Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az itthon, hogy a...

Miért van az itthon, hogy a tragikus filmgyártás és a foci nem fontos hogy nyereséges legyen, nyugodtan lehet veszteséges, de ezzel ellentétbe az egészségügy és az oktatás nem lehet veszteséges?

Figyelt kérdés
palagyi@inf.u-szeged.hu
2015. márc. 27. 17:11
 1/2 A kérdező kommentje:

rossz link, rosszat másoltam ki:

[link]

2015. márc. 27. 17:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Egészségügy, oktatás sosem voltak nyereségesek... Bár szerintem itt nem is ez a cél.

Adóforintokból van fenntartva.


A sportból jelentős adóbevétele is van az államnak. Igaz, hogy a leggazdagabb klubunk a román bajnokságban alsó szegmensében szerepelne, de még így is évente több 100 milliós adót fizetnek.

Népszerű sport ez vitathatatlan még, ha nem is túl sikeres. De tényleg igaz az, hogy kis pénz kis foci...

Világ 30-40. hely kb a hazai football költségvetéshez képest jónak mondható.


Filmgyártás szintén fontos szerintem. Magyarország kicsi piac, itt nem lehet nagy mozikat gyártani, ami profitot termel. Mindig van kivétel, de ott lényegesen kevesebb embert foglalkoztatnak.

A magyar mozikba se lehet látni túl sűrűn dán, horvát, lengyel filmeket. Ide is pénz kell, hogy eladják a terméket.

2015. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!