Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem zavar az, hogy ma...

Titeket nem zavar az, hogy ma Mo-n szinte minden választás után egyetlen politikai tömb kezében összpontosul a hatalom? Miért nem sok különböző értékrendű kispárt van?

Figyelt kérdés

Nekem sokkal szimpatikusabb lenne, ha a parlamentet inkább kispártok töltenék meg, mindegyik más-más politikát képviselne.

pl mandátumok alapján így nézne ki egy jó parlament:

8% MIÉP-Jobbik szerű "nemzeti radikális"

15% egy jobboldali, konzervatív, polgári, pl. 2006-os Fidesz

16% liberálisabb polgári. pl. 2006-os MDF

7% erőteljesen liberális, pl. volt SZDSZ

10% hagyományos szocdem párt, pl. volt MSZP

16% egy modernebb baloldali

5% keményvonalas kommunista, pl. Thürmer pártja

9% zöldpárt, pl LMP

8% "kisgazdapárt-féle

6°% vallásos keresztény párt


2015. márc. 25. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenni. ez a sors, a karma ! El kell fogadni az életet ilyennek. Minnél hamarabb elfogadjuk, annál könnyebb életünk lesz
2015. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerinted így nézne ki jól a parlament, szerintem meg nem!
2015. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nemrég voltak választások pl. Izraelben, és ott mutattak egy parlamenti patkót, ami így nézett ki:

static1.squarespace.com/static/54871108e4b009dea54b1828/54872dcee4b0b9aa4d6c5c8f/54f0c645e4b0a52edfb8f31f/1425065783683/?format=1000w


Nekem tetszik hogy ilyen sok párt van.

És a Jobbikosok most ne kezdjenek el zsidózni, nem amiatt linkeltem ezt be, hogy a zsidókat pártoljam.

2015. márc. 25. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:

"8% MIÉP-Jobbik szerű "nemzeti radikális" "


szerintem sokan keveselleni fogják azt a 8%ot


egyébként az alapelgondolásban (sok kis párt) nem látok semmi rosszat, legalább nem tudná egyetlen párt összevissza szabdalni a médiát oktatást mert a többi meggátolná

2015. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, most nem azon van a hangsúly, hogy a nemzeti radikális hány százalék, mondjuk én alapból nem szeretem ezt a vonalat.

Ez csak egy példa, itt a kispártokon van a lényeg.

2015. márc. 25. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Működésképtelen lenne, senki nem tudna többséget szerezni semmihez... Gyakorlatilag nagykoalíciót kellene alkotni, és máris ugyanott vagyunk, ahonnan kiindultunk...
2015. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ideális ez lenne. A sok kis párt mindig konszenzusra kéne hogy törekedjen. De hogy is nézne ez ki a valóságban? Egyik párt sem fogadna el semmit, amit nem ők indítványoztak, így szépen az egész működésképtelen lenne. A pártok szépen elmondanák, hogy melyik nagy ellenfelüket kell okolni, amiért nem működik semmi, még jobban szétválnának, és még kevésbé lenne működőképes az egész. Végül mindegyik kis párt bojkottálná az összes többit, és semmi de semmi nem történne a parlamentben.

Ez Magyarország.

2015. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!