajom, de azt sajnálom, hogy az MDF-hez csapódott.

Amúgy a minimálbér megadóztatása tényleg jó ötlet. A középfokú szakképzettséget igénylõ munkakörben foglalkoztatott munkavállaló bérminimuma a teljes munkaidõ teljesítése esetén 2010. január 1-jétõl havibér alkalmazása esetén 89 500 forint, nekem 110000 forint. Tőlem minden sz@rt vonnak. Számoljunk csak: én mennyit viszek haza és ő mennyit visz haza. Szinte egyforma, tehát én is majdnem minimálbéren vagyok!

2010. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!