Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a csp csak a...

Támogatnád, hogy a csp csak a 3-ik gyerekig járna utána adókedvezmény?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:19
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
2 -3 gyerek után semmmi.Nézd meg mig a magyarnak 1 gyereke van a cigánynak 20.És ebből élnek az adófizetők pénzén.Az állam pénzén.A magyarnak elég eltartani az egy gyerekét a családját.És a cigány röhögve mondja mind ,hogy f@szom után megélek.Szerintetek ez rendjén van.Itthon lassan már a magyarok lesznek kisebbségben.
2010. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is támogatnám, hogy csak az első gyerek után járjon családi pótlék alanyi jogon (Sőt, akár akkor se!), a másodiktól adókedvezmény formájában, és itt is differenciáltan, azaz 3 gyerek és fölött 1,5-szeres szorzóval

Miért? Mert :

1) ezzel ösztönözné a DOLGOZÓ, munkából élő családokat a 2 vagy több gyerek vállalására

2) több maradna a >2 gyerekes DOLGOZÓ családnál, mintha a >2 gyerek után kapna családi pótlékot!

3) az 1-2-ből látszik, hogy ez CSAK a dolgozó ADÓZÓ családoknak lenne jó, az ingyenélőknek nem (aki nem dolgozik ne is egyék és ne is elljék)

4) aki nem tudja eltartani a gyerekét, attól elvenni (ahányat nem tud). Komolyan. Inkább neveljék otthonokban, mint hogy putriban bűnözőnek.

2010. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a 3 fölötti gyerekkel rendelkező családokat a gyerekek számának megfelelően jobban kell támogatni. Az én ismeretségi köröm 3-15 (!) gyermekes családokból áll jórészt és egyikünk sem roma, rendes dolgozó magyar emberek. A naplopó szülők iskolába nem járó gyerekeit viszont nem pénzzel jutalmaznám, magyarul iskolába járáshoz és a szülő "dolgozásához" kötném a segélyt. Fogy a magyar népesség, nem hiszem, hogy praktikus lenne a gyerekek számát tovább korlátozni.
2010. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
75%
Az utolsó mondta meg a tutit, én rá szavazok ha bevezeti! :-)
2010. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12:48-as!

A végtelenségig nem lehet sanyargatni a dolgozókat sem. Hiába születne kétszer annyi gyerek, mint most ha az államkasszába nem folyik be több pénz akkor arányosan mindenkinek kevesebb fog jutni. Ez persze kevés lesz a megélhetéshez a sok gyermekes családoknak, így tovább kell növeljék a bevételt állambácsiék. Viszont egy idő után nem marad dolgozó állampolgára az országnak mert ahogy nőnek a terhek, úgy bújnak ki egyre többen az adózás alól. Azt kellene megértenetek, hogy a nincsből nem lehet adni! De erre persze csak az a válaszotok, hogy de kell. :-(

2010. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom, de csak abban az esetben, ha ez csak az elkövetkezőkben lenne így. Amúgy jogosnak tartom, mert szerintem úgy vállaljon valaki sok gyereket, hogy képes is róluk gondoskodni.
2010. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ez az adókedvezmény nekem sem tetszik. Aki minimálbért keres, az édes keveset adózik, sőt, ha jól tudom, az adómentes. Neki ez semmiféle támogatást nem jelent. Igaz, hogy minimálbérből nem is igen lehet eltartani háromnál több gyereket. Még hármat sem, sőt, még megélni sem lehet belőle nagyon. De azért volt, aki azt írta, hogy egyáltalán nem kéne csp, csak adókedvezmény. Azért ez nagy kitolás lenne azokkal, akik mondjuk egy gyereket nevelnek, és adómentes jövedelmük van. Teszem azt, jómagam, aki jelenleg felsőoktatásban tanulok, tehát ami jövedelmem van, az adómentes. Ha a csp helyett adókedvezmény lenne mindenkinek, hát azt a hajamra kenhetném.
2010. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=4bGrd50_XZ8


Ez a te videód.Ebbe Vona elmondja ,hogy aki bika 15 pulyát csinálni az legyen bika dolgozni is!

2010. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
2008 óta nem adómentes a minimálbér. Nézzetek utána egészen nyugodtan. Addig is úgy volt adómentes a bér, hogy az adójóváírás kompenzálta a 18%-os szja-t, így nem vontak le semmit. Most már nem is kompenzálja, szóval igenis igénybe lehetne venni az adókedvezményt minimálbér mellett is.
2010. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
87%

12:57

Akinek 15 gyereke van és (mint az ismerősöméknél is) rendesen neveli őket, tanulnak, stb, akkor x év múlva ők mind dolgozó, adózó állampolgárok lesznek. Nem csak a jelen pillanatot kell nézni.

Most azért áll sz*rul az ország, mert rengeteg a nyugdíjas és nincs dolgozó. De ha 20-25 évvel ezelőtt mindenki sok gyereket szül, akkor most lenne, aki eltartsa őket, amikor meg még gyerekek (lettek volna), akkor meg a mostani nyugdíjasok voltak még dolgozók, és az ő adóikból jött volna ki a segély. Ez így működőképes szerintem.


Aki meg ezeket az értelmes beszólásokat teszi, inkább tanuljon meg olvasni, írtam, hogy (több állásban) DOLGOZÓ emberekről van szó, akik ülnek otthon/kocsmában és azt várják, hogy más tartsa el a gyerekeiket, azokat én is elítélem.

2010. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!