Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a csp csak a...

Támogatnád, hogy a csp csak a 3-ik gyerekig járna utána adókedvezmény?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:19
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
91%
18:43: járjon, de az nem azért van, h abból tartsuk el a gyereket, csak KIEGÉSZÍTÉS,egy kis segítség a kereset mellé...érted? és ha valaki a FIZETÉSÉBŐl nem tud eltartani 5, csak mondjuk 2 gyereket, akkor annyit vállaljon...
2010. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
98%
és azoknak járjon támogatás, akik adnak is! ezért legyen adókedvezmény...az kapjon támogatást, aki adót is fizet!
2010. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
25%

Nem támogatnám.

A Fidesz-éra alatt is csak a jómódúak és a gazdagok vehették igénybe az adókedvezményt,a tisztességesen,de kevés pénzért dolgozó magyar családok nem.

Az adókedvezményt érvényesíteni tudó családok egy-két gyereknél nem vállalnak többet.(A gyereknek megkell adni mindent,és a vagyon se osztódjon sokfele )

A demográfiai adatok szerint egyre kevesebb gyerek születik.A népességmegtartáshoz minden családban legalább 3 gyereknek kellene születni.Egy pótolná az apát,egy az anyát, a harmadik pedig a szaporulat.Még így is kevesebb lenne a kívánatosnál,mert vannak családok,felnőttek,akiknek nincs egy gyerekük sem.

Azt viszont támogatnám,hogy ne alanyi jogon járjon,hanem csak annak,aki dolgozik.

2010. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
97%

1839, félreérted picit.. a 4. meg az 5. után is jár csp. csak adókedvezmény formájában. a 3.ig pedig simán kifizetnék mint eddig.

amúgy támogatnám nagyon is

2010. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

" Nem. Ha három gyerekért jár adókedvezmény, ugyan miért ne járna a negyedikért is és az összes többiért? Ismerek egy családot (hét gyerekkel), akik nem tudom, hol lennének most állami támogatás nélkül. Ja, és kb. annyira romák, mint a pápa."


Nem tudom hogy jól érted-e az első 3 gyerekért kp jár a 4 .-től már a szja-ból vonhatód le.

2010. febr. 17. 19:14
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán mondva harmadik gyerektől is kapnál csp-t, csak az mint adókedvezmény jutna el hozzád.
2010. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Simán aláírnám. Nagyon jó ötlet. Nem tartom igazságosnak, hogy anyum 38éve majd meg szakad a munkában, a sok ingyen élő meg a segélyből meg a családi pótlékból akar megélni, amit mi fizetünk az adónkból. Én már 1gyerek után sem adnék alanyi jogon. Ennyi erővel én is teherbeesek vagy 6x-8x egymás után, sírok, hogy nincs pénz, aztán utalja át nekem a fizetését aki szerint rendjén van ez így. Nem azért dolgozok, hogy roma gyerekeket tartsak el, akik jó eséllyel még meg is lopnak utcán ha módjuk van rá.
2010. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
94%

"igen, mivel a Föld sem bír el sok embert és ezt mindenhol beiktatnám, hogy max 3 gyerek lehessen egy nőnek."

A válasz megírásának időpontja: ma 18:31


Nekünk harmadszorra ikreink születtek.Megölnéd az egyiket??Egyébként a magyar népességet gyarapítjuk velük.:)


Én támogatnám a kérdésben szereplő ötletet,pedig magam ellen beszélek.:)

2010. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatnám, igen.

Ahogy elnéztem itt a válaszokat, azt szűrtem le, hogy aki nem támogatja, az nem érti a lényegét.

A családi pótlék tulajdonképpen ugyanúgy járna a harmadik gyereken túl is, de az olyan formában, hogy kevesebb adót kell fizetned. Ezt te észre sem veszed (hiszen te ugyanúgy megkapod), mert neked ugyanannyi marad, de az állam nem fog annyit leperkálni az ingyenélő húszgyerekes "szülőknek" (igen, nagy arányban kökényszemű, lenszőke szászokról van szó), hogy aztán az első nap eligyák az egészet - csak annak járna 3 gyereken túl a családi, aki dolgozik is. És ez így korrekt.

2010. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

családi pótlék csak 3 gyerekik (vagy inkább 2)

De ha az adott egyén dolgozik akkor a béréből igen is minél kevesebbet vegyenek el ha vannak gyerekei. Mert az munkára ösztönöz.

2010. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!