Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire saccoltok, szamszerint...

Mire saccoltok, szamszerint mennyien fognak meg kivandorolni a kovetkezo 4-5 evben?

Figyelt kérdés

2015. márc. 2. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
hát, ameddig itt 70 ezret keresnek sokan és 47 ezerből még egy lakbért se lehet fizetni, és ameddig kint 350 ezer a minimálbér és az életszínvonal is összemérhetetlen, tartok tőle h elég sokan.
2015. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Tartósan csak azok maradnak végleg ahol vannak, mert itthon is jómódban élnének. Akinek nincsen jó szakmája ami keresett, az ne is próbáljon kimenni mert a mosogatás, takarítás, ideig óráig megfelel, de abból jövőt építeni nem lehet.

Aki egy erős főiskola mellett megtanul valami nyelvet, annak megéri kint élni hisz alá tud írni idegennyelvű okmányokat, papírokat, amit egy angolul sem tud, nem bírna megoldani.


Tehát fognak menni orvosok, magas beosztásúak , olyanok akik itthonról kiviszik a vállalkozásukat stb.

2015. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

koszonom.

#2: nem teljesen ertek egyet,vedd figyelembe azt is hogy a kivandorlok sokszor nem is a penz miatt mennek ki elsosorban,hanem ennek van egy mentalis vonzata.a kozhangulat,az eletszemlelet stb.azert egy Svedorszagban az ember sokkal jobban erzi magat mint ebben a melabus hangulatban.sokakat nem erdekli hogy mosogatni megy,a lenyeg el innen.ha nekem lenne egy tanari diplomam akkor is elmennek mondjuk Kanadaba,az se erdekelne ha lyukas cipobe jarnek,mert total mintha masik bolygon elnel.

2015. márc. 2. 16:26
 4/20 anonim ***** válasza:

Akinek lehetősége lesz rá. Pár helyen megfordultam már Európában és elég sok magyar hajléktalannal (igaz; alapból nagyon sok a kelet európai és a fekete bőrű hajléktalan Nyugat Európában) beszéltem már.

Pénz nélkül, "a semmire próbálkozni" nagyon nagy rizikó, tuti nem vállalnám be (ugyanmindegy, hogy ott, vagy itt vagy csóri). De alig várom az esélyt, hogy kitelepedjek...

2015. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én biztos megyek, ha elvégeztem a sulit. Itthoni fizetésből még megélni se lehet. Nem is ismerik azt a szót az emberek, hogy szórakozás, vagy hobbi.
2015. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
3-4#: nagyon helyes,menekuljetek! mellesleg szerintem itthon totalis osszeomlas lesz amugy.nyugdijakat senki nem termeli majd,illetve a segelyeket.aztan jajj azoknak akik azok az emberek kozt elnek akik evtizedek ota segelybol elnek.mert ha nem kapjak meg a segelyt,ott elszabadul a pokol.
2015. márc. 2. 16:57
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de a baráti körömből nagyon sokan akarnak kimenni, a szubjektív véleményem, hogy a kivándorlás mértéke nem hiszem hogy csökkenni fog a jövőben(egyrészt nagyon könnyű kimenni, másrészt az itthoni orvosképzés például nagyon magas színvonalú, mindenhol tárt karokkal várják az embert, ugyan ez igaz még sok főiskolai szakra)
2015. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Van olyan aki nem is akar kimenni. Ennek 3 oka van:

-Van itthon egy többé kevésbé biztos karrierje

-Nem tud és nem is akar nyelveket beszélni

-"Ide születtem, itt a család, barátok..."


Engem igazából csak a harmadik érv ami itthon tartana... Viszont az rémiszt el, hogy ha itthon maradok akkor 10-20-30 év múlva miért is fogok dolgozni? Azért hogy arra menjen el hogy fizessem fele hogy fizesse a sok politikust, segélyest, nyugdíjast (ki más fizetné, ha egy átlag magyar jó ha egy gyereked vállal?). Én meg abból a pénzből a saját javamra semmit nem látok viszont. És itt még nem is beszéltem életszínvonalról meg ilyen "apróságokról".

2015. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
velem egyutt szazezrek
2015. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

koszonom ismet..

Essecibo: szerintem is ez a forgatokonyv lesz.

2015. márc. 2. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!