Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a balliberális...

Miért gondolják a balliberálisok, hogyha kiűznénk a multikat, és az alapvető élelmiszerek és termékek gyártását államosítanánk az rossz lenne?

Figyelt kérdés

Miért gondolják, hogy ilyenek lennének a boltok:


https://www.youtube.com/watch?v=JIEbtoHfn8M


Nempedig ilyenek:


[link]



2015. márc. 20. 19:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Visszakérdezek: Miért gondolják sokan, hogy a multik kiűzése és az alapvető élelmiszerek és termékek gyártását államosítanánk az jó lenne?

Valami indok vagy érv nem lenne utolsó, és lehetőleg ne az, hogy "mert a szocializmusban is működött"

Azt meg eleve nem értem mi ez a balliberálisozás, mikor jelenleg egyetlen politikai formáció sem akarja kiűzni a multikat.

2015. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

# 1/1 Időpont ma 20:00


Mindenki aki nem fideszes, az balliberális vagy náci, megtanulhatnád már :-D

2015. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A Jobbik akarja kiűzni a multikat, és ők NEM balliberálisak.
2015. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 TamásTóth ***** válasza:
96%

1, piacgazdaság van/kéne legyen csak úgy nem lehet kiűzni valakit.

2, Miért akarnánk kiűzni őket, amikor szélesítik a termék kínálatot és a versenynek köszönhetően az árakat is lefele nyomják. Itt csak mellékesen megemlítve, hogy a gazdaságot verseny viszi előre és nem az, ha monopóliumot alakítunk ki. (nem véletlenül büntetik a karteleket)

3, Miért gondolod, hogy a multik bármivel is rosszabbak, mint mondjuk a CBA?

2015. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert rossz lenne. Az visszalépés lenne meglátásom szerint, és súlyosan sértené a versenyt, ami nekünk, fogyasztóknak baromira nem lenne jó.

Élelmiszerek és termékek államosítása?????

Most gondolj bele. Ebben a felállásban olyan minőséget, és olyan áron kapnád, ahogy azt valaki előírta. Az szerinted jó?

2015. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A Kádár-rendszerben magasabb minőségűek voltak a termékek, mint manapság. Pont, hogy az állami kontroll írt elő egy betartandó minimumot, nem a sok szart hányták a piacra Nyugatról.
2015. márc. 20. 20:13
 7/21 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy elég összetett a helyzet.


Én sem kedvelem a multikat, de azt soha nem szabad elfelejteni, hogy ide adóznak! A Tesco meg az ilyenek azt a nyereséget viszik ki külföldre, amiért itt már adóztak, ráadásul a nagyobb multik a "kiemelt adózók" kategóriájába tartoznak.

Ha ezeket lepattintanánk, akkor milliárdos adóbevételektől esne el az állam, így ki kéne vetni valami újabb adót, amivel ezt lehet pótolni.


Több magyar terméket én is szívesen látnék a polcokon, de az a gond, hogy a hazai termékek előállítása nagyon költséges, mert pl. a mezőgazdaság nincs olyan módon gépesítve, mint pl. a Dánoknál. Egyszerűen olcsóbban kijövök ha pl szlovák tejet veszek. Ahhoz, hogy ez a probléma megszűnjön, folyamatos fejlesztések kellenének.


Én ugyan nem a szocializmusban nőttem fel, de olvastam róla, hogy akkor Romániában például élelmiszerhiány volt és rengetegen éheztek. Úgy veszem észre, hogy sok-sok ember fejében az élelmiszerek gyártásának államosítása és az üres polcok tudat alatt összekapcsolódnak. Szerintem ez nem pártállástól függ, sokan egyszerűen félnek attól, hogy ha úgy történne, ahogy felvázolod, akkor Magyarország is olyan helyzetbe kerülhet, mint anno Románia.


Nem biztos, hogy igazam van, de én így gondolom.

2015. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 TamásTóth ***** válasza:
93%

És ezt az állításodat, hogy magasabb minőségűek voltak tudod is bizonyítani, vagy te és pár ismerősöd így gondoljátok csak?


Másrészt ezt nem lehet kijelenteni, mert a termékskála jóval szélesebb most. Tehát vannak rosszabb minőségű lételek olcsóbban és vannak jobb minőségű ételek drágábban. Nem beszélve arról, hogy ha banánt szeretnél enni mondjuk, akkor nem kell várnod 3 hónapot rá.

2015. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

# 2/8 Időpont ma 20:01


Most komolyan ennyi embernek nem esik le? Hahó, nem én gondolom így, hanem az olyanok mint a kérdező...

2015. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Oké, űzzük ki a multikat, de akkor másnap rögtön utcára kerül egy rakás ember. Velük mi lesz, közmunka?
2015. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!