Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek van valóság alapja?

Ennek van valóság alapja?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 5. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Ez teljesen rendben van ! Amíg be nem vezették, hogy minden második ember végezzen egyetemet, ilyen volt 50 évig a magyar oktatás. Általános után csak a legjobbak mehettek gimibe a salejt ment szakmunkás vagy szakiskolába.


Az hogy valaki összeszedje magát középiskolába ritkán, nagyon ritkán akadt, de ugyanúgy mehet egyetemre szakközépiskola után is


Nem tudom ki találta ki azt az ostobaságot ami most megy, hogy 2.5 átlaggal tanuljanak mérnöknek, hátha elvégzi ? :LOL

2015. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

1: 2-es átlaggal mentem egyetemre (bár az érettségi átlagom 4,4 lett) és elvégeztem. Ráadásul nem büfémérnökire jártam, hanem egy komolyabb mérnöki szakra. Mellette meg már van egy technikusi végzettségem és két nyelvvizsgám is.


Sajnos a magyar oktatás olyan, hogy ha egyszer kihúzod a gyufát egy tanárnál, akkor sok jóra nem számíthatsz. Engem is meghúzott matekból például elsőben. Utána a szüleim bementek és kiderült, hogy minden témazáróm közel hibátlan, csak szerinte rossz csoportot írtam ezért ráírta a karót. A balhé után meg csak kettest volt hajlandó adni.


Szóval először ezen a szinten kéne valamit erősíteni, hogy pszicho- és szociopaták ne taníthassanak.

2015. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Én is kettes-hármas voltam végig középiskolában, sose tanultam szinte egy betűt se, mert az órán hallottakból is simán átmentem mindenből, elég alibi volt az egész. Utolsó évben viszont kicsit összeszedtem magam és kitűnő érettségivel zártam úgy, hogy még emelt érettségim is volt (nem túlzok, mindegyik 5-ös lett), emellett ugyanebben az évben C1 nyelvvizsgát is tettem angolból.

Most mérnöknek tanulok és eddig jól megy, sőt az egyetem mellett felnőttképzésen még szakmát is szereztem, így a suli mellett tudok melózgatni is.

Arra akarok kilyukadni, hogy nekem pl. amíg el nem értem szinte az érettségéig fogalmam se volt pontosan mit akarok csinálni és csak miután eldöntöttem hogyan tovább, akkor húztam bele.

Rengeteg jó képességű gyerek van így, a középsuli amúgy is a kezdődő züllés korszaka, amit idővel kinő az ember, ilyenkor még senki nem olyan motivált. Ilyenkor vagyunk fiatalok, egyszerűen nem érdekel a tanulás, de az nem jelenti azt, hogy buták lennénk.

Egy szó mint száz, lapjaiban van elcseszve ez a tervezet

2015. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amíg be nem vezették, hogy minden második ember végezzen egyetemet, ilyen volt 50 évig a magyar oktatás. Általános után csak a legjobbak mehettek gimibe a salejt ment szakmunkás vagy szakiskolába. "


Én épp fordítva emlékszem vissza. A jó képességűek képesek voltak szakmát tanulni, jó szakemberré válni, a selejt ment a gimnáziumba, ők ma sem értenek semmihez, max tudnak verset elemezni.

2015. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudjuk #4-es, a munka az az, amit a két szorgos kezével csinál az embör a szántó közepén, és a nap végére leizzad. :) Az orvos is hogy képzeli, hogy nem szakmát tanult?! A mérnök, aki megtervezte a házadat, mi a francért nem ment inkább kőművesnek! Ócska selejt az összes ilyen ember! :D
2015. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!