Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2018-as parlamenti választáson...

Sandorka25 kérdése:

2018-as parlamenti választáson sikerül bejutni az LMP-nek?

Figyelt kérdés
Ha az LMP koalíciót kötne a PM-el, akkor ők ketten bejuthatnak a parlamentbe. Igaz hogy én nem vagyok LMP-s és PM-es, de az LMP és a PM megérdemelhet egy esélyt a bejutáshoz. Nektek mi a véleményetek erről ?

2015. márc. 23. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy mindig is elleneztem mindenféle újdonsült, pártot!

De az LMP-bejutott eddig is!

Sajnos valszeg csak ELLENZÉKBE okos Ő is?

2015. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Az LMP megérdemelné, hogy bejusson (mondom ezt szélsőjobbosként), viszont a PM nem.A PM éppen azzal hiteltelenítette el magát, hogy az LMP részeként, a más politika reményét keltve helyet kaptak a parlamentbe, majd amikor a helyzet úgy állt, fogták magukat és átálltak az összefogáshoz, mert onnan több helyet/mandátumot/hatalmat/pénzt reméltek.

Az LMP, amit képvisel, bár szöges ellentétben áll azzal, amit én gondolok bizonyos dolgokról, de legalább nem köpi saját magát szemben.Sokkal hitelesebb, mint az MSZP, akár a néhai SZDSZ, vagy a jelenlegi balos törpe-pártok.

2015. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi lett Vágó Gáborral?

A bajszossal?

Ő nagyon igaz volt...

2015. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy az LMP összeállna a PM-mel. A PM ugye kivált az LMP-ből, szóval nincs sok okuk a szövetségre, amit az LMP következetesen nem szokott kötni.


Az egy másik dolog, hogy amilyen politikai teljesítményt végeznek, amximum a parlamentig jutnak.


Szóval én az LMP-nek és a PM-nek is, mint pártoknak így nem sok értelmét látom.

2015. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
18' ... Jobbik!
2015. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Fidesz = MSZP

Tehát, JOBBIK!


Inkább, (ők lopják az adóm) mint eddig EZEK!

2015. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És ez nem is furcsa!

LOP a politikum!

De most azoktól! fognak elvenni, akik eddig gazdagodtak!

2015. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem. 2010-ben megváltónak állították be magukat, nekem is szimpatikusak voltak. Bekerültek, négy évig nem bírták ki egymást, és gyakorlatilag SEMMIT nem csináltak. Most megint csak a bekerülésért tudtak küzdeni. Az ilyenek menjenek a levesbe.
2015. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én PM szimpatizáns vagyok és szerint a PM-nek a 4K-val kéne összeállnia?


Miért is gondolom így?

-Mindkettő párt fiatalos, demokratikus értékeket képvisel, támogatja az LMBTQ jogokat.

2015. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A PM éppen azzal hiteltelenítette el magát, hogy az LMP részeként, a más politika reményét keltve helyet kaptak a parlamentbe, majd amikor a helyzet úgy állt, fogták magukat és átálltak az összefogáshoz, mert onnan több helyet/mandátumot/hatalmat/pénzt reméltek"

Ez nagyon nem így volt! Nem is tudom, hogyan lehet ezt így értelmezni. Nem több mandátum/hatalom/pénz reményében léptek ki/át, hanem azért, mert úgy gondolták, hogy a Fidesz leváltása és sok igazságtalan törvény visszavonása a legfontosabb érdeke Magyarországnak. Magyarország érdekét pedig előrébb valónak tartották a pártérdeknél, nem úgy, mint ahogy szerintem az LMP-nél történt. Nagyon is jól tudták, hogy kiválás esetén csak egy-két országgyűlési képviselői mandátumra számíthatnak, kevesebbre, mintha LMP-ben maradtak volna. Ha csak ennyiről lett volna szó, akkor maradtak volna, de úgy gondolták, hogy az új választási rendszer (pl egyfordulós) miatt a töredékszavazatok és egyebek miatt kell összefogni. A párton belül meg már régen feszültség volt. Az LMP csak a kényelmes és kevésbé kormánykritikusi pozíciót akarta felvállalni, de a PM látta, hogy a Fidesz eltakarítására az összefogás volt az egyetlen reális esély.

Más kérdés, hogy nem sikerült.

2015. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!