Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne túl irreális Orbán...

Nem lenne túl irreális Orbán Viktort még életében, Szentté avatni?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, nem viccnek szánom a kérdést. Egyszerűen a templom után ahova a családom miatt megyek el, hazafelé sétálva apukám idős ismerőseiközt mindíg felvetül ez a kérdés. Egy keresztényi szellemiségű ember számára az tehetné fel a politikai karrierre a koronát, ha a az ország első embere Szent ember lenne. Szent István volt az első szent vezérünk és több árpádházi szent volt, tehát nem az első eset lenne.


Orbán Viktorról keresztény körökben a mainstrain médiában gyakran pedzegették, hogy olyan mint a Szent, hogy mentalitásban, hazaszeretetben Szt. Istvánt hozzák párhuzamba Orbánnal egyházi lapok is. KDNP is kormányon van, azaz a kormánynak komoly keresztény kötődése van. Egyházi körökben ennek a kérdésnek komoly realitása van, azt kérdezném, hogy te ezt mennyire látod reálisnak?


Szt István a pogányok ellen harcolt, ugyanúgy, mint Orbán az világ gyarmatosító liberális nyugat ellen. Gyakran Mátyás királlyal hozzák párhuzamba az egyházi újságok. Orbán is ugyan nagy adót szed, ugye több új adót talált ki, ez igaz, de megvédi a magyarságot a globalista liberalizmustól, Fideszes értékelések szerint. Mátyás is ugyanezt tette. Gondold el, "Mátyás az igazságos " néven vonult be a tőrténelembe, de Ő is hatalmas adót szedett be !! Ne felejtsd el. Megvédte az uraktól a jobbágyokat, ugyanígy Orbán is egyedülállóan nagyarországon elszámóltatta a bankokat. Gondold végig a párhuzamokat. A kisember életét könnyebbé tette azáltal, hogy az infláció gyakorlatilag zérus, míg többszőr rezsicsökkentés volt, míg a bankokat pedig elszámóltatta. Mátyás is elvette a gazdag földesuraktól a pénzt és a szegények terhetit csökkentette belőle. Mi is az IMF hitelt visszafizettük és nem vesszük igénybe többet, így nem erőltethetnek az országra kívűlről megszorításokat, mint az MSZP idejében, közben az infláció zéró, rezsicsökkentés van és a Bankok elszámoltatása. Én ezzel csak azt mondom, amit hallok hazafelé a tejmplomba, nem az én meglátátsom és ezek a párhuzamok egyházi lapokban vannak benne, azok az idős emberek, akik apukám barátai pedig a litúrgiákra járva sok egyházi lapot olvasnak és ajándékoznak nekünk, így én is ezeken növök fel úgymond és ezeken gondolkodom. A barátaink szerint előbb utább úgyis szenté avatják Orbánt, mert sok jót tett a hazáért, de akkor már miért ne lehetne életében, hiszen sokkal nagyobb tekintélye lenne a kormánynak az emberek előtt, egy Szent embernek kormányozni az országot. Azt kérdezném tisztelettel tőled, mint világi embertől ez mennyire reális??



2015. márc. 3. 22:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/249 anonim ***** válasza:
40%
Minek kellene Orbánt szentté avatni? Úgy utálom őt.......
2016. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/249 anonim ***** válasza:
79%
megunta már a troll a hülyeségét
2016. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/249 anonim ***** válasza:
18%
Orbán Viktor európa védőszentje lesz. Ilyen karizmatikus személyisége európának még sohasem volt. Ő igazi magyar, igazi európai (sokkalta európaibb, igazságérzőbb, becsületesebb, civilizáltabb a csillogó-villogó híres és EU politikusoktól), igazi világpolgár. Istem éltesse sokáig! Az Úr adjon néki hosszú életet, jó egészséget, gazdagságot, bőséget!
2016. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/249 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


Kiemelem ezen soraidat, s a arra írnék véleményt:



"Orbán Viktorról keresztény körökben a mainstrain médiában gyakran pedzegették, hogy olyan mint a Szent, hogy mentalitásban, hazaszeretetben Szt. Istvánt hozzák párhuzamba Orbánnal egyházi lapok is. KDNP is kormányon van, azaz a kormánynak komoly keresztény kötődése van. Egyházi körökben ennek a kérdésnek komoly realitása van, azt kérdezném, hogy te ezt mennyire látod reálisnak?"


Érdekes, hogy Szent Istvánnal hozod párhuzamba. Szerintem is a nemzet egy agyafúrt megmentőjéről van szó. Talán inkarnáció. Azért tűnnt fel nekem ezen sorod, mert én is hasonlót láttam benne. Én Mátyásra asszociálok. Te intelligens vagy, hogy ezt a kérdést feltetted. Felismertél valamit. Azt, hogy nemzetünk történelmének nagy pillanatát hozta el Orbán Viktor eljövetele. Nem szabad megint pár száz esztendőt várnunk egy újabb spirituális magyar inkarnációra. (Ha még lesz rá lehetőség.) nem kell semmi mást tennünk. Csal ennyit: Kövessük, tartsunk ki mellette, szeressük, támogassuk, védjük, tiszteljük, dolgozzunk, tartsunk össze. Isten áldja Orbán Viktort! Isten áldja Orbán Viktort, aki szerintem a legalkalmasabb személy arra, hogy megalapítsa az igazi Magyar Keresztény Egyházat!

2016. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/249 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy most vasárnap igazán aktuális kiemelni a kérdést :)
2016. márc. 6. 15:31
 56/249 anonim ***** válasza:
74%
anyám borogass
2016. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/249 anonim ***** válasza:
66%
De igen.Halála előtt és után,egyaránt irreális és indokolatlan lenne.
2016. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/249 anonim ***** válasza:
81%
Öntsük bronzba, de még élve
2016. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/249 anonim ***** válasza:
70%
Már megint a nyugat ellen harcolunk mint a szocializmusban? Azért a libsi nyugati adófizetők pénze az jó, igaz kérdező?
2016. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/249 anonim ***** válasza:
69%
Ez a humor kategória? Elvette Orbán a gazdagok pénzét és a szegényeknek adta. Hát hogyne! Te vagy nagyon naiv vagy és lövésed nincs a körülötted lévő világról, vagy szándékosan hazudsz. Vagy ez a stand up műsorod része
2016. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!